Warsztaty dla dzieci: Uchodźca - kim jest?

17 Września 2022, 10:00-11:30 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja na wydarzenie
już niedostępne -
  Rejestracja na listę rezerwową wydarzenia
już niedostępne -

Zajęcia mają za zadanie pomóc uczestniczkom i uczestnikom lepiej zrozumieć proces przekształcania się ich kraju w coraz bardziej wielokulturową społeczność. Pozwolą im również poćwiczyć odpowiednie umiejętności, które mogą być pomocne w budowaniu relacji z nowymi mieszkankami i mieszkańcami Polski. 

Na warsztatach zostaną poruszone następujące zagadnienia: ćwiczenie zmiany perspektywy "Droga uchodźcy, uchodźczyni" zjawisko uchodźstwa na świecie - wprowadzenie podstawowych terminów i informacji o powodach i kierunkach uchodzenia (gry, ćwiczenia, rozmowa) zjawisko w Polsce: jak wygląda ubieganie się o status uchodźcy? Różne aspekty życia uchodźcy/uchodźczyni w Polsce - na przykładach (gry, ćwiczenia, rozmowa) obecna sytuacja w kraju: ruchy społeczne, które niosą pomoc, skala zjawiska i jej przyczyny Jak można pomagać na co dzień?

Warsztaty dla dzieci 4-5 klasy Szkoły Podstawowej. Bardzo prosimy o przestrzeganie niniejszej kategorii wiekowej. 

Prowadząca: Natalia Kur

-

Natalia Kur - pracownica organizacji pozarządowych. Ukończyła geografię społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Od 5 lat pracuje wspierając osoby z doświadczeniem uchodźczym, m.in. koordynowała program wspierający w nauce dzieci uchodźcze, w którym sama była wcześniej wolontariuszką. Od 3 lat prowadzi warsztaty wielokulturowe dla dzieci i młodzieży.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Warszawa