To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Warsztaty impro dla larpowców - Sobota (14.10.2023) 11:00 — 13:00
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Warsztaty stylu gry - Sobota (14.10.2023) - 14:00 — 16:00
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Larp to aktywność na pograniczu gry i sztuki, polegająca na realizacji zadań i celów poprzez wcielaniu się w role oraz na wspólnym tworzeniu i przeżywaniu opowieści, podobnie jak w improwizowanym teatrze. Jako BlackBox 3City organizujemy spotkania z larpami w Trójmieście od 2014 roku. Jak co roku otwieramy kolejny sezon naszej działalności weekendowym wydarzeniem skierowanym głównie do graczy. Przygotowaliśmy dla Was 2 warsztaty, na które zapraszamy do Konsulatu Kultury w Gdyni oraz na larp, który odbędzie się w wyjątkowo magicznych wnętrzach gdańskiego Ratusza Staromiejskiego.

Warsztaty

W pewnych aspektach larpy można traktować niczym inwestycję. Opłaca się być dobrym graczem i warto stawać się coraz lepszym. Im więcej sam/a wkładam w przygotowanie do gry, im bardziej staram się odgrywać moją postać — tym samym odpowiadają współgracze. Tym więcej satysfakcji i frajdy larp przynosi wszystkim uczestnikom.

Chcemy odgrywać lepiej. Tylko nie zawsze wiemy, jak to zrobić. W tym właśnie pomagają nam warsztaty i ćwiczenia rozgrzewkowe prowadzone przed larpami. Program poprzednich BB Weekendów wypełniliśmy nimi po brzegi — również takimi, na które nigdy wcześniej nie znaleźliśmy czasu. W ramach tegorocznej edycji odbędą się 2 dwugodzinne spotkania warsztatowe. Jedno to "powtórka na życzenie", zaś drugie zajęcia to premiera!

Wszystkie warsztaty dobędą się w gdyńskim Konsulacie Kultury, przy ul. Jana z Kolna 25.

Blok 1, 11:00 — 13:00

Warsztaty impro dla larpowców. Prowadzący: Mateusz Dymnicki

Warsztaty "Impro dla larpowców" to wynik kilkuletnich doświadczeń i spostrzeżeń aktora i improwizatora powstałych podczas grania w larpy. To próba wykorzystania technik improwizacji teatralnej jako narzędzia pozwalającego lepiej doświadczać i bawić się na larpach. To jedna z dróg ku głębszej immersji, którą tak lubi i ceni sobie wiele larpujących osób.

Blok 2, 14:00 — 16:00

Warsztaty stylu gry. Prowadzący: Piotr Milewski

Larpu różnią się nie tylko tematyką, konwencją czy strukturą. Różne gry wymagają różnego podejścia do odgrywania. Są gry, w których najważniejsza jest rywalizacja lub osiągnięcie indywidualnych celów postaci. Są też takie, które na pierwszy miejscu stawiają wspólnie kreowaną opowieść. Jeszcze inne dają narzędzia wspomagające indywidualne przeżycia, grę bardziej "do wewnątrz". Jak się w tm wszystkim nie pogubić? Odpowiedź jest prosta: należy dowiedzieć się czym jest np. gra "play 4 trouble", "czym play 2 loose" a potem… Poćwiczyć!

Zobacz również:

kultura i sztuka Larpy Warsztaty wydarzenia Gdynia