To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.

Organizatorzy

Bydgoskie Dni Projektowe | 14-16 października 2022 | Młyny Rothera

Bydgoskie Dni Projektowe to miejski festiwal poświęcony polskiej myśli projektowej i celebrowaniu współtwórczej przestrzeni dobrego bycia, którego organizatorem są bydgoskie Młyny Rothera we współpracy z Fundacją Bochińskich.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich miłośników dizajnu - zarówno profesjonalistów i profesjonalistek, jak i tych, którzy kochają piękne przedmioty i twórcze podejście do życia. Miejski charakter festiwalu przyciąga zaangażowanych mieszkańców i mieszkanki, którzy są nie tylko użytkownikami, ale i współprojektantami swojego otoczenia.

Kuratorką Bydgoskich Dni Projektowych jest Beata Bochińska - była prezeska Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i autorka bestsellera "Zacznij kochać dizajn".


Młyny Rothera - organizator festiwalu

… to nowa bydgoska instytucja kultury i miejsce spotkań. Możecie zajrzeć do nas, dowiedzieć się czegoś ciekawego o Młynach, zobaczyć aktualne wystawy i miło spędzić u nas czas!

XIX-wieczny kompleks Młynów Rothera został oddany do użytku w kwietniu 2021 r. w stanie "deweloperskim", trwa aranżacja i wyposażanie wnętrz. Myślą przewodnią instytucji jest idea dobrego życia. W industrialnych przestrzeniach, odzyskanych przez miasto dla mieszkańców po latach popadania w ruinę, znajdą swoje miejsce wątki poświęcone popularyzacji nauki, lokalnemu dziedzictwu i branżom kreatywnym. Będzie to m. in. Centrum Wiedzy o Mózgu, pracownie edukacyjne, wystawa o miastotwórczej roli rzeki "Węzły", hub kreatywny, archiwum społeczne, coworking czy sklep z designem.

W formule tymczasowej odbywają się tu już pierwsze wydarzenia - wystawy, koncerty, warsztaty, a zabytkowa przestrzeń, wraz z informacją i punktem widokowym, codziennie jest otwarta dla wszystkich.


Fundacja Bochińskich - partner strategiczny, realizator festiwalu

… jest organizacją non-profit, której celem statutowym jest promocja wzornictwa przemysłowego oraz polskiej myśli projektowej.

Chcemy by każdy rozwijał zawodowo i prywatnie swoją kreatywność oraz wrażliwość.
Jesteśmy przekonani, że wszyscy potrzebują nieograniczonego dostępu do kultury bez względu na to, gdzie mieszkają i ile mają pieniędzy, czy znają się na sztuce, czy ich ona onieśmiela. Także wtedy, gdy pandemia odcina dostęp do muzeów i galerii.

Żyjemy w czasach zaawansowanych technologii. Dlatego wykorzystujemy je, żeby wprowadzić świat sztuki do sieci. Tworzymy nowe formy doświadczania dizajnu w cyfrowej przestrzeni oraz wystawy hybrydowe, czyli takie, które można oglądać na żywo i na ekranie laptopa, gdzie możemy przekazać więcej multimedialnych treści. Budujemy nowoczesny serwis cyfrowy "Dizajn na wynos" z wystawami w wersji 3D, którego premiera nastąpi na Bydgoskich Dniach Projektowych.

W naszej fundacji opracowujemy - czasem po raz pierwszy - portfolia dawnych projektantów. Organizujemy też warsztaty i inne wydarzenia dla partnerów. A wszystko w przyjaznej, relaksującej formie, która znosi barierę onieśmielenia brakiem znajomości historii sztuki.

U nas każdy może poznawać dobre wzornictwo i cieszyć się nim na co dzień.