IT Talk Wro: Spring Edition

11 Maja 2023, 18:00 (Czwartek)

Klubokawiarnia Mleczarnia, Wrocław Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  IT Talk Wro, Spring Edition, DataArt, Klubokawiarnia Mleczarnia
już niedostępne -

Już w czwartek 11 maja zapraszamy Was na wiosenną edycję IT talk Wro. Widzimy się o godz. 18:00 w Klubokawiarni Mleczarnia przy ulicy Włodkowica 5 (poziom -1).

Przygotowaliśmy dla Was dwie świetne prezentacje. Wystąpią dla Was: Tomasz Mosur, który opowie o Skalowalnej Architekturze Systemu oraz Tomasz  Melcer, który przedstawi Systemy recenzowania kodu i ich wpływ na wydajność procesu utrzymania jakości. Szczegółowa agenda poniżej. Przed nami naprawę fajny wieczór, merytoryczne prezentacje i ciekawe rozmowy przy piwie w świetnej przestrzeni kultowej Mleczarni.

Na kilkunastu pierwszych gości czekać będą powitalne upominki!


  • «Systemy recenzowania kodu i ich wpływ na wydajność procesu utrzymania jakości», Tomasz Melcer

Czas na recenzje kodu to spory kawałek dnia, nawet kilkanaście godzin w tygodniu! Wiadomo, że czas to pieniądz, więc dobrze byłoby wykorzystać go efektywnie. I tu wkraczają na scenę dedykowane programy do przeprowadzania recenzji. Porozmawiajmy więc o tym, czego wymagamy od tych programów: jak ich interfejs użytkownika, model działania i integracja z innymi narzędziami wpływają na naszą pracę. A do dyskusji do studium przypadku użyjemy systemu Gerrit, który choć mniej popularny, ma pewne dość unikatowe rozwiązania

Tomasz Melcer określa się jako praktyk-programista i uczeniomaszynowiec z nastoletnim stażem w biznesie i ciut dłuższym hobbistycznie. Umie napisać kod w C ze wskaźnikami, czasami nawet nie naruszając przy tym ochrony pamięci. Pythona nauczył się, bo przestał rozumieć swój kod w Perlu. Java nie była jego miłością, ale przyzwyczaił się i docenia jej zalety. Uważa też, że Basha da się lubić. W czasie wolnym lubi grać w planszówki i uczyć się języków naturalnych. 

  • «Skalowalna Architektura Systemu - wprowadzenie», Tomasz Mosur, Senior Developer, DataArt
Dlaczego z prostej i solidnej architektury 3-warstwowej skończyliśmy w rozbudowanych mikroserwisach. Prezentcja kolejnych problemów i zastosowanych rozwiązań, które być może rutynowo stosujecie w swoich projektach.

Tomek Mosur jest absolwentem Informatyki Politechniki Wrocławskiej. Po ukończeniu studiów rozpoczął zdobywanie swojego doświadczenia w DataArt, jako Java/Kotlin Software Engineer w branży finansowej. Prywatnie gadżeciarz, uwielbia wszystko co związane ze sportem, choć na siłownie zawsze zaczyna chodzić od jutra.


Agenda:
18:00 Start
18:05 - 18:50 «Systemy recenzowania kodu i ich wpływ na wydajność procesu utrzymania jakości», Tomasz Melcer
19:00 - 19:30 «Skalowalna Architektura Systemu - wprowadzenie», Tomasz Mosur
19:30 - 21:00 Networking
21:00 Zakończenie

_______________

IT talk Wro: Spring Edition

11 maja 2023, 18:00

Klubokawiarnia Mleczarnia

Włodkowica 5, Wrocław (poziom -1)


IT Talk to społeczność, która zrzesza miłośników branży IT. Podczas spotkań nie koncentrujemy się na konkretnej technologii czy tematyce, lecz tworzymy środowisko sprzyjające wymianie wiedzy i doświadczeń. Każdy uczestnik może zostać prelegentem, a udział w naszych spotkaniach jest bezpłatny.

IT Talk to doskonała okazja dla profesjonalistów, początkujących programistów, a także studentów do wymiany informacji, zdobywania wiedzy, dzielenia się rozwiązaniami technicznymi, a następnie prezentowania ich w trakcie spotkań.

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Wrocław