MIŚ DOREMIŚ

15 Listopada 2020, 13:00 (Niedziela)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Przypominamy, że jedna osoba może otrzymać 1 z 120 wejściówek na jedną parę osób - jedno dziecko w wieku do 3-6 lat plus jeden dorosły opiekun. Wejściówka

Przypominamy, że jedna osoba może otrzymać 1 z 120 wejściówek na jedną parę osób - jedno dziecko w wieku do 3-6 lat plus jeden dorosły opiekun.

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

"Miś Doremiś" to cykl koncertów edukacyjno-artystycznych dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i opiekunów


Koncerty mają na celu w przystępny sposób wprowadzić dzieci w świat muzyki, zapoznać z podstawowymi pojęciami muzyki, uczyć słuchania muzyki, pobudzić wrażliwość na piękno ludzkiego głosu, barwę instrumentów, zapoznać z budową instrumentów, przybliżyć bogactwo kultury narodowej. W tym celu, każdy tworzący odrębną całość koncert, zawiera dzieła muzyczne i treści dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci w wieku przedszkolnym. Zgodnie z istniejącą w tym wieku potrzebą identyfikacji dziecka z autorytetem (bohaterem) do realizacji koncertów zostanie zaproszony muzyk (śpiewak, aktor) - MIŚ DOREMIŚ którego przeżycia, uczucia, doświadczenia będą podobne do tych przeżywanych przez małych słuchaczy.

Miś Doremiś ciekawy, otwarty, zabawny, czasem nieporadny, będzie poznawał świat muzyki prowadzony przez ciotkę Adę po krainie dźwięków.

Celem koncertów jest rozbudzenie ciekawości i radości związanej z kontaktem z muzyką. Na każdym spotkaniu rodzice będą mogli poszerzać repertuar dziecięcych piosenek. Scenariusze koncertu zawierać będą wartościowe utwory literatury dziecięcej.


Zapraszamy na najbliższe spotkanie! 

15 listopada 2020 godz. 13:00, sala koncertowa PSM ul. Kolegialna 23

MIŚ DOREMIŚ ZAPRASZA NA JESIENNY KONCERT

Wykonawcy:

Łukasz Przykłocki - Miś Doremiś

muzycy POS

Monika Kochanowska - taniec

Adriana Wdziękońska - Ciocia Ada, prowadzenie, opracowanie merytoryczne

Podczas koncertu zabrzmią "jesienne" utwory autorstwa wybitnych kompozytorów takich jak: Vivaldi, Czajkowski, Chopin. Przy okazji przyjrzymy się instrumentom. Razem z dziećmi zastanowimy się, od czego zależy przynależność do danej instrumentalnej rodziny. Porównamy budowę instrumentów i sposób wydobycia dźwięku.

Dystrybucja bezpłatnych wejściówek w kasie biletowej POS ul. Bielska 9/11 (parter) oraz na stronie www.misdoremis.evenea.pl


Warunki uczestnictwa w koncertach (COVID-19):
- obowiązek zakrywania ust i nosa,
- dezynfekcja rąk,
- wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia.


Zadanie dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Vox Singers


Partnerzy:

Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w Płocku

Piwpol Płock sp. z o.o.

Sala Zabaw Fikołki

Zobacz również:

koncerty Muzyka dla dzieci wydarzenia Płock