To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Normalny
Wyprzedane 199,00 zł Wyprzedane

Warsztaty Profoto online - portret wizerunkowy okiem Emila BILIŃSKIego

Profotosklep.pl, oficjalny przedstawiciel profesjonalnego systemu oświetleniowego Profoto zaprasza na wyjątkowe, interakcyjne warsztaty online, których tematem przewodnim będzie fotografia portretowa w studio i w lokalizacji. Warsztaty poprowadzi znany zawodowy fotograf Emil BILIŃSKI.

Transmisja spotkania będzie realizowana z różnych ujęć tak, aby uczestnicy w możliwie najlepszy sposób mogli śledzić etapy i efekty sesji - 2 kamery z podglądem na całe studio, mobilna kamera z przybliżeniami na pracę prowadzącego i modeli, oraz podgląd na wykonywane zdjęcia. Wszystko po to, aby efektywnie obserwować zmiany w ustawianiach oświetlenia czy ekspozycji aparatu. Przebieg sesji będzie na bieżąco omawiany i komentowany.

Emil BILIŃSKI:

"Zazwyczaj portretowe sesje biznesowe/wizerunkowe odbywają się w siedzibie firmy, pracowni lub w domu klienta. Dlatego też, dobór odpowiedniego sprzętu który tam zastosujemy jest szczególnie istotny. Nie mogę zabrać lub zastosować za dużo sprzętu, muszę być mobilny, kompaktowy, ale też nie ograniczony , sesja musi być efektywna ! Sprzęt służy mi we wnętrzach jak i w plenerze. Mobilność jest dla mnie kluczowym hasłem. Dlatego na spotkaniu poza zdjęciami, zajmiemy się też aspektem doboru narzędzi pracy: jakie statywy, jakie lampy, jakie modyfikatory, jaki aparat, jakie szkło potrzebujemy, by taką sesję wykonać. Opowiem jak efektywnie używać dobrany sprzęt, jak rozwiązać potencjalny problem, który może się pojawić u klienta, a było ich wiele. Zapoznasz się ze sposobami oświetlenia, które stosuję podczas takich sesji, oraz metodami uzyskania podobnych efektów, ale przy różnych technik, szczególnie podczas pracy z białym tłem. Stworzymy różne scenariusze, charaktery sesji, aby stworzyć odpowiednią osobowość, charakter fotografowanej osoby."


Aktualnie możliwość spotkań i rozwijania fotograficznych pasji są bardzo ograniczone. Nie możemy się zobaczyć w klasycznym studyjnym gronie, dlatego też chcemy zaprosić wszystkich zainteresowanych na wirtualne warsztaty studyjne. Z perspektywy kilku kamer pokażemy przebieg sesji, powstające zdjęcia a Emil opowie jak się do niej przygotowuje. Każdy z was będzie mógł zadawać nam pytania - gwarantujemy, że żadne z nich nie pozostawimy bez odpowiedzi. Nagranie ze spotkania będzie można odtworzyć jeszcze kilka dni po jego zakończeniu. Pomoże to w usystematyzowaniu i lepszym przyswojeniu wiedzy. Będzie to praktyczne szkolenie dedykowane fotografom, którzy chcieliby pójść w kierunku rozwoju umiejętności fotografowania i pracy w fotografii wizerunkowej. Na sesji nie będzie profesjonalnych modelek i modeli znających zasady pracy przed obiektywem, będzie to wierniejsze oddanie rzeczywistych warunków pracy z nieznanymi osobami, które potrzebują profesjonalnych zdjęć do swojego portfolio.

5 godzin transmisji, 3 kamery, prezentacja zdjęć, to wszystko NA ŻYWO. Dla uczestników przygotowaliśmy specjalne oferty rabatowe.

Warsztaty transmitowane będą za pośrednictwem zamkniętej grupy na Facebooku. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy kupić bilet na stronie https://app.evenea.pl/event/portretprofoto/ oraz dołączyć do grupy na Facebooku: "Warsztaty Profoto online - portret wizerunkowy okiem Emila BILIŃSKIego". KAŻDA OSOBA ZOSTANIE DOŁĄCZONA DO NASZEJ GRUPY https://www.facebook.com/groups/849427769168700 13 GRUDNIA do godziny 13. Jeśli kupiłeś bilet a nie zostałeś dodany do grupy, jesteśmy dostępni pod telefonem 660 534 879.
Na 5-cio godzinnym szkoleniu Uczestnicy dowiedzą się:

- jaki sprzęt jest potrzebny w studio mobilnym - zestaw docelowy lub zastępczy z małymi lampami reporterskimi,
- jak stworzyć studio mobilne (lampy systemowe i mobilne),
- jak dobrać modyfikatory - dlaczego jest kilkadziesiąt różnych modyfikatorów do wyboru, kiedy i jakiego efektu pożądamy,
- rodzaje oświetlenia do sesji portretowej/ wizerunkowej/ biznesowej,
- jak tworzyć scenariusze, zmieniać charakter zdjęć i obraz fotografowanej osoby,
- jakie techniki stosować przy pozowaniu modeli w portretach biznesowych: kobieta, mężczyzna, kobieta i mężczyzna w duecie,

Podsumowując, będzie bardzo ciekawie, zwłaszcza w wydaniu Emila, osoby z ogromnym doświadczeniem fotograficznym. Zapraszamy do zapoznania się z pracami Emila na jego stronie https://www.emilbilinski.com/


AGENDA WARSZTATÓW:

13 Grudnia, niedziela, godzina 14:00-19:00

14:00 - 14:30 - przywitanie, prezentacja oświetlenia Profoto i obiektywów Sigma
14:30 - 15:30 - krótkie przywitanie oraz omówienie i dobór sprzętu
15:30 - 16:00 - budowa studia mobilnego z dobranym sprzętem (w trakcie Q&A)
16:00 - 16:15 - przerwa (podgląd na plan studia)
16:15 - 17:15 - rodzaje oświetleń białego tła
17:15 - 17:30 - budowa nowego planu zdjęciowego (podgląd na żywo, możliwy Q&A)
17:30 - 18:45 - tworzenie różnych scenariuszy i charakterów portretowych
18:45 - 19:00 - Q&A i zakończenie*


Emil Biliński. O mnie:

Jestem Austriakiem polskiego pochodzenia. Ukończyłem studia z fotografii, druku i grafiki w Graphische Bundes Lehr- und Versuchsanstalt w Wiedniu.

Na początku swojej fotograficznej drogi, przez 5 lat byłem asystentem najsłynniejszego austriackiego fotografa, Andreasa H. Bitesnich'a.Kilka lat pracowałem w znanym na całym świecie wiedeńskim muzeum KunstHausWien, gdzie miałem szansę poznać i pracować z tak wielkim fotografami jak: Anne Leibovitz, David LaChapelle, Peter Lindbergh, Herb Ritts.  Pracę jako profesjonalista rozpocząłem w 2003r. Specjalizuję się w portretach wizerunkowych i biznesowych, aktach, fotografii reklamowej oraz fashion i beauty. Lubię eksperymentować, łączyć fotografię z grafiką, bawić się obrazem, światłem i wyobraźnią w spektakularny sposób. Poszukuję nietuzinkowych efektów używając do tego różnych narzędzi.

Współpracowałem ze znanymi europejskimi magazynami np: Harpers Bazaar, ELLE, DIVA, WOMAN, Active Beauty, Playboy, oraz firmami: Schwarzkopf, L'Oreal, Scholz & Friends, Redworks, Ogilvy, Atlantic, Tchibo, Timotei, Braun, Universal Music i wiele innych.

Miałem przyjemność występować w programach telewizyjnych takich jak Supermodelki (TVP1) TOPMODEL (TVN) oraz Supermodelka Plus Size (Polsat) w roli fotografa oraz eksperta.

Lubię fotografować charyzmatycznych, silnych ludzi, którzy mnie inspirują. Od kilku lat zacząłem swoją wiedzę i zdobyte doświadczenie przekazywać innym, co sprawia mi dużą przyjemność.


Spotkanie jest odpłatne jego koszt wynosi 199,- zł brutto. Uczestnikom wysyłamy faktury imienne lub VAT. Organizatorem spotkania jest ProfotoSklep.pl

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt: info@profotosklep.pl tel. 660-543-879

* Agenda ma charakter ramowy, będzie ulegała zmianom w zależności od ilości pytań, konieczności wyjaśnień poszczególnych scen itp.


Zobacz również:

szkolenia wydarzenia 01-882, Warszawa