To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Kraj niespokojnego poranka
już niedostępne -

13 lipca o godzinie 18:00 zapraszamy na kolejne w tym roku spotkanie z cyklu #opartenafaktach, będące efektem współpracy Stowarzyszenia Re-Prezentacje i KBF. Naszym gościem będzie Roman Husarski - absolwent filmoznawstwa i studiów dalekowschodnich na Uniwersytecie Jagiellońskim, analityk Instytutu Boyma i doktorant w Instytucie Religioznawstwa UJ, członek Polskiego Towarzystwa Koreanistycznego.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Kojzar.

Roman Husarski porzuca stereotypy i uproszczenia i podróżując po Korei, szuka informacji u źródeł. Opowieści, które słyszy, okazują się dużo ciekawsze niż misternie kreowany wizerunek. To państwo, w którym ludzie żyją najdłużej na świecie, wielkie bogactwo spotyka się ze skrajnym ubóstwem, religie konkurują ze sobą niczym firmy, a wojny toczą nie tylko partie, lecz także regiony, pokolenia oraz płcie. Husarski barwnie opowiada o meandrach koreańskiej polityki, skomplikowanych relacjach z Japonią i Koreą Północną, ale przede wszystkim rozmawia z ludźmi, którzy zmagają się z odpowiedzią na pytanie, czym jest dla nich koreańskość i jak połączyć wieloletnią tradycję ze współczesną moralnością. Z tych opowieści wyłania się wielowymiarowa, niejednoznaczna i niezwykle fascynująca Korea.Spotykamy się stacjonarnie w Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20 i równolegle w sieci!Wydarzenie odbędzie się w Pałacu Potockich, na pierwszym piętrze zabytkowej kamienicy na rogu Brackiej i Rynku (nr 20). Wejście przez księgarnię Bunkier Bookstore MOCAK.

Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki, można je pobrać ze strony: https://app.evenea.pl/event/krajniespokojnegoporanka/

Zaplanowana jest także transmisja na profilach Non-Fiction. Festiwal reportażu i Kraków Miasto Literatury UNESCO na Facebooku oraz na platformie PLAY KRAKÓW www.playkrakow.com.

Książkę możecie kupić na miejscu w księgarni MOCAK-bookstore-BUNKIER lub na stronie:
https://czarne.com.pl/.../ksiazki/kraj-niespokojnego-poranka


Dodatkowe informacje:
- Prosimy o przemyślane zapisy, mamy tylko 25 miejsc: jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki.
- Jeśli masz jakiekolwiek objawy infekcji (np. gorączka, kaszel, osłabienie) - zwolnij wejściówkę i zostań w domu.
- Myj lub dezynfekuj dłonie przed wejściem na wydarzenie. 🤲
- Pamiętaj o zakrywaniu ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych. 😷
- Zachowuj dystans społeczny (min. 1,5 m).

Pałac Potockich przy Rynku Głównym 20 - to tutaj realizowane będą programy literackie tworzone przez zespół KBF w ramach programu Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Zanim powstanie Centrum Literatury i Języka Planeta LEM na Zabłociu, Pałac będzie domem dla różnych inicjatyw literackich - tych organizowanych w ciągu całego roku i tych realizowanych w trybie festiwalowym. Już wkrótce ogłoszenie czerwcowego programu wydarzeń!


Stowarzyszenie RE-PREZENTACJE

http://re-prezentacje.pl/

Festiwal Reportażu NON-FICTION

http://nonfiction.pl/

Krakowskie Biuro Festiwalowe

https://kbf.krakow.pl/


Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Kraków