IT NonStop: J-Santa 2018

8 Grudnia 2018, 08:00 (Sobota) - 8 Stycznia 2019, 17:00 (Wtorek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.

Poznaj prelegentów J-Santa

Grzegorz Dyrda

Koduję odkąd pamiętam. Robiłem już apki desktopowe, backendy, frontendy, embedded, systemy bankowe, płatnicze i inne cuda... Jednak dopiero na platformach mobilnych czuję się jak "ryba w wodzie". Od kilku lat tworzę i sprzedaję własne apki, i tak zarabiam na chleb i wczasy na Kanarach ;) Jestem wielkim entuzjastą Kotlina, programowania reaktywnego (ReactiveX), a ostatnio również JavaScriptu (sic!), React'a, serverless i innych takich. Prywatnie, snuję plany na milionowe imperium, prowadzę bloga (blog.geekydevs.com), chodzę po górach, gram na gitarze, czytam...


Marcin Grzejszczak

Autor książek "Mockito Instant" oraz "Mockito Cookbook". Współtwórca wideokursu "Applied Continuous Delivery Live Lessons". Współzałożyciel Warsaw Groovy User Group oraz Warsaw Cloud Native Meetup. Tworzy projekty Spring Cloud Sleuth, Spring Cloud Contract oraz Cloud Pipelines w Pivotal


Hubert Jeleń

Przygodę w branży IT rozpocząłem jako web developer a następnie grafik komputerowy serwisów webowych w firmie z branży marketingu internetowego.Od kilku lat specjalizuję się w projektowaniu User Experience. Nie obce mi są zagadnienia związane z projektowaniem graficznym interfejsów, jak również warstwą prezentacyjną aplikacji webowych.W swoich projektach stosuję popularne normy dotykające zagadnień związanych z UI, tzw. dobre praktyki, statystyki, badania i wywiady z użytkownikami docelowymi.Od kilku lat specjalizuję się w projektowaniu User Experience. Nie obce mi są zagadnienia związane z projektowaniem graficznym interfejsów jak również warstwą prezentacyjną aplikacji webowych.W swoich projektach stosuję popularne normy dotykające zagadnień związanych z UI, tzw. dobre praktyki, statystyki, badania i wywiady z użytkownikami docelowymi.


Bartosz Labut

Jestem młodszym projektantem doświadczeń użytkownika w firmie Infinite. Specjalizuje się w tworzeniu makiet systemów, a także przeprowadzaniu i opracowywaniu badań mających na celu zweryfikowanie oczekiwań użytkowników. Po godzinach jestem studentem drugiego stopnia na kierunku Kognitywistyka. Hobbystycznie, interesuję się głębokimi sieciami neuronowymi, naukami przyrodniczymi oraz sztuką.


Olga Maciaszek-Sharma

Olga Maciaszek-Sharma pracuje jako Starszy Inżynier w zespole Spring Cloud w Pivotalu. Programuje na co dzień w Javie i Groovym. Ma za sobą doświadczenie pracy zarówno przy nowoczesnych systemach opartych na mikroserwisach, jak i przy rozbudowanych systemach legacy. Poza implementacją procesów biznesowych, zajmowała się tworzeniem narzędzi nakierowanych na ulepszanie procesów CI/CD i konfiguracji nowych projektów. Olga jest też kontrybutorką wielu projektów OSS, m. in. Spring Cloud Contract, JFairy, Jenkins job DSL, Jenkins Pipeline Plugin, Jenkins Stash Pull Request Builder Plugin. Zanim zaczęła pracować jako programistka, pracowała jako Inżynier Jakości Oprogramowania, przede wszystkim przy automatyzacji testów.


Jeronimo Martinez

Jestem programistą w DataArt. Pochodzę z Hiszpanii, ale długo mieszkałem w Irlandii. W trakcie moej kariery zajmowałem się głównie rozwojem oprogramowania dla telekomunikacji i finansów. Zacząłem kodować 20 lat temu i kiedy prawie się tym znudziłem, odkryłem programowanie funkcyjne i zabawa zaczęła się od nowa.



Arkadiusz Migała

Informatyk? Nie…
Programista? Nie…
Rzemieślnik? Tak!

Nie mam tu na myśli bycia stolarzem, jubilerem czy piwowarem, ale zgadzam się w zupełności, że tworzenie oprogramowania to rzemiosło i w taki sposób staram się traktować to, co robię na co dzień w swojej pracy oraz poza nią. Uczestniczę również w różnych spotkaniach i konferencjach branżowych, takich jak: SpreadIT, 4Developers, Confitura czy SJUG. Na co dzień Javowiec z epizodami w Node.js oraz AWS.



Maria Mioduska

Od kilku lat interesuję się zarządzaniem projektami IT i tym co mogą przynieść konkretnym ludziom wykonującym codzienne obowiązki. Lubię komunikować się z ludźmi i chcę mieć pewność, że aplikacje będą dla nich przyjazne i użyteczne. Poznaję aktualne narzędzia wspierające dobry UI/UX. W ostatnim czasie poza testami zajmuję się badaniem użyteczności aplikacji webowych.


Jacek Niezgoda

Jacek Niezgoda jest inżynierem oprogramowania związanym zawodowo z IT od wielu lat. Pracę zawodową zaczynał jako inżynier elektroniki. Następnie zajmował się wytwarzaniem oprogramowania w firmach związanych z bankowością. Obecnie jest członkiem zespołu programistów w jednej z wiodących firm telekomunikacyjnych w DE. Miłośnik czystego kodu, propagator technik refaktoryzacji i testów jednostkowych.


  

Grzegorz Piwowarek

Grzegorz Piwowarek jest głównym inżynierem w Casumo, trenerem w Bottega IT Minds, bloggerem w 4comprehension.com i współtwórcą projektów Open Source.
Profesjonalnie zajmuje się systemami rozproszonymi, integracją systemów, oraz nekromancją.


Daniel Pokusa

Pragmatyk, zapalony zwolennik zwinnych metodyk prowadzenia projektów, automatyzacji i efektywności. Z jednej strony programista i architekt (nikt nie jest doskonały!) w Onwelo, ściśle związany z rodziną języków JVM oraz kierownik projektów, z drugiej trener i konsultant w zakresie systemów rozproszonych, jakości, organizacji zespołu i rekrutacji współpracujący z Symentis. Współtwórca konferencji SpreadIT oraz nałogowy mówca konferencyjny na takich wydarzeniach jak Confitura, 4Developers, JDD, BoilingFrogs, QualityExcites, Greenfield i inne. Wierzy, że istotą wytwarzania dobrego oprogramowania jest komunikacja, współpraca i umiejętność dzielenia się wiedzą. W wolnym czasie bloguje: na http://software-empathy.pl.


Maciej Próchniak

Mam ponad 12 lat doświadczenia w IT - obecnie głównie jako architekt/(lead) developer, ale zajmują się różnymi rzeczami od analizy do skryptów wdrożeniowych. Koduję (głównie) na JVM, a moje główne zainteresowania to integracja, przetwarzanie strumieniowe i narzędzia z tym związane. Lubię opowiadać o swoich doświadczeniach na konferencjach. Już prawie 10 lat w TouK.


Krystian Rybarczyk

Szczęśliwy mąż i ojciec żywiołowego bardziej niż huragan malucha. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy i fascynuje się programowaniem, którego uczył się na uniwersytecie Imperial College London. Doświadczenie zdobywał w firmach technologicznych w Monachium, Londynie i Dolinie Krzemowej. Obecnie wykorzystuje potencjał programowania funkcyjnego i Scali do przetwarzania Big Data. Interesuje się dostarczaniem kodu, automatyzuje co tylko może, a w wolnym czasie rozwija się kulinarnie oraz jako domowy barista.


Anna Skulimowska

Pracuję jako Java Software Engineer w Finanteq i trener InfoShare Academy. Zawodowo zajmuje się tworzeniem aplikacji opartych o JEE dla sektora finansowego. W pracy ceni: zgrany zespół, stosowanie dobrych praktyk programistycznych, przywiązywanie wagi do jakości oprogramowania oraz możliwość ciągłego rozwoju. Uważa, że jakość pracy zespołowej jest kluczem do efektywnego dostarczania rozwiązań dla klienta. Po godzinach gra w gry planszowe (szczególnie kooperacyjne) i majsterkuje w domu.


Bartłomiej Słota

Programista z zawodu i zamiłowania. Obecnie konsultant w Bottega IT Minds. Speaker, autor bloga bartslota.blogspot.com. Pasjonat OOP, software craftsmanship, mikrousług i architektury systemów. Entuzjasta i facylitator warsztatów Event Storming'u i zwolennik bliskiej współpracy z biznesem. W życiu osobistym mąż i tata. W wolnych chwilach słucha ciężkiej muzyki, gra na gitarze, wędkuje, albo przemierza bezkresne szlaki Bieszczadów.



Sławomir Sobótka

Jestem trenerem i konsultantem w firmie Bottega IT Minds, specjalizuję się w technologiach Java EE. W codziennej pracy integruję Domain Driven Design, wzorce, style architektoniczne, zwinne procesy wytwórcze i zdrowy rozsądek. Stosuję nadrzędną zasadę: rozpoznać klasę problemu z jaką mamy do czynienia i dobrać do niej odpowiednią klasę narzędzia. Hobbystycznie interesuję się psychologią pozytywną i kognitywistyką. Lubię myśleć o sobie jako entuzjaście Software Craftsmanship. 


Piotr Stawirej

Piotr Stawirej - jeśli go jeszcze nie poznałeś, to znaczy, że nie wiesz, jak wygląda prawdziwy fanatyk czystego kodu, ogarnięty obsesją BDD, piewca metod zwinnych w prowadzeniu projektów IT, wierny przekonaniu, że jedynie profesjonalne podejście do każdego aspektu życia jest drogą do sukcesu.  W ciągu swojej ponad 11-letniej przygody z firmami z obszaru tworzenia map, nawigacji oraz systemów transakcyjnych (TeleAtlas, TomTom), Piotr stał się mentorem dla wielu młodszych kolegów i ekspertem domenowym. W pracy programisty stawia przede wszystkim na czysty design bez względu na język programowania czy użytą technologię. Jest przeciwnikiem cultu cargo w każdym jego przejawie.