I Forum Geopolityczne w Łodzi

30 Listopada 2019, 12:30-19:30 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Pobierz bezpłatny bilet
już niedostępne -

Zapraszamy na I Forum Geopolityczne do Łodzi!

Będziemy rozmawiać, spierać się o polską rację stanu w kontekście dynamicznej sytuacji międzynarodowej. Jeszcze kilkanaście lat temu, zajęci zmniejszaniem dystansu gospodarczo-rozwojowego pomiędzy Polską a tzw. krajami zachodnimi, te sprawy mogły nas nie interesować. Dzisiaj już nie możemy sobie pozwalać na luksus ignorancji i pozostawać w przekonaniu, że "wsi spokojna, wsi wesoła". Świat się chwieje, globalny układ sił zmienia się każdego dnia na naszych oczach.

Co robić w strefie zgniotu, pomiędzy Niemcami a Rosją? Jaki wpływ na nasze życie będzie miała sztuczna inteligencja (AI), 5G, internet rzeczy (IoT) i nowe GMO? Czy czeka nas III wojna światowa? Pytań jest coraz więcej, a odpowiedzi brak. Żyjemy w globalnej wiosce, w której wszystko jest ze sobą połączone i to, co dziś dzieje się na Morzu Południowochińskim wpływa na to, co dzieje się po drugiej stronie globu i odwrotnie.

I Forum Geopolityczne w Łodzi odbędzie się w gmachu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, Sala C101 - ulica POW 3/5.

Wstęp bezpłatny. 

ORGANIZATOR:

Forum Geopolityczne organizuje Instytut Spraw Obywatelskich w ramach Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej (RODM).

Celem RODM jest przybliżenie obywatelom polskiej polityki zagranicznej oraz wzmocnienie kanałów współpracy pomiędzy Ministerstwem Spraw Zagranicznych, samorządem i organizacjami pozarządowymi. Ośrodek jest odpowiedzialny za animowanie i inicjowanie w regionie spotkań, debat i innych wydarzeń z udziałem przedstawicieli najważniejszych instytucji, organizacji oraz ośrodków analityczno-badawczych. Spotkania oraz debaty są okazją do dyskusji na temat funkcjonowania polskiej polityki zagranicznej w kontekście regionalnym.

RODM w Łodzi jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021".

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Łódź