I Kongres Energetyki Rozproszonej

25 Września 2023, 09:00 (Poniedziałek) - 26 Września 2023, 17:30 (Wtorek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena LiczbaRejestracja na wydarzenia KER 2023 została zakończona


Zapraszamy na I Kongres Energetyki Rozproszonej (KER), który odbędzie się w dniach 25-26 września 2023 r. na terenie kampusu AGH. Wyróżnikiem Kongresu jest koncentracja na lokalnym wymiarze transformacji energetycznej. W tym aspekcie KER kontynuuje kierunek wytyczony przez Forum Energetyki Rozproszonej, którego pięć edycji odbyło się w ostatnich latach w ramach projektu "Rozwój energetyki rozproszonej w klastrach energii" (KlastER) finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (program GOSPOSTRATEG).

Unikatowy charakter wydarzenia wyraża się w połączeniu sprawdzonej formuły Forum Energetyki Rozproszonej z odbywającą się następnego dnia konferencją naukową. Umożliwi to jeszcze efektywniejszą współpracę głównych interesariuszy transformacji - środowisk gospodarczych, naukowych oraz administracji centralnej i samorządowej.

Ważną cechą KER jest - wypracowane podczas dotychczasowych Forów Energetyki Rozproszonej - zaangażowanie wiodących organizacji branżowych związanych z rozwijaniem lokalnych inicjatyw energetycznych i wdrażaniem technologii OZE. Daje to gwarancję, że debata podczas Kongresu skoncentruje się na diagnozie realnych problemów branży i praktycznych rekomendacjach co do dróg ich pokonywania. Istotnym tematem obrad będą również uwarunkowania transformacji energetycznej występujące w miastach i gminach wiejskich. Ważną rolę w tym procesie odegrają samorządy lokalne i regionalne, których reprezentanci zostaną zaproszeni do aktywnego udziału.

Zakres tematyczny KER obejmuje problemy i wyzwania kluczowe dla przyszłości polskiej transformacji energetycznej. Rada Programowa Kongresu, składająca się z wiodących ekspertów ze świata biznesu, nauki i administracji, zagwarantuje wysoki poziom merytoryczny debaty oraz trafny dobór tematów. 

Zachęcamy, by w pełni wykorzystać synergiczny potencjał wydarzenia poprzez aktywne uczestnictwo we wszystkich dniach Kongresu. 

Szczegółowy program oraz więcej szczegółów o wydarzeniu są dostępne na stronie www.ker2023.plInformacja dla uczestników Konferencji Naukowej


Niezależnie od rejestracji na Kongres na platformie Evenea, streszczenia artykułu lub posteru prosimy zgłaszać poprzez platformę EasyChair wskazując stosowną sesję tematyczną.

Jeśli zgłoszenie dotyczy posteru, prosimy zawrzeć na początku streszczenia tę informację.

Zarejestruj artykuł / poster: http://www.kner2023.agh.edu.pl/publikacje-i-organi...
Organizator główny wydarzenia


WspółorganizatorzyIGEOŚ           
     
Dokumenty


Regulamin I Kongresu Energetyki Rozproszonej

Informacja administratora o przetwarzaniu danych osobowych

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wypowiedzi i wizerunku oraz danych osobowych


Wydarzenia KER2023

VI Forum Energetyki Rozproszonej

25 września: 9:00-18:00 (recepcja otwarta od 8:00)
26 września: 9:00-10:30 (recepcja otwarta od 8:00)

Bankiet / Sesja networking w Klubie STUDIO

25 września: 19:00-21:30

Konferencja Naukowa Energetyki Rozproszonej

26 września: 10:30-17:30 (rejestracja od 8:00)

VI Forum Energetyki Rozproszonej Naukowa Energetyki Rozproszonej (25-26 września 2023)


Jednym z punktów programu KER będzie Forum Energetyki Rozproszonej, którego pięć edycji zorganizowano w ostatnich latach w ramach projektu "Rozwój energetyki rozproszonej w klastrach energii" (KlastER) finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (program GOSPOSTRATEG). Tradycyjnie, udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

Zakres tematyczny VI FER obejmować będzie problemy i wyzwania kluczowe dla przyszłości polskiej transformacji energetycznej, a w szczególności roli, jaką będzie w niej odgrywać energetyka rozproszona. W ramach 10 sesji tematycznych przewidziane są debaty praktyków i osób mających realny wpływ na kierunek polskich przemian energetycznych. Dyskusje będą dotyczyć m.in. innowacyjnych technologii i infrastruktury energetycznej, budowy rynku dla lokalnych inicjatyw energetycznych, finansowania i społecznych aspektów ER, perspektywy klimatycznej i środowiskowej czy uwarunkowań transformacji energetycznej w miastach i gminach wiejskich.I Konferencja Naukowa Energetyki Rozproszonej (26 września 2023)

Harmonogram zgłaszania artykułów na konferencję:

  • do 19 czerwca 2023 - przesłanie streszczenia artykułu do akceptacji (ok. 2 strony A4, EasyChair)
  • do 25 czerwca 2023 - akceptacja streszczeń
  • do 9 lipca 2023 - rejestracja i uiszczenie opłaty za pośrednictwem Evenea
  • do 15 lipca 2023 - przesłanie pełnej wersji artykułu (EasyChair)
  • 26 września 2023 - prezentacja podczas sesji

Z uwagi na możliwość zgłoszenia prezentacji referatu/posteru na konferencję naukową, zgłoszenia wymagają akceptacji organizatora.

Zgłoszenie udziału w konferencji naukowej w systemie Evenea po 9 lipca będzie umożliwiało wejście na konferencję wyłącznie w charakterze słuchacza_ki.

Opłacone zgłoszenia, które nie uwzględniają prezentacji referatu/posteru będą akceptowane bezwarunkowo.

Uwaga!

Niezależnie od rejestracji na Kongres na platformie Evenea, streszczenia artykułu lub posteru prosimy zgłaszać poprzez platformę EasyChair wskazując stosowną sesję tematyczną.

Jeśli zgłoszenie dotyczy posteru, prosimy zawrzeć na początku streszczenia tę informację.

Zarejestruj artykuł / poster: http://www.kner2023.agh.edu.pl/publikacje-i-organi...
Kontakt: [email protected]

Zobacz również:

konferencje Energetyka Energia odnawialna wydarzenia Kraków