Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
26.05.2024 (niedziela) - 13:00 "Stare Powązki - Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie..." [Spacer] 26.05.2024 (niedziela) - 13:00 "Stare Powązki - Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie..." [Spacer]

26.05.2024 (niedziela) - 13:00 "Stare Powązki - Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie..." [Spacer]

dostępnych: 0

Wyprzedane 24,00 zł Wyprzedane

Cmentarz Powązkowski to jedna z najstarszych działających warszawskich nekropolii. Miejsce, w którym zatrzymując się przy grobach prezydentów miasta, artystów, przemysłowców czy działaczy społecznych możemy zetknąć się nie tylko z historią Warszawy ale całej Polski.

Podczas spaceru cofniemy się do wydarzeń minionych i odwiedzimy miejsca spoczynku osób dzisiaj często już zapomnianych.

Bilety na spacer można kupić pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/powazki26052024/


Czy wiecie Państwo:

👉Jak na imię miała narzeczona Frankensteina i kto był jej ojcem?

👉 Który grób był najważniejszy dla polskich patriotów ze wszystkich ziem pod zaborami od początku lat sześćdziesiątych XIX wieku do II Wojny Światowej?

👉Jak nazywają się przodkowie Karola III, króla Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz 14 innych suwerennych królestw Wspólnoty, spoczywający na powązkowskim cmentarzu?

👉 W jaki sposób zginął i dlaczego został pochowany na Starych Powązkach autentyczny pirat z Karaibów?

👉 Z jakiego powodu pochówki w katakumbach będące początkowo wyróżnieniem, przestały być szczególnym uhonorowaniem zasług (lub majątku)?

👉 Dlaczego umoralniające wiersze dla dzieci w większości dzisiaj nie są wznawianie?

👉 Jak nazywał się, dzisiaj zapomniany, stuprocentowo pewny kandydat do pokojowej nagrody Nobla, dlaczego jej nie otrzymał i z jakiej przyczyny został pochowany w bezimiennym grobie?

👉 Gdzie pochowano niemieckich generałów Juliusa von Halmana i Karla Leopolda Jensena oraz co łączy ich z Leonem Juchniewiczem, Juliuszem Kozłowskim i Karolem Jasińskim?

👉 Na czyjej mogile rosną poziomki?

👉 Dlaczego nagrobek pewnej dziewczynki oraz rzeźba na grobie muzyka i kompozytora wywołały prawdziwą sensację?

👉 Kim była posiadaczka "głosu epoki atomowej"?

👉Co przydarzyło się warszawskiemu katu podczas egzekucji Marianny Rozmuszewskiej i dlaczego nie pisano o tym w prasie?

👉 Kto był ulubioną uczennicą Fryderyka Chopina i wielką miłością Cypriana Kamila Norwida?

👉Jak brzmiała odpowiedź na pytanie za milion złotych w teleturnieju "Milionerzy" i dlaczego należy jej szukać na Starych Powązkach?

👉Z jakiej przyczyny na początku XIX wieku w Warszawie zabrakło rzeźbiarzy oraz kto i w jaki sposób temu zaradził?

👉Czy duch straszy w jednej z warszawskich bram, a czyj odwiedza jeden z grobów na Powązkach?

To tylko część pytań, na które udzielimy odpowiedzi.

Miniemy również groby osób jeszcze niedawno widywanych na ekranach telewizorów lub pierwszych stronach gazet: Czesława Niemena, Gustawa Holoubka, Andrzeja Kopiczyńskiego, Jerzego Waldorffa, Jerzego Kopiczyńskiego, Wiesława Gołasa, Violetty Villas, Danuty Rinn, Zdzisława Maklakiewicza, oraz ciągle żywych poprzez swoje dzieła: Władysława Reymonta, Stanisława Moniuszki, Krzysztofa Kieślowskiego, Jana Nowaka Jeziorańśkiego i wielu innych.

Spotykamy się w niedzielę, 26 maja 2024, o godzinie 13:00, przy bramie Świętej Honoraty (na zdjęciu poniżej). 


UWAGA!

PRZEWODNIK NIE PRZYJMUJE GOTÓWKI. Bilety można zakupić wyłącznie poprzez platformę biletową "EVENEA" lub, po uzgodnieniu, drogą mailową ([email protected]) poprzez wpłatę bezpośrednio na konto.

PODCZAS SPACERU NIE MOŻNA DOKONYWAĆ NAGRAŃ PRZEWODNIKA W JAKIEKOLWIEK FORMIE BEZ UZGODNIENIA.

Gdyby ktoś był zmuszony zrezygnować z wycieczki prosimy o informację najpóźniej 72 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Organizatorem jest Biuro Przewodnickie *Arktour*, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Terminy organizowanych przez nas wydarzeń znajdziecie Państwo na stronie: http://www.zwiedzajznami.com.pl/

Można też zapisać się na listę mailingową i otrzymywać, raz lub dwa w miesiącu, wiadomość o nadchodzących wydarzeniach: www.zwiedzajznami.com.pl/newsletter

Blog warszawski: www.whu.org.pl

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ArktourWHU

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

e-mail: [email protected]


Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów. Dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:https://evenea.pl/polityka-prywatnosci

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Warszawa