To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Białe Płatki
już niedostępne -

22 czerwca o godzinie 18:00 zapraszamy na kolejne w tym roku spotkanie z cyklu #opartenafaktach, będące efektem współpracy Stowarzyszenia Re-Prezentacje i KBF. 

Naszym gościem będzie Paweł Piotr Reszka - laureat nagrody Kapuścińskiego oraz autor "Płuczek", które znalazły się m.in. w finale Nagrody Literackiej Nike. Spotkanie poprowadzi Paulina Małochleb. Spotykamy się stacjonarnie w Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20 i równolegle w sieci! 

Autor w swojej książce przedstawił poruszające losy matek, ojców i dzieci wciągniętych w wielkie i kameralne polskie piekła. Historie ułożone z bezlitosną reporterską precyzją i jednocześnie wielką wrażliwością, z tropów i śladów wydobytych z prokuratur, akt sądowych, zeznań i opowieści. Oblicza polskiej rodziny, których, zanurzeni w stereotypowych wyobrażeniach i zamykający oczy przed tabu, na co dzień nie widzimy. Reszka oddaje głos nastoletnim dzieciobójczyniom, żonom przez lata bitym i upokarzanym przez swoich pijących mężów, sprawcom brutalnych mordów, którzy nie widzą swojej winy a także świadkom rodzinnych tragedii, pracownikom społecznym i policji.

Wydarzenie odbędzie się w Pałacu Potockich, na pierwszym piętrze zabytkowej kamienicy na rogu Brackiej i Rynku (nr 20). Wejście przez księgarnię Bunkier Bookstore MOCAK.

Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki, można je pobrać ze strony: https://app.evenea.pl/event/historierodzinne/

Zaplanowana jest także transmisja na profilach Non-Fiction. Festiwal reportażu i Kraków Miasto Literatury UNESCO na Facebooku oraz na platformie PLAY KRAKÓW www.playkrakow.com.

Paweł Piotr Reszka - reporter "Dużego Formatu", były wieloletni dziennikarz lubelskiej "Gazety Wyborczej", laureat Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki za książkę "Diabeł i tabliczka czekolady", czterokrotnie nominowany do Nagrody Grand Press w kategorii reportaż prasowy. Absolwent historii na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowych studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim.

dr Paulina Małochleb - krytyczka, badaczka literatury i wykładowczyni. Publikuje w "Polityce", "Krytyce Politycznej", ‚Przekroju". Laureatka Nagrody Prezesa Rady Ministrów, stypendystka NCK "Młoda Polska". Autorka książki "Przepisywanie historii" oraz bloga ksiazkinaostro.pl. 

Książkę możecie kupić na miejscu w księgarni MOCAK-bookstore-BUNKIER lub na stronie:
https://kulturalnysklep.pl/product-pol-99074-Biale-platki...

Dodatkowe informacje:
- Prosimy o przemyślane zapisy, mamy tylko 25 miejsc: jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki.
- Jeśli masz jakiekolwiek objawy infekcji (np. gorączka, kaszel, osłabienie) - zwolnij wejściówkę i zostań w domu.
- Myj lub dezynfekuj dłonie przed wejściem na wydarzenie. 🤲
- Pamiętaj o zakrywaniu ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych. 😷
- Zachowuj dystans społeczny (min. 1,5 m).

Pałac Potockich przy Rynku Głównym 20 - to tutaj realizowane będą programy literackie tworzone przez zespół KBF w ramach programu Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Zanim powstanie Centrum Literatury i Języka Planeta LEM na Zabłociu, Pałac będzie domem dla różnych inicjatyw literackich - tych organizowanych w ciągu całego roku i tych realizowanych w trybie festiwalowym. Już wkrótce ogłoszenie czerwcowego programu wydarzeń!


Stowarzyszenie RE-PREZENTACJE

http://re-prezentacje.pl/

Festiwal Reportażu NON-FICTION

http://nonfiction.pl/

Krakowskie Biuro Festiwalowe

https://kbf.krakow.pl/


Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Kraków