Szkoły w chmurze - budowanie kompetencji cyfrowych w XXI wieku

13 Marca 2020, 09:30 (Piątek) - 14 Marca 2020, 14:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.

PRELEGENCI



Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od ponad 23 lat  terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej.  Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli " Czas TIKa", prowadzi warsztaty i szkolenia i Rady Pedagogiczne   dla nauczycieli z zakresu stosowania i wdrażania TIK. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl .Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli.  Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu  #SuperKoderzy w zakresie programowania iTIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Ambasador programu eTwinning. Nauczyciel Roku 2019.
OEIiZK, Autor w wydawnictwie Nowa Era Absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od 1996 roku prowadzi zajęcia (nie tylko dla nauczycieli) m.in. w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Prowadził również przedmioty Sieci i multimedia oraz Systemy operacyjne na Studium Podyplomowym Informatyki dla Nauczycieli, organizowanym przez OEIiZK wraz z Instytutem Informatyki Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Autor serii podręczników Informatyka na czasie dla szkół ponadpodstawowych wydawnictwa Nowa Era. Trener w programie MIE oraz specjalista w programie APL. Współorganizator Ogólnopolskich Zjazdów dla Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych w Mrozach, obecnie Majowych Mrozów w Warszawie - ogólnopolskiej konferencji dla nauczycieli zainteresowanych stosowaniem TIK w edukacji. Prelegent i wykładowca na wielu konferencjach i spotkaniach dotyczących wykorzystania nowych technologii w uczeniu się i nauczaniu. Współautor wielu materiałów dydaktycznych i scenariuszy zajęć - m.in. dla Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych, programu Mistrzowie Kodowania, oraz elektronicznego podręcznika przygotowanego przez MEN. Współtwórca i autor magazynu EduFakty - Uczę Nowocześnie, dwumiesięcznika o zastosowaniu nowych technologii w nauczaniu, w którym pełnił rolę zastępcy redaktora naczelnego. Członek Zespołu ds. strategii przy Ministrze Edukacji Narodowej w latach 2014-1015 oraz gość stały Rady ds. Informatyzacji Edukacji, w ramach której brał m.in. udział w pracach nad nową podstawą programową nauczania informatyki. Za działalność na rzecz edukacji informatycznej otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej (2007) oraz Brązowy Krzyż Zasługi (2011). Wyróżniony został również w 2017 roku przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych jako jedna ze stu osób w Polsce, które w sposób szczególny, swoją aktywnością przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych.
zastępcą dyrektora Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji w MEN
"Jakościowa edukacja musi być wspierana przez nowoczesny marketing oraz odważne budowanie marki osobistej nauczyciela." dyplomowany nauczyciel chemii w Zespole Szkól im gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie. W lutym 2017r. stworzył postać Pana Belfra (www.panbelfer.pl) - nauczyciela z Internetów. Jego Fanpage ma ponad 9000 polubień, profil na Instagramie obserwuje ponad 1700 fanów, a kanał edukacyjny na YT "Pan Belfer" subskrybuje ponad 38 000 osób. Finalista konkursu Nauczyciel Roku 2019. Wpisany na Listę100 - listę osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce. Gość wielu ogólnopolskich konferencji wspierających rozwój edukacji: YouTube POP-UP Warsaw, Ispir@cje, Zlot Innowacyjnych Nauczycieli, Lepsza Edukacja, K@SSK, EDUInnowacje. Twórca autorskich szkoleń motywacyjnych i wspierających kreatywność dla nauczycieli i uczniów. Pomysłodawca konferencji "GO4EDU - z energią dla edukacji". Jako jeden z trzech najbardziej innowacyjnych nauczycieli w Polsce, został zaproszony w 2018 roku przez Microsoft, do udziału w międzynarodowej konferencji edukatorów "Educator Exchange" w Singapurze. Członek grupy SuperbelfrzyRP (grupy zrzeszającej 150 najbardziej innowacyjnych nauczycieli w Polsce). Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert. Pomysłodawca i współtwórca platformy Nauczyciel w sieci, wspierającej nauczycieli dzielących się swoim doświadczeniem w sieci (www.nauczycielwsieci.pl). Twórca bloga Chemia w szkole, wspierającego wymianę doświadczeń przez nauczycieli chemii (www.chemiawszkole.pl). Autor podręcznika do chemii dla uczniów szkoły podstawowej Wydawnictwa MAC. Pasjonat zastosowania nowoczesnych technologii w edukacji. Twórca projektu CoolturalnaTV - Młodzieżowa Telewizja Kulturalna Gminy Czerwonak.
Manager Programu Microsoft dla Edukacji Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na wydziale Ekonomii oraz Zarządzania. Do zespołu polskiego oddziału Microsoft dołączyła w 2013 roku. Pełni funkcję Managera Programu Microsoft dla Edukacji, odpowiadając za programy dla nauczycieli oraz szkół, między innymi Microsoft Innovative Educator Expert, Microsoft Showcase School, Szkoła w Chmurze Microsoft. W 2019 roku znalazła się na Liście 100 osób wyróżnionych przez SPRUC (Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych) za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych w Polsce.
Kontakt:
[email protected]
LinkedIn
Migra Sp. z o.o. Autorka ponad 90 publikacji z dziedziny edukacji informatycznej, w tym ponad 35 podręczników do przedmiotów informatycznych nauczanych na wszystkich etapach edukacyjnych (od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej). Od 1999 roku jej podręczniki cieszą się dużym uznaniem wśród nauczycieli i uczniów w całej Polsce. W tamtym roku minęło 20 lat od wydania jej pierwszego podręcznika ("Informatyka podstawowe tematy. Nie tylko dla gimnazjum" - podręcznika dla uczniów gimnazjum, nowopowstałej wówczas szkoły). Z wykształcenia jest informatykiem (ukończyła Wydział Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej). Wiele lat pracowała w szkole jako nauczyciel informatyki. Utworzyła, jedną z pierwszych w Polsce, autorskich klas informatycznych. Jej uczniowie zajmowali wysokie miejsca w olimpiadach krajowych i międzynarodowych. Była doradcą metodycznym i konsultantem informatyki. Uczestniczyła w pracach zespołów doradczych MEN w zakresie edukacji informatycznej. Za twórcze inicjatywy i aktywny udział w rozwoju edukacji informatycznej w Polsce otrzymała nagrodę Towarzystwa Szkół Twórczych oraz Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP. W 2018 roku została wyróżniona przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych i zaliczona do grona stu osób, które w wyróżniający sposób przyczyniły się do podnoszenia umiejętności cyfrowych w Polsce. Lubi podróżować, przebywać nad morzem, tańczyć, czytać książki i malować.
Wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku oraz nauczyciel języka polskiego, historii i informatyki. Od lat wdraża nowoczesne technologie w szkole specjalnej. Trenerka programu Mistrzowie Kodowania, autorka  ścieżki  dla szkół specjalnych w programie Fundacji Orange #SuperKoderzy propagującym programowanie.  Autorka i współautorka programów autorskich, projektów, stron internetowych oraz innowacji pedagogicznych. Współautorka bloga propagującego wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie www.specjalni.pl . Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.
Wykładowca i przedsiębiorca. Od ponad 15 lat czynny programista i dydaktyk informatyki. Uczył programowania na wszystkich poziomach edukacji. Zaangażowany w organizację mistrzostw w programowaniu i promocję nauki programowania wśród dzieci. Pomysłodawca i twórca platformy PixBlocks, służącej do nauki programowania.
Na co dzień nauczyciel dyplomowany z 20 letnim stażem, absolwent Politechniki Koszalińskiej o specjalności Inżynierskie Zastosowania Komputerów, Politechniki Warszawskiej w zakresie modelowania i drukowania 3D, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Warszawskiej Szkoły Filmowej, a także wielu innych kierunków na studiach podyplomowych. Pomysłodawca i organizator Ogólnopolskiej Konferencji Edukacyjnej "Noc Systemożerców" oraz Powiatowego Konkursu Wiedzy Informatycznej "Informatyka dla każdego Europejczyka". Certyfikowany trener i wdrożeniowiec rozwiązania "Librus Synergia" i prelegent na konferencji "Nowoczesny Dyrektor". Od 2014 roku Lider ogólnopolskiego programu Filmoteka Szkolna oraz laureat nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jest animatorem i propagatorem wplatania w proces kształcenia edukacji filmowej oraz liderem wielu szkolnych projektów. W Szkole Podstawowej w Starym Jarosławiu utworzył "Pracownię edukacji medialnej i nowych technologii", w skład której wchodzą: szkolne kino, studio filmowe, pracownia animacji poklatkowej oraz największa szkolna pracownia druku 3D. Wielokrotnie nagradzany przez dyrektorów szkół, laureat w plebiscycie "Nauczyciel Powiatu Sławieńskiego", "Osobowość Roku 2015", "Osobowość Roku 2018"i nagrody Wójta Gminy Darłowo. W czasie urlopu samotnie podróżuje motocyklem po świecie. W 2019 r. zwiedził Maroko i objechał wzdłuż wybrzeża Europę zachodnią przejeżdżając w sumie 12 tys. km.
Maciej Danieluk - urodzony w Poznaniu, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku Planowanie Przestrzenne i Gospodarka Lokalna. Twórca, właściciel i długoletni (2002 - 2008) prowadzący portal internetowy dla nauczycieli pod adresem: http://www.literka.pl. Od 2009 roku nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Powszechnych w Damasławku - technikum informatyczne, oraz informatyki w szkole podstawowej. Członek społeczności SuperBelfrzy RP, oraz Microsoft Innovative Educator Expert (MIEE2019/2020). Entuzjasta wykorzystania TiK w edukacji. Trener i edukator umiejętności ICT. Laureat konkursu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2019. Prelegent wielu konferencji dla nauczycieli, prowadzący autorskie warsztaty związane z wykorzystaniem TiK w edukacji. Autor wielu publikacji  z zakresu wykorzystania technologii komunikacyjno-informacyjnej w tym poradnika "TiK w Pigułce - narzędziownik nauczyciela". W chwili obecnej prowadzący bloga pod adresem: www.nowoczesnenauczanie.edu.pl
DYREKTOR ds rozwoju rynku edukacyjnego w firmie Advisor Sp. z o.o. Sp.K. Poprzednio Prezes zarządu firmie Ei System, współzałożyciel wydawnictwa edukacyjnego. Trochę wcześniej DYREKTOR OPERACYJNY z wieloletnim doświadczeniem w firmie eduintegrator Sp. z o.o. (wcześniejsza nazwa pwn.pl) która została założona w 1997 roku jako Vulcan Media - wspólne przedsięwzięcie Wydawnictwa Naukowego PWN oraz spółki Vulcan - największego w kraju producenta oprogramowania dla szkolnictwa. Początek działalności to opracowywanie publikacji multimedialnych dla renomowanych oficyn wydawniczych. Prekursor rozwiązań internetowych dla edukacji. Obecnie w ofercie znajduje się wiele nowoczesnych pomocy dydaktycznych , produktów dla biznesu oraz biuro tłumaczeń. Doświadczenie i sukcesy w tworzeniu i rozwijaniu nowych jednostek sprzedażowych B2B, B2C oraz opracowywanie i zarządzanie projektami restrukturyzacji podmiotów w trudnej sytuacji finansowej. Znajomość prawa autorskiego, handlowego, doświadczenie we wdrażaniu ICT w edukacji oraz w pozyskiwaniu i realizacji projektów edukacyjnych współfinansowanych ze środków EFS.
haker edukacji, członek nieformalnej grupy SuperbelfrzyRP. Absolwent kursów Massachusetts Institute of Technology oraz IBM Professional z języka programowania Python. Zdobywca wyróżnienia Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych Polsce, trener języka programowania Python, robotyki, mechatroniki, technologii komputerowych ze szczególnym uwzględnieniem otwartych zasobów edukacyjnych oraz oprogramowania OpenSource. Programista, administrator systemów UNIX/Linux, twórca remiksu edukacyjnego FREE_Desktop - remiksu systemu operacyjnego dla wolnych ludzi, legalnego i darmowego dla wszystkich - dostępnego na stronie http://free-desktop.pl    Twórca i prowadzący portalu https://python.szkola.pl - zajmuje się tam wsparciem dla nauczycieli informatyki i oswajaniem Pythona w szkołach. Pisze scenariusze lekcji, darmowe oprogramowanie, inspiracje i kursy dla początkujących. Współautor treści e-podręcznika w zakresie Pythona - informatyka szkoły ponadpodstawowe (epodreczniki.pl). Twórca portalu http://robotyka.cyfrowaszkola.waw.pl - środowiska do sterowania robotami na ekranie w oparciu o projekt Open Source Reeborg - Blockly i Python. Propagator Wolnego i Otwartego Oprogramowania, otwartej cyfrowej mapy OpenStreet Map i wszelkich "otwartych" rozwiązań. Prywatnie - miłośnik szant, stateczny mąż i ojciec, zwariowany nauczyciel młodzieży jeśli tylko ma okazję. Najczęściej spotykany na Facebook: https://www.facebook.com/adam.jurkiewicz.superbelferRP
Elektronik, Informatyk, Menadżer i szkoleniowiec. Specjalista w zakresie systemów operacyjnych i sieci komputerowych. Od lat w branży elektroniki , IT i techniki biurowej. Właściciel firm: Prokser i Copy-Print.  Związany z takimi markami jak XYZ, Ricoh, VD, HP, Lenovo, Sony, NEC, Samsung i EduMatrix. Pasjonat modelowania oraz druku 3D
Psycholog, terapeuta, edukator technologiczny. Od wielu lat związany z edukacją. Od dwóch lat współpracujący z firmą Eduexpert, Polską firmą tworzącą oprogramowanie dla edukacji w Polsce i na świecie.
Z wykształcenia socjolog i manager kultury. Doradca i trener w firmie Cortland, zajmująca się wdrażaniem rozwiązań edukacyjnych Apple w szkołach. Od wielu lat prowadzi prezentacje oraz warsztaty dla nauczycieli i dyrekcji szkół, wspierając ich w zastosowaniu technologii w procesie dydaktycznym.
W swojej pracy zajmuje się wspieraniem organizacji w rozwoju kompetencji cyfrowych pracowników. Współpracuje z wieloma organizacjami z sektora B2B oraz EDU. W prowadzonych projektach miał okazję pracować z markami z branży nowych technologii takimi jak Apple Polska, Cortland, Cisco Meraki, LEGO, Wonder Workshop, Duckie Deck, Explain Everything, LoFi, ScottieGO.
W wolnym czasie propaguje rozwiązania Apple i wykorzystania iPada w edukacji. Tworzy kursy w iTunes U oraz cyfrowe podręczniki iBooks. Jego misja to wspieranie szkół w rozwoju kompetencji cyfrowych nauczycieli i walka z wykluczeniem cyfrowym.
Z wykształcenia psycholog-trener; absolwent studiów MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał, organizując eventy i szkolenia dla największych polskich firm. Od 2010 r. wspomaga edukację w zakresie nowoczesnych rozwiązań IT oraz niwelowania barier komunikacyjnych i technologicznych pomiędzy nauczycielami a uczniami. Prelegent na wielu konferencjach i autor publikacji w prasie branżowej. W życiu i w pracy bardzo ceni sobie kontakt z ludźmi, od których może czerpać wiedzę i energię. Prywatnie kibic sportowy i miłośnik nowoczesnych technologii.
Absolwent Wydziału Matematyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez 17 lat Nauczyciel matematyki i informatyki w liceum ogólnokształcącym w Poznaniu. Związany z firmą Librus od 2007 roku. Obecnie Specjalista ds. Wdrożeń i Szkoleń IT Librus na terenie Wielkopolski. Dobra znajomość środowiska nauczycielskiego oraz wiedza z zakresu technologii informatycznych pozwala mu przeprowadzać skuteczne szkolenia i wdrożenia innowacyjnych rozwiązań dla szkół. W życiu prywatnym interesuje się historią i fotografią, lubi aktywnie spędzać wolny czas.
Didactic Manager Cluster PL/UA w firmie Festo, od wielu lat związany z rynkiem automatyki. Certyfikowany trener biznesu, pasjonat nowych technologii oraz nowoczesnych metod nauczania.
z wykształcenia dziennikarz, publicysta i redaktor, na co dzień zajmuje się wspieraniem działań marketingowych w firmie Learnetic SA. Prywatnie wielki fan wszystkiego co pragmatyczne i estetyczne.
biolog z wykształcenia, oprócz biegłości w obsłudze platformy edukacyjnej Dzwonek.pl Jacek posiada wiele innych właściwości: jest doświadczonym redaktorem interaktywnych podręczników, świetnie zna się nad tworzeniem materiałów multimedialnych. Jest również niebywale pomocną osobą, już w pierwszym miesiącu swojej pracy w Learnetic zasłużył sobie na ksywę "coach".
Menedżer pionu korporacyjno-edukacyjnego Polska w firmie SuperMemo World Z wykształcenia nauczyciel języka angielskiego z kilkuletnim stażem. Od ponad 10 lat związana z SuperMemo World - firmą z branży nowych technologii i IT, która dostarcza rozwiązania z zakresu e-learningu i cyfrowej edukacji. Promuje skuteczność nauki poprzez e-learning i metodę inteligentnych powtórek. Realizuje potrzeby rynku, dostarczając rozwiązania dla edukacji, instytucji oraz firm.
nauczyciel dyplomowany języka angielskiego Szkoły Podstawowej nr 1 im.Zjazdu Gnieźnieńskiego w Gnieźnie. Doradca metodyczny języka angielskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.
nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 7 w Gnieźnie, doradca metodyczny języka polskiego ODN w Poznaniu, edukator, egzaminator OKE  z zakresu języka polskiego w szkole podstawowej; egzaminator OKE z zakresu egzaminu maturalnego z języka polskiego, ekspert MEN do spraw awansu zawodowego z zakresu języka polskiego.
Nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu.  Wykładowca Akademicki na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. MIEExpert (Microsoft Innovative Educator Expert), MIEFellow, pierwszy polski gospodarz TweetMeet. Uczestnik, trener i prelegent na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach dla nauczycieli (Toronto, Singapur, Ateny, Wiedeń, Sarajewo) Nie jest satysfakcjonujące uczenie technologii dla samego jej poznania. Jak ją wykorzystać w życiu, aby ułatwić sobie codzienne obowiązki?  Od wielu lat pracuje wspólnie z młodzieżą nad sposobami wykorzystania najnowszych gadżetów. Szybkość zmieniającej się technologii zmusza go do ciągłego wyścigu. Jak zostać w nim zwycięzcą? Cały czas stara się odnaleźć odpowiedź na to pytanie. Z zamiłowania kreator serwisów internetowych i  aplikacji bazodanowych. Reklama, grafika, kodowanie, druk 3D. Lubi to!  Fascynuje go nauczanie immersyjne z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości (VR) i rzeczywistości rozszerzonej (AR) . Prywatnie zaangażowany futbolista i niezmordowany kibic. Uwielbia spotykać się z ciekawymi ludźmi. Pomysłodawca platformy eduheroes.org
Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (magister pedagogiki medialnej z informatyką) oraz Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku "Pomoc psychologiczno- pedagogiczna i interwencja kryzysowa". Od 10  lat zawodowo związana z edukacją. Prowadzi szkolenia z zakresu marketingu, psychologii i komunikacji niewerbalnej oraz wykorzystania TIK w przestrzeni edukacyjnej. W Grupie MAC S.A. pełni rolę managera ds. produktów w dziale Mac Technologie. Posiadaczka tytułu MIE Expert 2019-2020 przyznanego przez Microsoft.
Absolwentka Studiów Doktoranckich na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Współautorka publikacji naukowych w czasopismach o zasięgu międzynarodowym. Uczestniczka oraz prelegentka ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych. Od 2015 roku na stałe związana z II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu jako nauczyciel chemii w klasie z maturą międzynarodową.  Od 2017 roku także nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej. W 2018 roku rozpoczęła współpracę z Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Kaliszu jako prowadząca szkolenia dla nauczycieli z zakresu nowoczesnych metod nauczania z wykorzystaniem metody eksperymentu w nauczaniu chemii oraz przedmiotów matematyczno- przyrodniczych.
Nauczyciel dyplomowany fizyki, matematyki i informatyki w II LO im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu. Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, były pracownik naukowy Instytutu Fizyki Molekularnej PAN w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe z informatyki i matematyki. Wykładowca w kaliskim Studium Doskonalenia Menedżerów Oświaty. Realizator kilkunastu projektów edukacyjnych we współpracy z wiodącymi uczelniami wyższymi w kraju.
Entuzjasta nowych technologii. Posiada wieloletnie doświadczenie przy organizowaniu i realizowaniu projektów społeczno-kulturowych. Założyciel i redaktor czasopism młodzieżowych, koordynator i autor licznych warsztatów promujących szeroko rozumianą edukację i technologię.
Obecnie, pod skrzydłami EduSense, prowadzi  szkolenia i warsztaty nauczycieli z elementów programowania wykorzystując robota edukacyjnego Ozobot.
Jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. Ukończył również podyplomowe studia z zakresu zarządzania w przemyśle motoryzacyjnym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2006 roku, właściciel i założyciel firmy Biznes konsulting Eastern Europe, która specjalizuje się we skutecznym wprowadzaniu i rozwijaniu sprzedaży innowacyjnych produktów z branży elektroniki konsumenckiej na rynki europy wschodniej.   Przez większość swojej kariery zawodowej był związany z branżą samochodową oraz nowoczesnych technologii w transporcie. Pracował dla marki Philips Car Systems, jako product manager, a następnie rozpoczął długoletnią współpracę z firmą Harman/Becker Automotive Systems, co zaowocowało wprowadzeniem jej produktów w zakresie nawigacji mobilnych pod marką Becker najpierw na teren Polski a następnie wszystkich krajów Europy Centralnej i Wschodniej oraz Rosji. Współpracował z producentem map cyfrowych Navteq (obecnie Here). Przeprowadził szereg szkoleń, konferencji prasowych, prezentacji m.in. w Moskwie, Pradze, Bukareszcie, Budapeszcie, Kijowie i wielu innych. Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w organizacji struktury sprzedaży na tych rynkach. Od 2012 roku współpracował w francuską firmą Coyote, prowadząc firmę Coyote System Polska tworzącą społeczność kierowców, którzy wymieniając się informacjami o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym podnoszą swoje bezpieczeństwo na drodze. Na początku 2018 wspólnie z Denisem Hausbergerem, właścicielem firmy Solectric GmbH, otworzył polski oddział firmy Solectric, niemieckiego dystrybutora innowacyjnych produktów elektroniki użytkowej oraz nurtu STEAM. Firma Solectric GmbH Polska otrzymała autoryzację firmy DJI w zakresie dronów dla przemysłu, kamer 360 stopni, najpopularniejszego producenta firmy Insta360, projektorów "All in One" XGIMI, które powstały przy współpracy z firmą Harman oraz robotów edukacyjnych, lidera światowego rynku, firmy Abilix. Firma już przygotowuje kolejne produkty oraz dynamicznie powiększa zespół w Polsce.