To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  DDwK Jak stworzyć sieć liderską i wzmacniać się w grupach zawodowych?
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Daj się wplątać, czyli porozmawiajmy o tym, jak stworzyć, poprowadzić i utrzymać dyrektorską sieć wsparcia.


Wiele osób - również tych, które wezmą udział w Dniu Działających w Kulturze - ma za sobą doświadczenie pracy na kierowniczym stanowisku i zarządzania zespołem. Większość doświadczyła tego, czym jest "samotność liderki/lidera", a część była nawet na granicy wypalenia zawodowego.


W 2015 roku kilkunastu dyrektorkom i dyrektorom bibliotek działającym w ogólnopolskiej Grupie InicJaTyWy udało się znaleźć remedium na te wyzwania. Okazało się, że tym, co najbardziej może pomóc - i doraźnie, i długofalowo - są spotkania grup dyrektorskich. Powołanie lokalnych sieci ustanowiło przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz wspólnego rozwiązywania problemów, jakie napotykają osoby zarządzające instytucjami kultury. Sieci są także ogromnym wsparciem w działaniach rzeczniczych w kontaktach z samorządem lokalnym i innymi partnerami. Co warte pokreślenia: tego typu grupy dyrektorskie zwiększyły częstotliwość i jakość kontaktów pomiędzy menadżerkami i menadżerami bibliotek i innych instytucji oraz organizacji kultury. Obecność w sieci wzmaga też poczucie przynależności do środowiska.


W czasie warsztatu:

- dowiesz się, jakie cele i idee przyświecają inicjowaniu sieci wsparcia,

- poznasz gotowy przepis umożliwiający powołanie lokalnej grupy dyrektorskiej,

- otrzymasz wskazówki, jak poprowadzić pierwsze spotkanie,

- otrzymasz narzędzia, które pozwolą ci pracować z innymi liderkami i liderami trwale i wielopłaszczyznowo.


DAMIAN DOMAŃSKI - niesklasyfikowany bibliotekarz, nieformalny edukator i prowincjonalny animator, miłośnik trampek. Z wykształcenia filolog klasyczny, bibliolog i mediteranista, zaś na co dzień menadżer kultury, animator życia społecznego i nauczyciel łaciny w jednym z gdańskich liceów. W latach 2014-2022 szefował Gminnej Bibliotece Publicznej w Morzeszczynie, zaś od lipca 2022 roku kieruje nowo powołaną samorządową instytucją kultury - Biblioteką - Ośrodkiem Kultury w Morzeszczynie. Absolwent programu rozwojowego dla dyrektorek i dyrektorów bibliotek "Kieruj w dobrym stylu" realizowanego przez Szkołę Liderów na zlecenie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i jeden z inicjatorów lokalnych grup wsparcia dyrektorów bibliotek Grupy InicJaTyWy, a przy tym współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek INICJATYWY. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień za pracę na rzecz regionu i społeczności lokalnej, w tym tytułu Pomorskiego Bibliotekarz Roku 2021. 


Informacja o DDwK: TUTAJ

Regulamin uczestnictwa w warsztatach: TUTAJ

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdańsk