MIŚ DOREMIŚ

8 Grudnia 2019, 13:00 (niedziela)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Przypominamy, że jedna osoba może otrzymać 1 z 200 wejściówek na jedną parę osób - jedno dziecko w wieku do 3-6 lat plus jeden dorosły opiekun. Wejściówka

Przypominamy, że jedna osoba może otrzymać 1 z 200 wejściówek na jedną parę osób - jedno dziecko w wieku do 3-6 lat plus jeden dorosły opiekun.

dostępnych: 1

już niedostępne -

"Miś Doremiś" to cykl koncertów edukacyjno-artystycznych dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i opiekunów, w ramach którego odbędzie się sześć koncertów: 19 maja, 16 czerwca, 22 września, 20 października, 17 listopada i 8 grudnia 2019, zawsze w niedzielę o godz. 13:00. Jednorazowo w koncercie będzie mogło wziąć udział 400 osób (200 dzieci + 200 opiekunów).

Koncerty mają na celu w przystępny sposób wprowadzić dzieci w świat muzyki, zapoznać z podstawowymi pojęciami muzyki, uczyć słuchania muzyki, pobudzić wrażliwość na piękno ludzkiego głosu, barwę instrumentów, zapoznać z budową instrumentów, przybliżyć bogactwo kultury narodowej. W tym celu, każdy tworzący odrębną całość koncert, zawiera dzieła muzyczne i treści dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci w wieku przedszkolnym. Zgodnie z istniejącą w tym wieku potrzebą identyfikacji dziecka z autorytetem (bohaterem) do realizacji koncertów zostanie zaproszony muzyk (śpiewak, aktor) - MIŚ DOREMIŚ którego przeżycia, uczucia, doświadczenia będą podobne do tych przeżywanych przez małych słuchaczy.

Miś Doremiś ciekawy, otwarty, zabawny, czasem nieporadny, będzie poznawał świat muzyki prowadzony przez ciotkę Adę po krainie dźwięków.

Celem koncertów jest rozbudzenie ciekawości i radości związanej z kontaktem z muzyką. Na każdym spotkaniu rodzice będą mogli poszerzać repertuar dziecięcych piosenek. Scenariusze koncertu zawierać będą wartościowe utwory literatury dziecięcej.


Zapraszamy na najbliższe spotkanie! 

8 grudnia 2019, godz. 13:00, sala koncertowa PSM w Płocku, ul. Kolegialna 23

MIŚ DOREMIŚ ZAPRASZA NA KONCERT Z KOŁYSANKĄ

Cele koncertu:

- wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia

- prezentacja słynnych kołysanek (m.in. Brahms, Flies)

- omówienie cech kołysanki (tempo, charakter, dynamika)

- prezentacja instrumentów perkusyjnych melodycznych (dzwonki, wibrafon, marimba) i niemelodycznych


Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w kasie biletowej POS, ul. Bielska 9/11 lub na www.misdoremis.evenea.pl


Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru "Vox Singers"

Partner: Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego

Sponsorzy: PIWPOL PŁOCK, Sala Zabaw FikołkiZobacz również:

koncerty wydarzenia Płock