To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Normalny
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

9 listopada (wtorek) o godz. 18.00 filia nr 7 (Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) ugości powszechnie znanego satyryka oraz autora, Krzysztofa Daukszewicza, a także Violettę Ozminkowski, dziennikarkę i pisarkę. Spotkanie o najnowszych książkach dopełnione z pewnością, anegdotami z życia artystycznego poprowadzi Marcin Michrowski. 

Krzysztof Daukszewicz (ur. 1947) - satyryk, felietonista, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Działalność estradową rozpoczął w Szczytnie. Od 1986 do 1990 roku występował w kabarecie "Pod Egidą". Przez wiele lat realizował swoje programy satyryczne w TV. Od 2005 roku stały gość programu publicystyczno-satyrycznego "Szkło kontaktowe" w TVN 24.Jest autorem wielu cenionych książek, w których opisuje otaczającą go rzeczywistość i rozprawia się z nią na swój satyryczny sposób. Do takich dzieł z pewnością zaliczyć należy "Tuskuland", wydany przez Prószyński i Spółka. Autor wydał również zbiór anegdot o menelach zatytułowany "Meneliki limeryki epitafia sponsoruje ruska mafia".

Violetta Ozminkowski - przez dwanaście lat dziennikarka i redaktorka "Newsweeka", szefowa działu "Społeczeństwo". Współautorka biografii Marka Edelmana "Pan Doktor i Bóg", autorka wywiadu rzeki z Grzegorzem Miecugowem "Szkiełko i oko", ostatnio redaktorka książki Moniki Jaruzelskiej "Towarzyszka Panienka".[Prószyński Media]

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Szczecin