Co napędza rozwój Przemysłu 4.0 w Małopolsce?
5 Listopada 2019, 11:00-15:00 (Wtorek)
Spojrzyj kompleksowo na małopolski Przemysł 4.0. Poznaj z bliska najważniejszych aktorów, stymulujących rozwój czwartej rewolucji przemysłowej w Małopolsce: start-upy, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz marki o globalnym zasięgu.
Dowiedz się, jakie biznesowe możliwości stwarza dla Twojej firmy Industry 4.0. Porozmawiaj z ekspertami i zyskaj praktyczną wiedzę, jak maksymalnie wykorzystać dostępne szanse.
PROGRAM WYDARZENIA
DEMO DAY KPT SCALEUP
Poszerzona rzeczywistość zwiększająca bezpieczeństwo pracowników. Superszczegółowy model prognozowania zamówień i kluczowych biznesowych trendów. Inteligentne oświetlenie dla szklarni.
Wydarzenie rozpoczynamy od podsumowania efektów działalności trzeciej już edycji KPT ScaleUP, czyli akceleratora dla start-upów czwartej rewolucji przemysłowej. Wraz z 11 wspieranymi start-upami oraz współpracującymi z nimi firmami przemysłowymi, prezentujemy najciekawsze rozwiązania dla Przemysłu 4.0, będące rezultatem półrocznej akceleracji. O jej przebiegu opowie kierownik KPT ScaleUP, Bartosz Józefowski.
PREZENTACJA KONSULTANTÓW BIZNESOWYCH
Okazja do zapoznania się ze specjalistami zajmującymi się ulgami podatkowymi, pozyskiwaniem dotacji oraz IP Box. Specjaliści przedstawią się i w kilku słowach opowiedzą o zakresie swojej działalności. Będzie można skorzystać z doradztwa takich firm jak A1 Europe, BLDG, Deloitte oraz TaxLab.
SUCCESS STORIES ZE STREFY
Spotkanie z przedsiębiorcami i przedstawicielami firm działającymi w małopolskiej Strefie. Opowiedzą oni o osiągniętym sukcesie oraz podzielą się praktycznymi wskazówkami nt. prowadzenia biznesu we współpracy ze Strefą. Zaprezentowane zostaną najciekawsze case studies strefowych firm.
Panel I - prelegenci:
- Marek Maj - Smay Sp. z o. o. - Marek Maj - główny udziałowiec i wieloletni prezes zarządu firmy SMAY sp. z o.o. Obecnie pełni funkcję Prokurenta i Dyrektora ds. Inwestycji. Właściciel 28 wzorów użytkowych i współautor 3 patentów. Od wielu lat wspiera rozwój nauki i branży budowlanej w Polsce oraz wspiera uczelnie techniczne w całym kraju. Uhonorowany wieloma nagrodami oraz odznaczeniami branżowymi i państwowymi. Jest m.in. laureatem nagrody Lewiatana im. Andrzeja Wierzbickiego czy nagrody Prezydenta RP "Dobroczyńca roku". Współtwórca Stowarzyszenia Polska Wentylacja.
- Wojciech Mach - GFT Poland Sp. z o. o. - to jeden z najbardziej doświadczonych menedżerów na rynku usług IT. Specjalizuje się w kierowaniu szybko rozwijającymi się organizacjami, zarządzaniu zmianą oraz budowaniu zaangażowanych zespołów specjalistów w swoich dziedzinach. Jako dyrektor zarządzający strukturami Luxoft w Polsce i Europie Centralnej z sukcesem rozbudował firmę do ponad 2000 pracowników w Polsce. Doświadczenie zdobywał też pracując w Procter&Gamble oraz Hewlett-Packard. Absolwent Sloan School of Management (części MIT) oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadził również zajęcia z zarządzania strategicznego na krakowskiej AGH. Prywatnie, szczęśliwy ojciec i znany w branży IT miłośnik muscle cars, geek oraz miłośnik literatury i archeologii.
Panel II - prelegenci:
- Jacek Drabik - Motorola Solutions - Dyrektor Generalny Motorola Solutions Polska. W swojej karierze zawodowej piastował w firmach IT oraz software wiele kierowniczych stanowisk, wymagających od niego podejmowania samodzielnych decyzji. Aktywnie wspiera środowisko amerykańskich inwestorów działających na południu Polski, zajmując stanowisko dyrektora AmCham Kraków & Katowice.
- Michał Czekaj - Prezes Zarządu Dragon Poland
FABRYKA PRZYSZŁOŚCI
Wydarzenie kierujemy do firm i osób, które myślą o transformacji cyfrowej swoich firm w zakresie produktu, usługi czy organizacji, ale także do potencjalnych pomysłodawców rozwiązań z zakresu technologii Przemysłu 4.0.
Część 1: Jak rozwijać inteligentną fabrykę? Przykłady wdrożeń Przemysłu 4.0 (Astor, Fiedeltronik, Comarch)
Chcesz dowiedzieć się, jak Przemysł 4.0 może pomóc Twojej firmie zoptymalizować produkcję? Jakie korzyści może osiągnąć Twoja firma? Przyjdź na nasz panel i porozmawiaj z ekspertami, którzy podzielą się przykładami wdrożeń na rynku krajowym i zagranicznym.
- Arkadiusz Rodak (ASTOR) - główny konsultant Industry 4.0 i Product Product Manager w ASTOR, posiadający bogate doświadczenie w tworzeniu map drogowych i rozwiązań digitalizacji dla Przemysłu 4.0.
- Łukasz Samson (Fideltronik) - dyrektor operacyjny Fitech - spółki technologicznej działającej w ramach Grupy Fideltronik. Od samego początku koncentruje się na poprawie efektywności produkcyjnej, zarówno w obszarze ergonomii procesów, jak i wykorzystania nowych technologii.
- Krzysztof Białek (Comarch) - specjalizuje się w Przemysłowym Internecie Rzeczy (IIoT), wdrażając rozwiązania szeroko pojętego Przemysłu 4.0 w celu poprawy jakości, dostępności oraz wydajności linii produkcyjnych.
Część 2. Panel dyskusyjny "Od wizji do działania. Wsparcie Przemysłu 4.0"
Tworzenie i wdrażanie nowoczesnych technologii to warunek konieczny dla podniesienia konkurencyjności polskich firm. Jak im pomóc w sprawnym przeprowadzeniu tego procesu? Od czego zacząć? Podczas panelu porozmawiamy o potrzebach polskich firm produkcyjnych i możliwościach ich wsparcia przez takie inicjatywy jak Centra Innowacji Cyfrowej (Digital Innovation Hubs).
Prowadzący Wojciech Przybylski, prezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego
Uczestnicy:
- Dr inż. Krzysztof Lalik (Akademia Górniczo-Hutnicza im St. Staszica w Krakowie) - specjalista w dziedzinie standardu Industry 4.0. Konsultant merytoryczny Platformy Przemysłu Przyszłości przy Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.
- Stefan Życzkowsk (ASTOR) - założyciel, współwłaściciel i prezes spółki ASTOR. Stworzona przez niego firma jest dostawcą nowoczesnych technologii z zakresu systemów IT dla przemysłu, automatyki przemysłowej i robotyki oraz wiedzy biznesowej i technicznej dla polskich i zagranicznych przedsiębiorstw przemysłowych.
- Jan Staniłko (Platforma Przemysłu Przyszłości) - dyrektor Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju. Od marca 2019 r. przewodniczący Rady Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.
BEZPŁATNE DORADZTWO
Możliwość indywidualnych konsultacji z finansowymi ekspertami. W przystępny sposób wyjaśnią oni, jak wykorzystać dostępne ulgi podatkowe oraz IP Box na potrzeby zoptymalizowania swojego budżetu/. Będzie też można dowiedzieć się, z jakich programów operacyjnych czy dotacji warto skorzystać, aby rozwinąć swoją firmę.
Miejsce
Podole 60, Kraków