Eksport w Europie - Ukraina i Białoruś

15 Czerwca 2021, 09:00-12:30 (Wtorek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet na bezpłatne szkolenie online "Eksport w Europie - Ukraina i Białoruś", 15.06.2021 r., godz. 9.00-12.30.
już niedostępne -

Jesteś przedsiębiorcą sektora MŚP i myślisz o rozpoczęciu działalności eksportowej? Nie wiesz, jak zacząć? A może szykujesz się do wznowienia działalności na zagranicznych rynkach lub szukasz nowych? Zapraszamy na szkolenie online "Eksport w Europie - Ukraina i Białoruś", które odbędzie się 15.06.2021 r. w godz. 9.00-12.30.


Kto może wziąć udział w szkoleniu?


Szkolenie ma charakter otwarty. Dedykujemy je w szczególności podmiotom z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z obszaru funkcjonowania Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz.


Cele organizacji szkolenia:

  • zapoznanie się z aspektem kulturowym eksportowania na Ukrainę i Białoruś, w tym także charakterystyka kontaktów biznesowych na rynkach ukraińskim i białoruskim,
  • zapoznanie się uczestników z metodami i sposobami nawiązywania współpracy z importerami na rynkach ukraińskim i białoruskim,
  • przedstawienie studium przypadku prowadzenia działalności eksportowej na rynkach ukraińskim i białoruskim,
  • poznanie prawnych i podatkowo-księgowych wymogów wprowadzenia produktów/usług na rynek ukraiński,
  • poznanie prawnych i podatkowo-księgowych wymogów wprowadzenia produktów/usług na rynek białoruski,
  • omówienie najbardziej atrakcyjnych branż dla lokalnych importerów,
  • zapoznanie z elementami stanowiącymi przygotowanie do udziałuw wyjazdach na międzynarodowe imprezy o charakterze targowo-wystawienniczym.

Agenda szkolenia:


9:00-9:15 - prezentacja wprowadzająca BARR

9:15-10:15 - I Blok tematyczny - nawiązywanie relacji z ukraińskimii białoruskimi kontrahentami


A. Omówienie kultury biznesu na Ukrainie i Białorusi i zasad jakimi charakteryzuje się kontakt biznesowy na tym rynku.

B. Omówienie zasad i sposobów komunikacji z klientami z Ukrainyi Białorusi, w tym cold calling, telemarketing, social selling oraz komunikacja personalna przez LinkedIN.


10:15-11:15 - II Blok tematyczny - badanie rynku


A. Zbadanie rynku i konkurencji. Najważniejsze elementy, które należy poznać, by nie popełnić kosztownych błędów, np. kanały promocjii dystrybucji.

B. Omówienie case study (studium przypadku) wejścia na rynek ukraiński przez firmę z branży kosmetycznej - Loton oraz firmę z branży automotive - Dobrowolski.

C. Omówienie case study (studium przypadku) wejścia na rynek białoruski przez firmę z branży chemicznej - CID-ROL.


11:15-11:30 - Przerwa

11:30-12:30 - III Blok tematyczny - wymogi prawne i podatkowo-księgowe


A. Omówienie formalności celnych, wysokości cła od danych towarów oraz wymaganych dokumentów eksportowych.

B. Przedstawienie informacji dotyczących transportu towarów na terenie Ukrainy i Białorusi.

C. Wskazanie i omówienie branż z największym potencjałem na rynku ukraińskim, w tym także branż gdzie import na Ukrainę jest znaczny.

D. Wskazanie i omówienie branż z największym potencjałem na rynku białoruskim, w tym także branż gdzie import na Białoruś jest znaczny.

E. Elementy stanowiące przygotowanie do udziału w wyjazdach na międzynarodowe imprezy o charakterze targowo-wystawienniczym.

12:30 - sesja pytań i odpowiedzi wg zapotrzebowania uczestników


Informacje o prelegencie

Sergey Zaytsev 

Studiował na University of Manchester na kierunku nauk politycznych. Na Białoruskim Państwowym Uniwersytecie skończył magisterium geografii ekonomicznej krajów zagranicznych.

W latach 1998-2003 wykładał geografię ekonomiczną krajów zagranicznych na uniwersytecie w Białorusi, co dało mu doświadczenie wymagane przy przekazywaniu wiedzy i szkoleniu innych.

W latach 2016-2018 pracował jako zastępca dyrektora ds. marketingu w rosyjskiej agencji komunikacji marketingowej prowadzącej działania marketingowe dla klientów rosyjskich na rynkach zagranicznych.

Od 2018 r. jest kierownikiem działu eksportu w firmie ITRO Sp. z o.o. Realizuje i koordynuje projekty eksportowe podległych mu pracowników. Jako specjalista do spraw rynków wschodnich jest jednymz najlepszych doradców w firmie. Do tej pory obsługiwał w swojej karierze takie rynki jak: Rosja, Estonia, Litwa, Kazachstan, Ukraina, Białoruś, Azerbejdżan, Tadżykistan oraz Uzbekistan.


Organizator:

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o.


Jak będzie przebiegać proces rejestracji na szkolenie?

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu wypełniają formularz zgłoszenia online (dostępny po kliknięciu przycisku "Kup bilety"). Po rejestracji na dane szkolenie, pracownik BARR przekaże drogą mailową (na wskazany podczas rejestracji adres) instrukcję logowania i link do szkolenia.


Regulamin uczestnictwa w szkoleniu znajduje się pod linkiem https://barr.pl/rozwijaj-biznes-w-bydgoszczy/szkolenia-proeksportowe/


Informacje o szkoleniu

Szkolenie online realizowane jest przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego Sp. z o. o., w partnerstwie ze stowarzyszeniem Metropolia Bydgoszcz, w ramach projektu pn. "Wsparcie internacjonalizacji MŚP oraz promocji gospodarczej regionu na obszarze funkcjonowania Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, nr projektu RPKP.01.05.02-04-0001/18.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Dla uczestników