To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.

TEMATYKA WARSZTATÓW oraz PORTFOLIA PROWADZĄCYCH

WYKŁAD: Trudne dzieci trudnych rodziców. Kim zostaną współczesne niemowlęta?
Dr n.med. Agata Cichoń-Chojnacka
- specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, terapeuta rodzinny.
Po ukończeniu studiów medycznych rozpoczęła specjalizację z psychiatrii wieku rozwojowego. Następnie podjęła studia z zakresu oddziaływań psychoterapeutycznych w wieku rozwojowym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz trzyletni kurs "Systemowe rozumienie rodziny" niezbędny w diagnostyce i dalszej terapii dzieci i ich rodzin. Od 10 lat praktykuje w ramach gabinetu "KEJA-MED", gdzie zajmuje się diagnozą i leczeniem zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży, kwalifikacją do dalszej terapii, prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla rad pedagogicznych, rodziców, psychologów i pedagogów szkolnych. Ponadto od 2016 roku pełni funkcję kierownika Gdyńskiego Centrum Diagnozy i Terapii FASD.


WARSZTAT: AGRESJA - dobro czy zło?
Agresja jest naturalnym i najłatwiej dostępnym sposobem radzenia sobie z problemami i przeżywanymi emocjami przez nastolatków. Nie rozwiązuje ona ich problemów ale pozwala odreagować narastające napięcie. Niestety niejednokrotnie prowadząc do jeszcze większych trudności, a niekiedy stwarzając zagrożenie dla nich samych i innych - i tak koło się zamyka. Jak przerwać spiralę agresji, która ubezradnia i hamuje pracę w grupie?
Jak pomóc nastolatkowi, który nie chce przyjąć pomocy? Jak radzić siebie z agresją wychowanka/ podopiecznego, by on sam mógł się z nią uporać?
Między innymi na te pytania spróbujemy wspólnie znaleźć odpowiedzi podczas warsztatu: Agresja - dobro czy zło?

Warsztat poprowadzi Danuta Chrzanowska - pedagog, socjoterapeuta, psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne) oraz Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży pod patronatem Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w placówkach opiekuńczo - wychowawczych i świetlicach socjoterapeutycznych. Prowadzi psychoterapię indywidualną dorosłych i młodzieży w ośrodku " Psychoterapia Psychodynamiczna Trójmiasto". Zajmuje się koordynacją oraz superwizją socjoterapii w świetlicach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej i Polskiego Stowarzyszenia Socjoterapeutów i Trenerów.


WARSZTAT: AUTOAGRESJA - ABC pomocy młodzieży zagrożonej autodestrukcją.
Celem warsztatu będzie rozpoznanie różnych form i oznak autodestrukcji u młodzieży oraz wypracowanie istotnych elementów udzielenia pomocy w pierwszym kontakcie z osobami sygnalizującymi zachowania zagrażające własnemu zdrowiu lub /i życiu. Warsztat skierowany do osób pracujących z młodzieżą: nauczycieli, pedagogów, pracowników socjalnych, kuratorów, socjoterapeutów.

Warsztat poprowadzi Joanna Ślusarska: psycholog, posiada również wykształcenie pedagogiczne, pracuje jako psycholog szkolny w Zespole Szkół Jezuitów w Gdyni, trener Centrum Arrupe, prowadzi autorski program szkoły dla rodziców oraz konsultacje, warsztaty i szkolenia dla młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców, współpracuje z GOPS w Kosakowie.


WARSZTAT: EMOCJE.
Emocje są jak język, którego rozumienie umożliwia nam spotkanie z drugą osobą. Tym spotkaniem, które wydarza się pomiędzy dorosłym a dzieckiem jest wychowanie. Oparta na empatii relacja daje siłę do przezwyciężania trudności i jest żyzną glebą, w której kiełkuje rozwój. Nazywanie emocji uspokaja umysł i porządkuje świat wewnętrzny, wie o tym każdy, kto choć raz doświadczył mocy empatii.
W trakcie warsztatu będziemy szukać odpowiedzi na pytania: Jak rozpoznawać uczucia i czerpać z nich informacje? Jak wykorzystać emocje w pracy wychowawczej? Jak reagować na emocje wychowanków? I w jaki sposób pomagać im nabyć umiejętność radzenia sobie z uczuciami? Czyli jak sprawić aby relacja wychowawcza była żyzną glebą.

Warsztat poprowadzi Sara Katulska - Pedagog, pedagog specjalny, trener umiejętności psychospołecznych, doradca rodzinny, psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego oraz szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie. Ukończyła kurs Poradnictwa Psychologicznego, Chrześcijańskiej Terapii Integralnej oraz wiele innych szkoleń z zakresu psychologii i pedagogiki. Obecnie w trakcie Szkoły Psychoterapii w podejściu integracyjnym opartym na założeniach terapii humanistycznej w Warszawie. Jest realizatorem Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, prowadzi autorskie szkolenia i warsztaty psychoedukacyjne, pracuje z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzinami, prowadzi również spotkania dla osób znajdujących się w kryzysach życiowych.


WARSZTAT: RELACJE .
Prowokacje, nieprzewidywalność i unikanie - praca z dzieckiem o zaburzonych więziach. Czym jest przywiązanie i dlaczego jest ono tak istotne? W jaki sposób trauma relacyjna wpływa na trudności tworzenia trwałych więzi? Analiza przypadków oraz własnych doświadczeń uczestników warsztatu.

Warsztat poprowadzi Dominika Żebrowska - psycholog, psychoterapeutka, ukończyła psychologie stosowaną Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz czteroletnie całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie. Swoje kompetencje podnosi także uczestnicząc w krótszych formach szkoleniowych z zakresu psychoterapii oraz psychotraumatologii. Od kilku lat prowadzi konsultacje oraz terapię indywidualną osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując dla Zespołu Placówek Specjalistycznych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni, Stowarzyszenia ''Zielona Myśl'' oraz Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii.


WARSZTAT: UZALEŻNIENIA W ŚRODOWISKU RODZINNYM.
Warsztat będzie prowadzony metodą interaktywną. Zostaną zaprezentowane cztery opisy przypadków pacjentów i ich rodzin. Podczas omawiania przypadków pytania od uczestników warsztatu będą mile widziane. Tematyka warsztatu będzie omawiała zarówno kwestie uzależnień chemicznych, jaki i behawioralnych. Wpływu uzależnień na relacje w rodzinie, zarówno pomiędzy nastolatkiem a rodzicami (lub rodzicem), nowymi partnerami rodziców (w sytuacji po rozwodzie), jak i pomiędzy nastolatkiem a jego rodzeństwem. Podczas warsztatu zapraszamydo dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami. 

Warsztat poprowadzi Julia Łagodzińska - psychoterapeutka, Certyfikowany specjalista terapii uzależnień, Terapeutka systemowa w trakcie certyfikacji. Pracowała w Poradni Leczenia Uzależnień ponad 10 lat z osobami uzależnionymi i ich bliskimi. Prowadziła psychoterapię indywidualną i grupową ( w tym pogłębioną). Jej pacjentami były osoby zarówno z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych jak i od czynności (behawioralne). Psychoterapia osób (głównie młodzieży) będących w grupie ryzyka uzależnienia od urządzeń ekranowych Jest obecnie jej głównym zainteresowaniem.