V Kongres Św. Ojca Pio

15 Października 2022, 08:30-19:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.

Program

V Kongres św. Ojca Pio rozpocznie się, w Kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Gdańsku, 15 października 2022 r. o godzinie 9.45 przywitaniem uczestników tego wydarzenia przez br. Rafała Pysiaka, pełniącego funkcję Wikariusza Prowincjalnego Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów - Prowincji Krakowskiej. Następnie o godzinie 10.00 rozpocznie się Msza św., której przewodniczyć będzie Brat Rafał Pysiak.

Po Mszy świętej uczestnicy Kongresu udadzą się do historycznej Sali BHP w Gdańsku, gdzie odbędą się debaty tematyczne. Tytuły debat to myśli św. Ojca Pio.


O godzinie 12.00 rozpocznie się debata inaugurująca V Kongres św. Ojca Pio pt.:  Radość rodzi się z rozkoszy posiadania tego, co się kocha. W debacie tej uczestniczyć będzie Pani Małgorzata Wyrwińska-Cieślak z Polskiego Stowarzyszenia Chrześcijańskich Przedsiębiorców, Pan Michał Czermiński - reprezentujący Męski Różaniec Gdańsk, Pan Dawid Czyż z Fundacji Orla Straż oraz Pani Katarzyna Kołcon z Grupy Modlitwy Ojca Pio z Bydgoszczy.


O godzinie 13.45 rozpocznie się debata pt.: Za szlachetnymi postanowieniami niech idą święte czyny. Uczestnikami debaty będą br. Robert Krawiec OFMCap - pełniący funkcję Krajowego Koordynatora Grup Modlitwy Ojca Pio, Pan Andrzej Jaworski pełniący funkcję Członka Zarządu PZU Życie S.A., Pan Maciej Kazienko wieloletni współpracownik śp. Marszałka Macieja Płażyńskiego oraz Pani Elżbieta Wróbel z Grupy Modlitwy Ojca Pio ze Słupska.


O godzinie 16.00 rozpocznie się debata pt.:  Tylko Bogu oddawaj chwałę, a nie ludziom. W debacie tej uczestniczyć będzie ks. dr Jarosław Grabowski - Redaktor Naczelny, Tygodnik Katolicki "Niedziela", br. Tomasz Protasiewicz - Magister Nowicjatu, Zakon Braci Mniejszych Kapucynów - Prowincja Krakowska, Pani Joanna Cabaj reprezentująca Stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk oraz Pan Marcin Pierz z Grupy Modlitwy Ojca Pio z Wrocławia.

W ramach V Kongresu św. Ojca Pio zakłada się udział w debatach i panelach dyskusyjnych osób posiadających różne doświadczenie życiowe i zawodowe. W praktyce oznacza to naturalne budowanie Solidarności Międzypokoleniowej pomiędzy zarówno prelegentami jak i uczestnikami Kongresu.