To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja na warsztat
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

18 maja (sb.) o godz. 11:00 w fili nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) rozpoczną się warsztaty pisania recenzji książkowych.
Poprowadzi je Olga Wróbel — twórczyni bloga Kurzojady. Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY. Warsztaty potrwają ok. 4 h.

W dobie mediów społecznościowych każdy i każda może z łatwością dzielić się swoimi opiniami na temat wszystkiego: jedzenia w knajpach, muzyki, ulubionych trendów
w makijażu, wychowania dzieci i psów, wreszcie — literatury.

Jak napisać recenzję wychodzącą poza zwrot "podobało mi się, polecam!" lub "zmarnowany czas i pieniądze, nie ruszajcie"? To zależy od wielu czynników — i właśnie nimi zajmiemy się na warsztatach. Zapraszamy do udziału młodzież oraz dorosłych, chcących skorzystać z wiedzy i doświadczenia Olgi Wróbel.

Uczestnicy i uczestniczki będą proszeni o przygotowanie wcześniej recenzji dowolnej książki/komiksu (3000 - 5000 znaków) - omówimy teksty na zajęciach, uwzględniając ich mocne i silne strony, a także dyskutując na ich przykładzie o krytyce literackiej i o tym, czego od niej oczekujemy. Teksty te należy wysłać bezpośrednio do prowadzącej na adres mailowy [email protected] maksymalnie do 16 maja.

Olga Wróbel — kulturoznawczyni, krytyczka literacka, od 2013 roku prowadzi fanpejdż Kurzojady. Współpracowała m.in. z Krytyką Polityczną, Dwutygodnikiem, OKO.press, Gazetą Wyborczą. Stała recenzentka wewnętrzna w wydawnictwie Czarne.

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego".

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Szczecin