To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet normalny
już niedostępne 290,00 zł -
  Bilet normalny
już niedostępne 290,00 zł -

"Mama rozmawia przez telefon jak wraca z pracy.
Mam być cicho.
Nie lubię cicho.
Kocham mamę
6 lat."

"Chcę mu pomóc, ale on mnie nie słucha, co robię źle? Znowu jest w domu krzyk.
Mama"

"Tata mówi mi, że jestem dziwakiem. Mogę z nim rozmawiać tylko wtedy, gdy zachowuję się normalnie przez 3 dni."

"Jestem już zmęczona, tym wszystkim. Czy nie może być normalnie?
Mama"

"Najbardziej pragnę, aby mama i tata powiedzieli mi, że mnie kochają, albo lubią, choć trochę."

"Chciałabym być szczęśliwą mamą…"

Twoje dziecko jest jedyne i niepowtarzalne, i nie ma do niego instrukcji obsługi. Można je poznać tylko i wyłącznie budując z nim więź. Jaka jest zatem Twoja rola i zadanie jako rodzica? Z pewnością zależy Ci na tym, żeby rozwinęło ono skrzydła, przeszło silne przez zagrożenia i wyzwania, które stają na jego drodze. Dlatego też Fundacja Przebaczenie i Pojednanie wraz z Fundacją Today Tomorrow Together - Dzisiaj Jutro Razem, stworzyły miejsce, w którym specjaliści będą dzielić się swoimi doświadczeniami zawodowymi i osobistymi, miejsce, w którym każdy z rodziców będzie mógł się zatrzymać, zainspirować, podzielić własnym doświadczeniem, a także zadawać pytania, na które jeszcze nie znalazł odpowiedzi. Wierzymy, że czas, który zainwestujesz, biorąc udział w warsztatach, zaprocentuje zbudowaniem, odnowieniem i wzmocnieniem najważniejszej więzi w życiu Twojego dziecka - więzi z Tobą, z Jego rodzicem.
Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla rodziców!


Tematyka i harmonogram warsztatów:

1. 4.03.2023 r. - Oficjalne rozpoczęcie + warsztat: Wszyscy jesteśmy w drodze, już się nie martw.

2. 25.03.2023 r. - Więzi bez uwięzi - czyli jak kochać i ufać własnemu dziecku.

3. 1.04. 2023 r. - Więź kluczem do dobrostanu psychicznego.

4. 15.04.2023 r. - Korzenie czy skrzydła - wspieranie dziecka w rozwoju.

5. 6.05.2023 r. - Dwoje uszu jedne usta - jak słuchać, by dzieci mówiły?

6. 20.05.2023 r. - Komunikacja budująca bliskość.

7. 10.06.2023 r. - Dodaj mi skrzydeł - rozpoznanie i rozwijanie potencjału dziecka.

8. 17.06.2023 r. - Ojcostwo jakiego dziecko potrzebuje. Zakończenie warsztatów.

Warsztaty odbywają się stacjonarnie w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim. 

Godziny trwania warsztatów: 10.00 - 11.30

Strefa Rodzica - czas rozmów, pytań (dla chętnych): 11.30 - 12.30


Prelegenci:

Bogdan Olechnowicz - z wykształcenia teolog i psycholog, z ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy z ludźmi. Założyciel i prezes Fundacji Przebaczenie i Pojednanie, której celem jest niesienie przesłania o pojednaniu, między innymi między pokoleniami. Autor dwóch książek, ceniony wykładowca i mówca konferencyjny, człowiek otwarty i kochający ludzi. Mąż Bożeny i ojciec dwójki dorosłych już dzieci Soni i Macieja.

Renia Burdaś - jej pasją jest drugi człowiek, dlatego chce nadawać wagę i znaczenie każdej chwili, każdemu człowiekowi, którego spotyka.Certyfikowany trener przywództwa, coach, mówca Maxwell Leadership, coach mocnych stron SCC wg Instytutu Gallupa, pedagog, Trainer & Facilitator Everything DISC badanie i rozwój wg typów osobowości, doradca zawodowy i personalny, trener osobisty Career Direct. Wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz w dziedzinie szkoleń, mentoringu a także pracy z potencjałem. Mama dwójki bardzo świadomych nastolatków.

Paulina Mazur - psycholog. Od 2014 roku współpracuje z organizacjami pozarządowymi, prowadząc warsztaty psychoedukacyjne oraz profilaktyczne i treningi psychologiczne dla dzieci, młodzieży oraz ich rodziców. Współtworzy Centrum Wolontariatu w Świnoujściu. Prowadzi prywatny gabinet psychologiczny, w którym pomaga dzieciom i ich rodzicom. Ukończyła studium psychoterapii dzieci i młodzieży. Prywatnie córka, przyjaciółka i liderka. Kocha spacery po lesie i rozmowy o miłości.

Katarzyna Anuszkiewicz - psychiatra dzieci i młodzieży. Ukończyła studia medyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medcznym w 2015 roku. Doświadczenie w pracy z pacjentami zdobywa od 2017 roku, kiedy rozpoczęła szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii dzieci i młodzieży, które ukończyła w 2022 roku. Pracowała z pacjentami również na zagranicznym stażu w Niemczech. Obecnie leczy pacjentów w ramach unijnego projektu realizowanego w Zielonej Górze jako lekarz oddziału dziennego, oraz w poradni zdrowia psychicznego.

Bożena Olszewska - jej mottem jest " bo serce jest najważniejsze". W pracy z ludźmi zawsze stara się dotrzeć poprzez różne narzędzia do głębi serca. Jest pedagogiem, doradcą zawodowym,coachem i trenerem,konsultantem narzędzi takich jak People Keys DISC, Kompas Kariery oraz programu rozwoju "Heart Plan". Kontynuje swój rozwój na kierunku studiów poświęconych komunikacji empatycznej w oparciu o Komunikację bez Przemocy( NVC).

Joanna Dera - z wykształcenia pedagog, magister edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej; ukończyła roczny kurs z zakresu terapii pedagogicznej oraz studia podyplomowe z zarządzania oświatą; od 13 lat pracuje jako nauczyciel - wychowawca z dziećmi w wieku od 6-10 lat. Interesuje się rozwojem dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prywatnie matka Noemi 23 l i Sebastiana 20 l. W wolnych chwilach pasjonuje się scrapbookingiem.

Wysłuchamy też trudnej, osobistej, ale bardzo pouczającej historii rodzinnej Kamila Karmińskiego. Kamil jest muzykiem, autorem tekstów, założycielem formacji Forbidden Souls, stypendystą Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Gorzowa. Mierząc się z własną trudną przeszłością przelewa doświadczenia w teksty piosenek i poprzez muzykę stara się docierać do młodych ludzi, wskazując na najważniejsze wartości. Wraz ze swoim zespołem współpracował charytatywnie na rzecz wielu fundacji i osób potrzebujących.


Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest zakup biletu. 

Opłata za jednego lub dwoje rodziców jest ta sama, i wynosi 290 zł.

Jeżeli chcesz wziąć udział w warsztatach a Twoja sytuacja ekonomiczna nie pozwala Ci na to, skontaktuj się z nami: 

[email protected]

Dodatkowe pytania prosimy kierować również drogą mailową.

Patronat honorowy objął Urząd Miasta w Gorzowie Wielkopolskim 

Partner: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Gorzów Wielkopolski