To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Po zakupie biletu prosimy o dołączenie do zamkniętej grupy "Tajne Laboratorium Pana Korka" na Facebooku https://www.facebook.com/groups/tajnelaboratoriumpanakorka/
Podczas dołączania do Tajnego Laboratorium należy podać "Tajny kod" — jest nim numer zakupionego biletu.
Numer biletu znajduje się w wiadomości e-mail potwierdzającej zakup.
Transmisja eksperymentów tylko w zamkniętej grupie na Facebooku.
Normalny dla całej rodziny

Po zakupie biletu prosimy o dołączenie do zamkniętej grupy "Tajne Laboratorium Pana Korka" na Facebooku https://www.facebook.com/groups/tajnelaboratoriumpanakorka/
Podczas dołączania do Tajnego Laboratorium należy podać "Tajny kod" — jest nim numer zakupionego biletu.
Numer biletu znajduje się w wiadomości e-mail potwierdzającej zakup.
Transmisja eksperymentów tylko w zamkniętej grupie na Facebooku.

już niedostępne 12,30 zł -

WEŹ TO NA ZIMNO!

Michał Szydłowski, popularyzator nauki z Laboratorium Pana Korka chłodnym, a w porywach nawet mrożącym, aczkolwiek naukowym okiem, spojrzy na różne sposoby obniżania temperatury.

Michał eksperymentalnie sprawdzi, jak w XVI wieku przyrządzano lody bez pomocy elektryczności.

Ten szalony naukowiec będzie się dla was sprężał i rozprężał, by pokazać zjawiska zachodzące w domowej lodówce. Za pomocą tego niezastąpionego urządzenia spróbuje obniżyć temperaturę wody grubo poniżej 0 stopni Celsjusza — ciekawe, czy nadal będzie ciekła?

Laboratoryjna gaśnica pomoże wytworzyć suchy lód, czyli zamrożony dwutlenek węgla.

Za sprawą odkrycia dwóch polskich naukowców — Zygmunta Wróblewskiego i Karola Olszewskiego — podczas wykonywania niektórych eksperymentów temperatura spadnie do minus 196 °C, a w porywach nawet do minus 210 °C.

Do schłodzenia atmosfery w laboratorium z pomocą przypłyną elektrony w półprzewodnikach, bo do eksperymentów wykorzystane zostanie ogniwo Peltiera.

Każdy z was, będąc bardzo, bardzo młodym naukowcem robił ekskr… eksperymenty w pieluchach. Michał wykorzysta ten przydatny wynalazek do wyprodukowania… sztucznego śniegu.

W tym zestawie szalonych eksperymentów nie powinien was zdziwić gorący lód — do jego produkcji przyda się dodatek do żywności (konserwant) o tajemniczym symbolu E262.

Weź to na zimno to 1,5 godziny ekscytujących eksperymentów, z których dużą część będziecie mogli powtórzyć w rodzinnym gronie naukowców.
Wśród aktywnych uczestników transmisji, którzy będą komentować eksperymenty wylosujemy zestawy sztucznego śniegu!


Zakup biletu

Sprzedaż biletów trwa do niedzieli 5 kwietnia 2020 r. do godziny 11:00.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub przeniesienia wydarzenia na inny termin bez podania przyczyny.

W przypadku niewykorzystania biletu z przyczyn niezależnych od organizatora, nie podlega on wymianie ani zwrotowi.

Prosimy o kontakt telefoniczny (☏55555 000 7 lub ☏531 798 830) albo mailowy (pan.korek@pankorek.pl) w przypadku problemów z zakupem biletów.


Dołączenie do grupy na Facebooku

Po zakupie biletu prosimy o dołączenie do zamkniętej grupy "Tajne Laboratorium Pana Korka" na Facebooku https://www.facebook.com/groups/tajnelaboratoriumpanakorka

Podczas dołączania do " Tajnego Laboratorium Pana Korka" należy podać "Tajny kod" — jest nim numer zakupionego biletu.

Numer biletu znajduje się w wiadomości potwierdzającej zakup.


Transmisja na Facebooku

Transmisja eksperymentów startuje o godz. 17:00 w niedzielę 5 kwietnia 2020 r. w zamkniętej grupie na Facebooku.O prowadzącym

MGR INŻ. MICHAŁ SZYDŁOWSKI — nagrodzony przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego prestiżowym wyróżnieniem "Popularyzator nauki 2014". Ceniony przez dzieci i dorosłych popularyzator nauk przyrodniczych. Uczestnik programu "Mam talent" i "Rozmowy w toku". Prowadził własny program doświadczalny w telewizji Fokus oraz brał udział w programach śniadaniowych TVP i TVN prezentując doświadczenia z fizyki i chemii. Przez ostatnie 10 lat wraz z naukową ekipą z Laboratorium Pana Korka przeprowadził setki pokazów i warsztatów w całej Polsce pokonując 300 tys. km.

Zobacz również:

imprezy Chemia Edukacja Edukacja alternatywna Edukacja domowa Fizyka Nauka wydarzenia Sosnowiec