To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Warsztat "Techniki mindfulness w trosce o siebie i dziecko."

dostępnych: 23

już niedostępne 35,00 zł -

Zapraszamy Państwa na warsztat zatytułowany "Techniki mindfulness w trosce o siebie i dziecko. Redukcja stresu i profilaktyka depresji". 

Spotkanie dedykowane jest osobom zapracowanym, żyjącym w napięciu, na autopilocie, skarżących się na gonitwę myśli, okresy obniżonego nastroju, trudne relacje, bezsenność, wypalenie. W szczególności zachęcamy do udziału rodziców oraz osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą. Dowiemy się, czym jest mindfulness, będziemy doświadczać krótkich i prostych praktyk oraz poznamy kilka narzędzi do zastosowania w codziennym życiu.

Warsztat będzie spotkaniem przybliżającym temat uważności oraz zapowiadającym 8-tygodniowy trening MBCT Mindfulness Based Cognitive Therapy. Celem treningu jest redukcja stresu, profilaktyka życia psychicznego, zapobieganie nawrotom stanów depresyjnych, wzmocnienie odporności psychicznej, zapobieganie wypaleniu rodzicielskiemu i zawodowemu, a także wypracowanie nowych nawyków reagowania.

Zaburzenia nastroju i stany depresyjne to objawy, które coraz częściej towarzyszą nam w codziennym życiu. Osłabiają motywację do działania, zakłócają jasność myślenia, odbierają pewność siebie, sens życia, zaburzają sen i odżywianie, powodują cierpienie psychiczne. Regularna praktyka uważności daje nadzieję na skuteczne i długotrwałe podniesienie jakości życia i poprawę samopoczucia. Łączy elementy terapii poznawczej z praktyką medytacyjną i ma na celu umożliwienie uczestnikom odpowiedniej reakcji na stres, ból, problemy emocjonalne, jak również osiągnięcie dobrostanu i lepszego funkcjonowania. Metoda uczy jak osiągnąć spokój, odzyskać czas dla siebie i poczucie sensu. Pomaga w zdefiniowaniu prawdziwych potrzeb i budowaniu relacji z bliskimi. 

Czego uczymy się w czasie treningu Mindfulness:

  • konstruktywnego radzenia sobie z problemami 
  • aktywnego skupiania uwagi i koncentracji na rzeczywistości 
  • obniżania poziomu stresu, lęku i niepokoju panowania nad potokiem myśli
  • świadomego relaksowania się i obniżania objawów psychosomatycznych spowodowanych stresem
  • budowania dobrych relacji, rozwijania empatii i akceptacji
  • zwiększania poczucia szczęścia
  • wypracowania nowych nawyków
  • dbania o siebie i bliskich

Termin spotkania: środa 19.10.2022 godz.18:00-19:30.

Prowadzącą warsztat jest Katarzyna Sawicka, trenerka Terapii Poznawczej Opartej na Uważności MBCT Mindfulness-Based Cognitive Therapy w procesie certyfikacji Oxford Mindfulness Centre. Kasia jest Laureatką European Innovative Teaching Award, od dwudziestu lat związaną z edukacją. Prowadzi kursy, warsztaty i szkolenia oparte na uważności skierowane w szczególności do rodziców oraz osób pracujących z dziećmi.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Gdańsk