Spotkanie z Markiem Boszko-Rudnickim

15 Listopada 2021, 18:00 (Poniedziałek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Normalny
już niedostępne -

15 listopada (poniedziałek) o godz. 18:00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) o swoich starszych i nowszych publikacjach opowie Marek Boszko-Rudnicki - autor z wieloletnim dziennikarskim doświadczeniem. Rozmowę z autorem poprowadzi dziennikarka Radia Szczecin, Małgorzata Frymus.

Wśród ważniejszych publikacji autora wymienić można m.in "Kołowrót dziejów", "Bękarty bogów" - cykl z paleoastronautyki "Remedium 111", "Szpony diabła" i wciąż świeży "Krwawy bursztyn" - kończący serię o szczecińskim dziennikarzu uwikłanym w rozgrywki specsłużb.

W odmiennych tonach fabularnych przedstawia się seria "Vakho. Wilcze szczenię" - w zamierzeniu dotycząca kresów i walk Polaków o przetrwanie po rewolucji Lutowej w Rosji i obaleniu przez bolszewików rządu Aleksandra Kiereńskiego (kolejna powieść z serii, jeszcze nie wydana, to Vakho. Czerwone wrota"). Książka ukazała się równolegle w Polsce i Stanach Zjednoczonych.

Gość o sobie:
Obecnie freelancer i pisarz, dawniej dziennikarz m.in. tygodnika "Morze i Ziemia" oraz "Głosu Szczecińskiego", współpracujący też z różnymi periodykami, w tym "Przedsiębiorcą Zachodniopomorskim", "Solidarność' 80", "Młodą Polską".

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Szczecin