Konferencja dla nauczycieli Edukacja w Akcji. Wyzwania - rozwiązania

20 Kwietnia 2023, 09:00 (Czwartek)

Centrum Nauki Experyment w Gdyni, Gdynia Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Konferencja dla nauczycieli Edukacja w Akcji. Wyzwania - rozwiązania
już niedostępne -

Od 2013 roku Centrum Nauki Experyment organizuje coroczne inspiracyjne spotkanie dla nauczycieli. Podczas wydarzeń eksperci z całej Polski pokazują najnowsze trendy w dziedzinie edukacji: mówimy o nowych technologiach, najnowszych badaniach oraz możliwościach wspierania rozwoju dzieci i młodzieży. W dotychczasowych edycjach podejmowaliśmy tematy kreatywności, komunikacji czy relacji.

Celem tegorocznej Konferencji EDUKACJA W AKCJI. Wyzwania - rozwiązania jest zdefiniowanie bieżących potrzeb i wyzwań, z którymi mierzą się współczesne szkoły. Program wydarzenia poświęcony jest aktualnym trendom edukacyjnym, które na celu mają wsparcie środowiska nauczycieli w poszukiwaniu i wdrażaniu kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań w ich codziennej pracy.

Konferencja odbędzie się 20 kwietnia w budynku III Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia) i poświęcona będzie nowym technologiom w nauczaniu. Podczas spotkań i wykładów goście porozmawiają o tym, jak efektywnie korzystać ze zdobyczy techniki i jak dobrze wykorzystać sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria przyszłości. Uczestnicy poznają również skuteczne techniki automotywacji w życiu zawodowym.

EDUKACJA W AKCJI. Wyzwania - rozwiązania to nie tylko wykłady, ale również warsztaty. Podczas dwóch sesji warsztatowych uczestnicy Konferencji będą mogli poznać tajniki druku 3D, wziąć udział w lekcji STEM oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat edukacji klimatycznej. 

Dla kogo?

Dla nauczycieli wszystkich etapów nauczania, dyrektorów placówek oświatowych, specjalistów działających w obszarze edukacji nieformalnej, pracowników centrów nauki zajmujących się współpracą ze szkołami.

Jak?

Inspiracyjnie, twórczo i aktywnie. Konferencja złożona jest z dwóch bloków. Podczas części panelowej prelegenci i prelegentki opowiedzą o najważniejszych wyzwaniach współczesnej szkoły oraz o narzędziach wspierania kompetencji uczniów.

Część warsztatowa pozwoli nauczycielom na zgłębienie wybranych, innowacyjnych metod edukacji. 

Jak się zarejestrować?

1. Zarejestruj się na Konferencję Edukacja w akcji. Wyzwania - rozwiązania.

2. Sprawdź skrzynkę mailową. W mailu potwierdzającym udział znajdują się linki do zapisów na warsztaty.

3. Zapisz się na warsztaty.

UWAGA Udział w Konferencji obejmuje cały program, złożony z 2 części (blok prelekcji oraz blok warsztatów). Uczestnik musi najpierw zarejestrować się na konferencję, a następnie wybrać 2 warsztaty, w których weźmie udział. Nie można wziąć udziału w warsztatach, nie biorąc udziału w części prelekcyjnej, i odwrotnie.

Program Konferencji EDUKACJA W AKCJI

08:30-09:00 Rejestracja uczestników

09:00-09:15 Otwarcie konferencji

09:15-11:30 Blok inspiracyjny - wykłady

09:15-10:00 Laboratoria przyszłości, przeszłości czy teraźniejszości? | Adam Perzyński, dyrektor SP 27 w Gdańsku

10:00-10:45 Job crafting - jak budować poczucie sensu pracy w zawodzie nauczyciela/ki? | dr Malwina Puchalska-Kamińska, Uniwersytet SWPS

10:45-11:30 ,,Nie zmienimy kierunku wiatru, ale możemy odpowiednio ustawić żagle" - refleksje nad pozycją korepetycji w systemie edukacji | dr Joanna Wnęk-Gozdek, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie (wykład online)

11:30-12:00 Przerwa kawowa

12:00-13:30 I sesja warsztatowa*

13:30-14:15 Przerwa obiadowa

14:15-15:45 II sesja warsztatowa*

15:45-16:00 Zakończenie konferencji

* w każdej sesji jeden warsztat do wyboru (uczestnik może wziąć udział maksymalnie w dwóch warsztatach)

Warsztat nr 1 Lekcje w duchu STEAM z wykorzystaniem sprzętu z programu Laboratoria Przyszłości | Beata Chojnowska-Gąsiorek, doradczyni metodyczna w Gdyńskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, wykładowczyni akademicka w Ateneum-Akademia Nauk Stosowanych w Gdańsku

Warsztat nr 2 Edukacja klimatyczna w akcji | Marta Kałużyńska, Centrum Edukacji Obywatelskiej

Warsztat nr 3 Zadrukowani w 3D | Adam Perzyński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku

Warsztat nr 4 Bezpieczna szkoła, bezpieczna przystań | Małgorzata Zaremba, trenerka biznesu, doradczyni zawodowa

KONIECZNIE ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM KONFERENCJI

Więcej informacji i szczegółowy program: https://experyment.gdynia.pl/dla-nauczycieli/konfe...

Kontakt: [email protected] 

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Gdynia