Eksport w Europie - Skandynawia

25 Maja 2021, 09:00-12:30 (Wtorek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet na bezpłatne szkolenie online "Eksport w Europie - Skandynawia", 25.05.2021 r., godz. 9.00-12.30.
już niedostępne -

Jesteś przedsiębiorcą sektora MŚP i myślisz o rozpoczęciu działalności eksportowej? Nie wiesz, jak zacząć? A może szykujesz się do wznowienia działalności na zagranicznych rynkach lub szukasz nowych? Zapraszamy na szkolenie online "Eksport w Europie - Skandynawia", które odbędzie się 25.05.2021 r. w godz. 9.00-12.30.


Kto może wziąć udział w szkoleniu?


Szkolenie ma charakter otwarty. Dedykujemy je w szczególności podmiotom z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z obszaru funkcjonowania Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz.


Cele organizacji szkolenia:

  • zapoznanie się z aspektem kulturowym eksportowania do Szwecji, Finlandii, Norwegii, Danii i na Islandię, w tym także charakterystyka kontaktów biznesowych na tych rynkach,
  • zapoznanie się uczestników z metodami i sposobami nawiązywania współpracy z importerami na rynkach skandynawskich,
  • przedstawienie studium przypadku prowadzenia działalności eksportowej na rynku: Toys R Us i Dr Irena Eris,
  • poznanie prawnych i podatkowo-księgowych wymogów wprowadzenia produktów/usług na rynki skandynawskie,
  • omówienie najbardziej dochodowych i atrakcyjnych branż dla lokalnych importerów,
  • zapoznanie z elementami stanowiącymi przygotowanie do udziału w wyjazdach na międzynarodowe imprezy o charakterze targowo-wystawienniczym.

Agenda szkolenia:


9:00-9:15 - prezentacja wprowadzająca BARR

9:15-10:15 - I Blok tematyczny - nawiązywanie relacji ze skandynawskimi kontrahentami


A. Omówienie kultury biznesu w Skandynawii i zasad jakimi charakteryzuje się kontakt biznesowy na rynku szwedzkim, fińskim, duńskim, norweskim i islandzkim.

B. Omówienie zasad i sposobów komunikacji z klientami ze Skandynawii, w tym cold calling, telemarketing, social selling oraz komunikacja personalna przez LinkedIN.


10:15-11:15 - II Blok tematyczny - badanie rynku


A. Kluczowe kwestie przed rozpoczęciem aktywnego poszukiwania klientów na rynku - badanie rynku i obecnej na nim konkurencji. Najważniejsze elementy, które należy poznać, by nie popełnić kosztownych błędów, np. kanały promocji i dystrybucji.

B. Omówienie case study (studium przypadku) wejścia na rynek szwedzki przez amerykańską firmę z branży zabawek dla dzieci - Toys R Us.

C. Omówienie case study (studium przypadku) wejścia na rynek duński przez polską firmę z branży kosmetycznej - Dr Irena Eris.


11:15-11:30 - przerwa


11:30-12:30 - III Blok tematyczny - wymogi prawne i podatkowo-księgowe


A. Omówienie formalności celnych oraz wymaganych dokumentów eksportowych niezbędnych do eksportowania do krajów skandynawskich.

B. Branże z największym potencjałem na rynkach skandynawskich, w tym także branże, gdzie import do tych krajów jest znaczny.

C. Elementy stanowiące przygotowanie do udziału w wyjazdach na międzynarodowe imprezy o charakterze targowo-wystawienniczym.


12:30 - sesja pytań i odpowiedzi wg potrzeb uczestników wydarzenia


Informacje o prelegencie

Sebastian Sadowski-Romanova

Przedsiębiorca i handlowiec z wieloletnim doświadczeniem. Jego kariera rozpoczęła się w 1995 roku od jednoosobowej działalności Import-Export Sebastian Sadowski. Zajmował się wówczas importem obuwia z Włoch i elektroniki z Niemiec, sprzedając towar w Polsce, Rosji i na Białorusi.

W 2000 roku prowadził przedstawicielstwa dwóch firm z Tajwanu i Hong Kongu. Od 2002 do 2007 roku prowadził firmę handlową w Rosji. W 2004 rozpoczął import tkanin z Chin na potrzeby polskiego zakładu krawieckiego, a w 2005 roku otworzył wraz z chińskim partnerem zakład krawiecki w Chinach.

Od 2010 r., przekazując wieloletnie doświadczenie zdobyte w handlu międzynarodowym, wspiera polskie firmy w rozwoju działalności eksportowej, świadcząc im najwyższej jakości usługi szkoleniowe oraz z zakresu doradztwa biznesowego. Firma ITRO, której jest prezesem, buduje i wdraża strategie eksportowe zarówno dla średnich oraz mniejszych firm. Specjalista od rynków skandynawskich - brał udział w kilkunastu projektach eksportowych na ten rynek.


Organizator:

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o.


Jak będzie przebiegać proces rejestracji na szkolenie?

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu wypełniają formularz zgłoszenia online (dostępny po kliknięciu przycisku "Kup bilety"). Po rejestracji na dane szkolenie, pracownik BARR przekaże drogą mailową (na wskazany podczas rejestracji adres) instrukcję logowania i link do szkolenia.


Regulamin uczestnictwa w szkoleniu znajduje się pod linkiem https://barr.pl/rozwijaj-biznes-w-bydgoszczy/szkolenia-proeksportowe/


Informacje o szkoleniu

Szkolenie online realizowane jest przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego Sp. z o. o., w partnerstwie ze stowarzyszeniem Metropolia Bydgoszcz, w ramach projektu pn. "Wsparcie internacjonalizacji MŚP oraz promocji gospodarczej regionu na obszarze funkcjonowania Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, nr projektu RPKP.01.05.02-04-0001/18.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Dla uczestników