"W dół Potoku" - Mikrowyprawa z Krajobrazem

18 Września 2022, 11:45-15:15 (Niedziela)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja na wydarzenie
już niedostępne -
  Rejestracja na listę rezerwową wydarzenia
już niedostępne -

Mikrowyprawa prowadzić będzie biegiem warszawskiej rzeki Sadurki, która po skanalizowaniu, ukryciu pod ziemią i całkiem niedawnych zrzutach ścieków nazywana była pieszczotliwie Smródką. Dziś najczęściej usłyszeć można nazwę Potok Służewiecki. Jego historia sięga czasów osadnictwa i jest ściśle związana z powstaniem Warszawy. W trakcie spaceru doświadczymy też zderzenia miasta i wsi, zobaczymy inspiracje skandynawskim modernizmem a także dotrzemy do źródeł warszawskiego hip-hopu. Gdzie zaprowadzi nas ten nurt?

Prowadzenie: Towarzystwo Krajoznawcze Krajobraz (Tomek Kaczor, Piotr Kubkowski)

Tomek Kaczor - fotograf, animator kultury, edukator, współzałożyciel i członek redakcji Magazynu Kontakt, absolwent kulturoznawstwa, studiował na Warszawskiej Akademii Fotografii. Laureat I nagrody w kategorii "portret" w konkursie World Press Photo oraz (w tej samej kategorii) w konkursie Grand Press Photo w 2020 roku. 

Piotr Kubkowski - fotograf, animator kultury, członek Towarzystwa Krajoznawczego Krajobraz. Współzałożyciel i członek redakcji Magazynu Kontakt. Współpracuje z prasą i instytucjami kultury.


Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Warszawa