Eksport w Europie - Niemcy

1 Czerwca 2021, 09:00-12:30 (Wtorek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet na bezpłatne szkolenie online "Eksport w Europie - Niemcy", 01.06.2021 r., godz. 9.00-12.30.
już niedostępne -

Jesteś przedsiębiorcą sektora MŚP i myślisz o rozpoczęciu działalności eksportowej? Nie wiesz, jak zacząć? A może szykujesz się do wznowienia działalności na zagranicznych rynkach lub szukasz nowych? Zapraszamy na szkolenie online "Eksport w Europie - Niemcy", które odbędzie się 01.06.2021 r. w godz. 9.00-12.30.


Kto może wziąć udział w szkoleniu?


Szkolenie ma charakter otwarty. Dedykujemy je w szczególności podmiotom z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z obszaru funkcjonowania Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz.


Cele organizacji szkolenia:

  • zapoznanie się z aspektem kulturowym eksportowania Niemiec, w tym także charakterystyka kontaktów biznesowych na tym rynku,
  • zapoznanie się uczestników z metodami i sposobami nawiązywania współpracy z importerami na rynku niemieckim,
  • przedstawienie studium przypadku prowadzenia działalności eksportowej na rynku: "Grupa Nowy Styl" i Orlen.
  • poznanie prawnych i podatkowo-księgowych wymogów wprowadzenia produktów/usług na rynek niemiecki,
  • omówienie najbardziej dochodowych i atrakcyjnych branż dla lokalnych importerów,
  • zapoznanie z elementami stanowiącymi przygotowanie do udziału w wyjazdach na międzynarodowe imprezy o charakterze targowo-wystawienniczym.

Agenda szkolenia:


9:00-9:15 - prezentacja wprowadzająca BARR

9:15-10:15 - I Blok tematyczny - nawiązywanie relacji z niemieckimi kontrahentami


A. Omówienie kultury biznesu w Niemczech i zasad jakimi charakteryzuje się kontakt biznesowy na rynku niemieckim,

B. Omówienie zasad i sposobów komunikacji z klientami z Niemiec, wtym cold calling, telemarketing, social selling oraz komunikacja personalna przez LinkedIN.


10:15-11:15 - II Blok tematyczny - badanie rynku


A. Kluczowe kwestie przed rozpoczęciem aktywnego poszukiwania klientów na rynku niemieckim - badanie rynku i obecnej na nim konkurencji. Najważniejsze elementy, które należy poznać, by nie popełnić kosztownych błędów, np. kanały promocji i dystrybucji. Omówienie najbardziej opłacalnych do eksportowania produktów (m.in. miód, drewno, palety).

B. Omówienie głównych gałęzi eksportu z Polski do Niemiec (samochody, części samochodowe, produkty rolne, żywność, maszyny i meble oraz wyroby metalowe).

C .Omówienie case study (studium przypadku) wejścia na rynek niemiecki przez polską firmę z branży meblowej - Grupa Nowy Styl.


11:15-11:30 - przerwa


11:30-12:30 - III Blok tematyczny - wymogi prawne i podatkowo-księgowe


A. Omówienie formalności celnych oraz wymaganych dokumentów eksportowych niezbędnych do eksportowania do Niemiec.

B. Branże z największym potencjałem na rynku niemieckim.

C. Elementy stanowiące przygotowanie do udziału w wyjazdach na międzynarodowe imprezy o charakterze targowo-wystawienniczym.


12:30 - sesja pytań i odpowiedzi wg potrzeb uczestników wydarzenia


Informacje o prelegencie

SERGIUSZ KUCZYŃSKI

Praktyk z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie handlu zagranicznegoi logistyki międzynarodowej. Specjalista w dziedzinie handlu zagranicznegoi polityki międzynarodowej. Ukończył Wydział Politologii w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza w Warszawie oraz UMCS w Lublinie ze specjalizacją Stosunki Międzynarodowe, a także studia podyplomowe z Handlu Zagranicznego w Lubelskiej Szkole Biznesu. Pracował m.in. w dziale eksportu Firmy Cukierniczej "Solidarność", "Intrall Polska", "Cormay". Odbywał praktyki zawodowe w dziale zarządzania jakością firmy "Nordgetreide" GmbH w Lubecew Niemczech. Posiada certyfikat Quality Management Officer wydany przez RW TÜV, Essen. Prowadził własną agencję handlu zagranicznego.

Aktualnie zaangażowany w realizację projektów szkoleniowo-doradczych dotyczących logistyki, handlu zagranicznego i lean management. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla pracowników działów logistyki, zakupów, sprzedaży takich firm jak Philip Morris International, JUKI Central Europe, VALEO, Korona Candles S.A., Johnson Controls i wielu innych. Współpracuje z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w charakterze eksperta ds. internacjonalizacji MŚP.
Wieloletni wykładowca Wydziału Ekonomicznego UMCS w Lublinie na kierunku Logistyka. Posiada certyfikat European Senior Logistician (ESLog) Europejskiego Stowarzyszenia Logistyków, ELA.

Współpracuje z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w charakterze eksperta ds. internacjonalizacji MŚP. Podczas licznych szkoleń uczy przedsiębiorców jak zaistnieć i rozwinąć skrzydła na rynku niemieckim oraz przygotować się do eksportu na rynki niemieckojęzyczne. Ponadto, szkoli również w zakresie efektywnego prowadzenia działalności gospodarczej na rynku niemieckim, a także nawiązywania współpracy handlowej na tym rynku.

Prowadzi zajęcia przygotowujące do certyfikacji zawodowej logistyków na poziomie EJLog (European Junior Logistician, ELA), Logistyk\spedytor w systemie VCC. Pracował jako nauczyciel przedmiotów zawodowych na specjalnościach technik-logistyk i technik-spedytor.


Organizator:

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o.


Jak będzie przebiegać proces rejestracji na szkolenie?

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu wypełniają formularz zgłoszenia online (dostępny po kliknięciu przycisku "Kup bilety"). Po rejestracji na dane szkolenie, pracownik BARR przekaże drogą mailową (na wskazany podczas rejestracji adres) instrukcję logowania i link do szkolenia.


Regulamin uczestnictwa w szkoleniu znajduje się pod linkiem https://barr.pl/rozwijaj-biznes-w-bydgoszczy/szkolenia-proeksportowe/


Informacje o szkoleniu

Szkolenie online realizowane jest przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego Sp. z o. o., w partnerstwie ze stowarzyszeniem Metropolia Bydgoszcz, w ramach projektu pn. "Wsparcie internacjonalizacji MŚP oraz promocji gospodarczej regionu na obszarze funkcjonowania Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, nr projektu RPKP.01.05.02-04-0001/18.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Dla uczestników