Elektronika ESP8266 z JavaScript i Espruino

25 Października 2021, 17:00-20:00 (Poniedziałek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Elektronika ESP8266 z JavaScript i Espruino (25.10.2021 17:00-20:00)
już niedostępne -

Chcesz nauczyć się tworzyć projekty programując elektronikę sterowaną mikrokontrolerami? Duże możliwości daje płytka ESP8266 pozwalając wykorzystać wbudowany moduł WiFi, dzięki czemu możemy sterować urządzeniem telefonem lub laptopem. Wykorzystamy znany i lubiany język JavaScript, który obecnie jest najbardziej popularnym narzędziem programistów webowych. Zapoznasz się ze sterowaniem podstawowych czujników, silnika DC i serwa i przetestujesz ich działanie. Na koniec spróbujesz przygotować prototyp własnego projektu IoT.

  • Wstęp wolny, obowiązują zapisy.
  • Wiek uczestników: 14+ lat
  • Czas trwania: 3 godziny

Wprowadzone procedury w związku z COVID-19

W ramach organizacji zajęć w pracowni FabLab Gdańsk powered by Orange został przygotowany szereg wytycznych zwiększających bezpieczeństwo uczestników warsztatów. Każdy z uczestników zobowiązany jest do ich przestrzegania. W czasie trwania warsztatów jest obowiązek zasłanianie nosa i ust.

Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w zajęciach jest przyniesienie wypełnionego formularza Karty Informacyjnej. Formularz dostępny jest pod adresem: https://fablab.gdansk.pl/images/Zalaczniki/KARTA_INFORMACYJNA-covid19.pdf Formularz będzie można wypełnić również przed samymi warsztatami, jednak może to zrobić tylko i wyłącznie rodzic/opiekun prawny dziecka. Osoby pełnoletnie wypełniają formularz https://fablab.gdansk.pl/images/Zalaczniki/KARTA_INFORMACYJNA-covid19_dorosly.pdf

W przypadku braku zebrania minimalnej ilości potwierdzeń obecności, zastrzegamy sobie prawo do odwołania zajęć. Organizator powiadamia o tym fakcie uczestników drogą elektroniczną 2 dni przed wyznaczonym terminem warsztatów. Potwierdzenia obecności są wysyłane do uczestników na podane przy rejestracji adresy email (proszę sprawdzać foldery spam/oferty/inne/kosz) na min. 4 dni przed planowanym wydarzeniem. Brak potwierdzenia obecności w wyznaczonym terminie oznacza rezygnację z zajęć.


Warsztaty organizowane są przez Stowarzyszenie Fablab Gdańsk we współpracy z Fundacją Orange.

Zobacz również:

inne wydarzenia Gdańsk