Szkoły w chmurze - budowanie kompetencji cyfrowych w XXI wieku

16 Marca 2018, 09:15 (Piątek) - 17 Marca 2018, 14:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.

PRELEGENCI


prof. Marlena Plebańska
  Uniwersytet Warszawski
Jeden z prekursorów polskiej e-edukacji, specjalizacja zarządzanie wiedzą, e-learning, Design Thinking. Absolwentka Politechniki Warszawskiej, North East Wales Institute of Higher Education, Szkoły Głównej Handlowej. Ekspert w zakresie kształcenia na odległość oraz wykorzystania nowych mediów w edukacji. Specjalista w zakresie zarządzania wiedzą. Lider polskiego e-learningu. Autorka ponad stu publikacji naukowych oraz kilkudziesięciu publikacji  popularno - naukowych z zakresu e-edukacji. Od 19 lat inspirator, projektant i strateg rozwiązań w zakresie e-edukacji oraz zarządzania wiedzą w wielu polskich przedsiębiorstwach, szkołach, organizacjach poza rządowcy. Kierownik i konsultant projektów edukcyjnych oraz e-learningowcyh.Aktywny trener i wykładowca. Doradca MEN, MAiC, MNiSW. Pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Vistula.
prof. dr hab. Stanisław Dylak
  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wybitny pedagog i pedeutolog. Kierownik Zakładu Pedeutologii na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor trzech monografii: Wizualizacja w kształceniu nauczycieli, Wprowadzenie do konstruowania szkolnych programów nauczania oraz Projektowanie programów szkolnych dla szkół artystycznych. Redaktor i współredaktor siedmiu prac zbiorowych. Poza tym opublikował ponad 100 artykułów w czasopismach naukowych. Jego zainteresowania naukowe związane są mediami, kształceniem nauczycieli, kulturą wizualną, programami nauczania. Kierował zespołem, który opracował pierwszy w Polsce program kształcenia nauczycieli przyrody dla zreformowanej szkoły podstawowej, realizowany obecnie na UAM. Prowadził kilka projektów międzynarodowych w ramach programów PHARE, trzy z nich dotyczyły edukacji przyrodniczej i kształcenia nauczycieli w tym zakresie, jeden projekt dotyczył programów szkolnych, jeden zastosowania technologii informacyjnych w kształceniu uniwersyteckich kadr administracyjnych. Poza działalnością akademicką interesuje się tworzeniem materiałów dydaktycznych. Był inicjatorem oraz współtwórcą ponad dwudziestu filmów o szkołach w Europie, z czego większość dotyczyła szkół alternatywnych. Niektóre z tych filmów były prezentowane w programie I TVP. Dwukrotnie uczył w amerykańskim uniwersytecie UNI - University of Northern Iowa, w Stanie Iowa, USA (studia nad mediami) oraz jako visitng scholar w Uniwersytecie w Lubbock, Texas, USA. Jest członkiem Rady ds. Informatyzacji Edukacji - organu pomocniczego Ministra Edukacji Narodowej. W trudach pracy i radościach codziennego życia towarzyszy mu żona Hanka. Ma dwóch synów, a także wnuka Piotra i wnuczkę Anię. Poza żoną i całą rodziną, zakochany w koniach.

prof. dr hab. Janusz Morbitzer
   Znalezione obrazy dla zapytania prof janusz morbitzer Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
Jest absolwentem krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej (kierunek: informatyka, studia ukończone z wyróżnieniem). Doktoryzował się i habilitował z zakresu nauk humanistycznych (pedagogika, specjalność: pedagogika medialna).
W latach 1985-2014 pracował w Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (ostatnio na stanowisku profesora nadzwyczajnego, pełnił funkcję kierownika Katedry Technologii i Mediów Edukacyjnych).
Zajmuje się szeroko pojętą tematyką edukacji informatycznej i medialnej. W swoich pracach koncentruje się na badaniu społecznych, cywilizacyjnych, kulturowych, psychologicznych i edukacyjnych konsekwencji rozwoju społeczeństwa informacyjnego oraz mediów i poszukiwaniu optymalnych metod ich stosowania w procesie kształcenia i samokształcenia; zajmuje się też zagadnieniem różnorodnych zagrożeń ze strony mediów elektronicznych.
Jest autorem ponad 250 artykułów naukowych, 5 monografii, kilku haseł w Encyklopedii Pedagogicznej XXI wieku oraz redaktorem naukowym ponad 20 monografii konferencyjnych.
Jest organizatorem 25 sympozjów naukowych "CZŁOWIEK - MEDIA - EDUKACJA".
Jest członkiem m.in. Rady ds. Informatyzacji Edukacji (organ doradczy Ministra Edukacji Narodowej, w Radzie przewodniczy Zespołowi ds. Edukacji Medialnej), przewodniczącym Komisji Nauk Pedagogicznych krakowskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk (od marca 2015), członkiem Rady Naukowej Fundacji Edukacja na Nowo. W latach 2012-2014 był członkiem Komitetu Rozwoju Edukacji Narodowej Polskiej Akademii Nauk.
Halszka Suszek-Borowska
  Microsoft - Polska
House of Cloud Program Manager
Prawnik i psycholog śledczy. Od 7 lat związana z branżą informatyczną. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Większość prowadzonych przez nią działań skupiało się na rozwiązaniach prawnych w szkolnictwie wyższym oraz prowadzeniu projektów badawczych w dziedzinie informatyki. Dodatkowo od prawie trzech lat prowadzi tam wykłady Prawo w biznesie. W firmie Microsoft prowadzi i rozwija projekt House of Cloud. Ma on na celu utrzymanie jednolitej bazy wiedzy zawierającej informacje pozwalające na szybką odpowiedź na pytania klientów dotyczące polskich wymagań prawnych i organizacyjnych związanych z wdrożeniem usług chmury publicznej a także podnoszenie naszej wiedzy dotyczącej tych zagadnień.
Anna Świć 
 Kodowanie na dywanie
Nauczycielka, logopedka, właścicielka firmy szkoleniowej a co najważniejsze entuzjastka nowoczesnej edukacji. Autorka wielu scenariuszy zajęć dydaktycznych, warsztatów dla dzieci i nauczycieli. Od ponad roku związana z Edu Sense, w praktyce wdraża edukacje opartą o STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics). Członkini grup innowacyjnych nauczycieli Superbelfrzy RP i Mini. Autorka, prowadząca blog "Kodowanie na dywanie" - kodowanienadywanie.blogspot.com, który ostatnio doczekał się swojej odsłony w druku. Autorka specjalnie przygotowanych zestawów lekcji do nauki programowania dla klas 1-3 - EduSense, Edukacja wczesnoszkolna część I oraz II. Trenerka w programie Mistrzowie Kodowania. Ambasadorka marki EduSense.
Bohdan Pawłowicz
  Dyrektor Marketingu NASK , dyrektor komunikacji marketingowej OSE
Od ponad 20-stu lat związany z rynkiem komunikacji marketingowej w Polsce. Sędzia KER - Komisji Etyki Reklamy. Wykładowca komunikacji marketingowej Uniwersytetów Warszawskiego i Wrocławskiego, SGH i Uniwersytetu SWPS. Przez wiele lat członek rady nadzorczej (wcześniej zarządu) IAA - Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy w Polsce.  W latach 2006 - 2011 był prezesem zarządu Aart Design Sp. o.o. - polskiego oddziału francuskiej agencji specjalizującej się w tworzeniu systemów identyfikacji wizualnej i broadcast designu. Współautor kilkunastu systemów identyfikacji i opraw telewizyjnych (Icoffee, TVP Info, KPS Skra, Belsat, TVP Polonia, PZHiPBM, Travel Time, TVP Seriale, Festiwal Nauki  Warszawie, Technoport, itd.)  Wielokrotny członek rozmaitych jury, członek i założyciel akademii Webstar Festiwal i uczestnik Akademii Impactora - nagród przemysłu reklamowego. Członek i przewodniczący (2009) jury Złotych Orłów. Członek jury - akademii marketingu sportowego DEMES oraz Kapituły Marek SUPERBRANDS. Pasjonat sportu i marketingu sportowego - w latach 2008-2010 r. był dyrektorem marketingu KPS Skry Bełchatów (dziś doradca zarządu), jednego z najlepiej zorganizowanych klubów sportowych w Polsce, dwukrotnego klubowego wicemistrza świata, siedmiokrotnego Mistrza Polski, zdobywcy nagrody marketingu sportowego - Złotego Demesa.  W latach 2003-2007 pracował jako Dyrektor Generalny IAA - Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy w Polsce, gdzie współtworzył i nadzorował realizację długofalowego programu "Marketing dla przyszłości", w ramach którego prowadzona jest kampania "Pij mleko! Będziesz wielki.". Z ramienia IAA współtwórca Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy i KER.
Andrzej Musisz
Advisor                                                
Założyciel firmy ADVISOR działającej na rynku IT od 1994 roku, aktualnie pełniąc w niej funkcję prezesa zarządu. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od wielu lat aktywnie uczestniczy w projektowaniu infrastruktury IT dedykowanej edukacji. Brał udział jako kierownik projektu, projektant czy wykonawca w największych projektach realizowanych w ostatnich latach w edukacji w Polsce, takich jak: eSzkoła Wielkopolska, Opolska eSzkoła, szkołą ku przyszłości, eSzkoła Moja Wielkopolska, czy aktualnie realizowany Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan. W przeszłości wykładowca akademicki oraz trener Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej. Pełnił funkcję administratora sieci na Wydziale Fizyki UAM. Projektował, wdrażał i administrował wieloserwerowymi środowiskami sieciowymi zarówno na rynku komercyjnym jak również w jednostkach samorządowych i edukacji.
Krzysztof Jaworski
Samsung - Mistrzowie kodowania
Koordynator i trener programu Samsung Mistrzowie Kodowania. Absolwent Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Uniwersytetu Szczecińskiego, oligofrenopedagog. Ukończył studia podyplomowe dotyczące coachingu. Przez 7 lat pracował w szkole podstawowej jako pedagog specjalny. Laureat konkursu Innowacyjny Nauczyciel 2013. Absolwent programu Future Classroom Lab realizowanym przez European Schoolnet w Brukseli. Trener edukacyjny. Współpracował m.in. z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją Orange, Fundacją Nowoczesna Polska. Autor publikacji naukowych, artykułów i scenariuszy dedykowanych nauczycielom. Prelegent na wielu konferencjach edukacyjnych m.in.: Inspiracje, TEDxPiotrowskaStreetSaloon, Zlot Innowacyjnych Nauczycieli, Informatyka w Edukacji, Scratch Conference 2017.  Współzałożyciel i członek Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania.
Tomasz Łukawski  
     Szkoła Podstawowa nr 3 w Ząbkach
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach Powołany przez Minister Cyfryzacji do Zespołu Lidera Cyfryzacji w ministerstwie. Innowator oświatowy, działacz społeczny, którego pasją jest zmienianie polskiej szkoły. Członek Rady Programowej Szerokiego Porozumienia Na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce. Jest dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach-pokazowej szkoły, która otrzymała tytuły Microsoft Showcase School w latach 2015, 2016 i 2017. Placówka posiada m.in. certyfikaty "Szkoła w chmurze" oraz "Modelowa Szkoła". Tomasz Łukawski zdobył prestiżowy tytuł eksperta innowacyjnego nauczania Microsoft Innovative Educator Expert oraz w 2017 Microsoft Innovative Educator Fellow i pełnił funkcję koordynatora międzynarodowego programu Microsoft in Education, prezentował dorobek placówki na Global Forum E2 w Redmont w USA. Przeprowadził szereg zmian, wdrożeń, innowacji tworząc szkołę od podstaw jako pierwszy dyrektor SP3. Prowadzi seminaria dla studentów pedagogiki i zarzadzania oświatą. Jest prelegentem na ogólnopolskich konferencjach prowadząc wykłady i warsztaty z zastosowania TIK w zarządzaniu placówkami oświatowymi, wdrożeń systemów komputerowych, zastosowań TIK w metodyce nauczania, zarządzania zmianą czy modelu funkcji dyrektora szkoły. Współpracuje jako ekspert w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Ukończył Zarządzanie Ogólnomenedżerskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego broniąc pracę p.t. "Rola dyrektora szkoły jako menedżera placówki oświatowej". Posiada studia podyplomowe dla Koordynatorów Technologii Informacyjnej na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest magistrem pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, nauczycielem dyplomowanym informatyki oraz koordynatorem IT. Wcześniej równolegle z pracą w gimnazjum prowadził działalność gospodarczą zajmującą się szkoleniami nauczycieli, wdrożeniami systemów informacyjnych i administrowaniem systemów sieciowych. Ponadto posiada tytuły Egzaminatora ECDL, Trenera Intel-Teach to the Future, Menedżera Oświaty, Administratora Sieci (D1 D2 D3). Jest powołany przez Wojewodę Mazowieckiego na członka komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli na lata 2015-2020. W roku 2015 otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej a w roku 2014 nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Fundacja Edukacja Na Nowo przyznała mu statuetkę "TOP 3 Mężczyźni w Edukacji 2016". Prywatnie - żonaty, ojciec córki i syna. Jego hobby to literatura filozoficzna i psychologiczna, muzyka (w szczególności jazzowa), bieganie, aranżowanie i programowanie muzyki oraz amatorskie grywanie na kilku instrumentach. Najchętniej spędza wakacje na Suwalszczyźnie w kajaku na jeziorze Wigry.
 Artur Rudnicki
      Microsoft - Polska
Nauczyciel przedmiotów informatycznych (systemy operacyjne, sieci komputerowe) w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, od 2003 roku zastępca dyrektora. Jest organizatorem cyklu ogólnopolskich konferencji dla dyrektorów szkół i nauczycieli na temat: "Nowoczesne technologie IT w cyfrowej szkoły i administracji publicznej". W roku 2010 był koordynatorem zwycięskiego udziału Zespołu Szkół Technicznych w ogólnopolskim konkursie "Innowacyjna szkoła", a w roku 2011 działań mających na celu włączenie szkołę do programu Microsoft Pathfinder School w ramach Microsoft Partners in Learning (szkoła została włączona do grona 100 najbardziej innowacyjnych szkół z całego świata). Pełni rolę egzaminatora egzaminu maturalnego z informatyki oraz egzaminu w zawodzie technik informatyk. Od czterech lat jest powoływany jako przewodniczący zespołu egzaminatorów przez OKE Warszawa do prac komisji, która sprawdza praktyczny egzamin w zawodzie technik informatyk. Jest autorem komentarzy do rozwiązań publikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w zawodzie technik informatyk. Posiada tytuł MCP (Microsoft Certified Specialist) oraz MOS (Microsoft Office Specialist). Pracuje i rozwija serwerowe rozwiązanie dla szkół, tzw. Cloud Collection. Zainteresowania: mocna muzyka, sport (w szczególności piłka ręczna), no i oczywiście komputery.
Grażyna Koba
 wydawnictwo MIGRA
Autorka ponad 80 publikacji z dziedziny edukacji informatycznej, w tym 27 podręczników do przedmiotów informatycznych nauczanych na wszystkich etapach edukacyjnych (od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej). Z wykształcenia jest informatykiem (ukończyła Wydział Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej). Wiele lat pracowała w szkole jako nauczyciel informatyki. Utworzyła, jedną z pierwszych w Polsce, autorskich klas informatycznych. Jej uczniowie zajmowali wysokie miejsca w olimpiadach krajowych i międzynarodowych. Była doradcą metodycznym i konsultantem informatyki. Uczestniczyła w pracach zespołów doradczych MEN w zakresie edukacji informatycznej. Za twórcze inicjatywy i aktywny udział w rozwoju edukacji informatycznej w Polsce otrzymała nagrodę Towarzystwa Szkół Twórczych oraz Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP. W firmie MIGRA pełni funkcję prokurenta i zajmuje się, poza pisaniem i promowaniem książek, koordynowaniem wszystkich prac związanych z przygotowaniem ich do druku. Lubi podróżować, przebywać nad morzem, tańczyć, czytać książki i malować.
Grzegorz  Jankowski
  Helion Edukacja
Kierownik Projektu Helion Edukacja. Studiował na Politechnice Poznańskiej Ochronę Środowiska oraz na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu Geografię. W Helionie pracuje od 2002 roku. Od 2005 jest odpowiedzialny za koordynację działań związanych segmentem edukacyjnym wydawnictwa. Prywatnie lubi improwizacje gitarowe, fotografię i turystykę górską.
Lech Wikaryjczyk

  Learnetic 

Marketing manager w Learnetic, wykładowca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, doświadczenie zdobywał m.in. jako specjalista ds. marketingu w Young Digital Planet (gdzie zrealizował najlepszą kampanię reklamową 2014 - Social Media Festival). Absolwent socjologii, grafiki oraz marketingu. Fascynat cyberkultury, antropologii i sztuk wszelakich (w szczególności typografii), gawędziarz.
Hanna Pawlik-Sroczyńska
Learnetic
Skończyła anglistykę broniąc z powodzeniem pracę na tematy związane z Latającym Cyrkiem Monty Pytona. Poza angielskim poczuciem humoru interesuje się m.in. pedagogiką, którą to również studiowała zgłębiając temat buntu 2-latka. Z niechęcią wspomina o eksperymencie pod tytułem Politechnika Gdańska, za to z chęcią opowiada o swojej pracy, w której jest odpowiedzialna m.in. za tworzenie e-podręczników. W czasie prywatnym zajmuje się remontem mieszkania.
Magdalena Zarach
Learnetic
Skończyła matematykę oraz informatykę z ekonometrią. Umysł ścisły, lecz umiejętności renesansowe - w Learnetic zaczynała jako redaktor treści edukacyjnych, potem była testerem oprogramowania, obecnie zaś jest product manager odpowiedzialną za platformę mCourser. Prywatnie uwielbia taniec towarzyski - mimo młodego wieku przez przeszło dekadę występowała w Zespole Pieśni i Tańca "Kościerzyna". Dla przyjemności udziela korepetycji - prawdopodobnie jest współodpowiedzialna ze doskonałe wyniki z tego przedmiotu osiągane przez gimnazjalistów i maturzystów z powiatu kościerskiego. Posiada kilkuletnie, międzynarodowe doświadczenie trenerskie z zakresu wdrażania nowych technologii w edukacji.
Krzysztof Kolanowski
Librus
Absolwent Wydziału Matematyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez 17 lat Nauczyciel matematyki i informatyki w liceum ogólnokształcącym w Poznaniu. Związany z firmą Librus od 2007 roku. Obecnie Specjalista ds. Wdrożeń i Szkoleń IT Librus na terenie Wielkopolski. Dobra znajomość środowiska nauczycielskiego oraz wiedza z zakresu technologii informatycznych pozwala mu przeprowadzać skuteczne szkolenia i wdrożenia innowacyjnych rozwiązań dla szkół. W życiu prywatnym interesuje się historią i fotografią, lubi aktywnie spędzać wolny czas.
Maciej Chrzanowski
  VISION DISTRIBUTION
Absolwent Technikum Ekonomicznego w Kaliszu o kierunku Technik Ekonomista. Pracujący jako doradca handlowy w firmie Vision - Distribution. Specjalizujący się w Profesjonalnych Mobilnych Laboratoriach Cyfrowych SENSE DISC. Bardzo zaangażowany w wykonywaną pracę. Lubiący stawiać sobie cele, do których wytrwale dąży. Hobbystycznie zajmujący się motoryzacją, elektroniką oraz muzyką.
Mariusz Brodziak
  VISION DISTRIBUTION
Doradca Handlowy, Trener. Z wykształcania Technik Informatyk i Technik Administracji. Od 2011 roku zaangażowany w propagowanie rozwiązań interaktywnych i ProAv. Lubię kontakt bezpośredni z klientem. Prywatnie ojciec dwójki dzieci.
Mateusz Niżniowski
VISION DISTRIBUTION
Konsultant handlowy. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w kierunku Zarządzania Mediami. Pasjonat nowoczesnych rozwiązań z zakresu multimediów dla szkół, przedsiębiorstw i biznesu. Z zamiłowania kucharz oraz wędkarz.