Prawo autorskie dla twórców. Prowadzenie Krzysztof Siewicz. - online

16 Kwietnia 2020, 11:00 (Czwartek) - 17 Kwietnia 2020, 14:00 (Piątek)

Instytut Kultury Miejskiej - online,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Udział w webinarium "Prawo autorskie dla twórców". Udział w szkoleniu "Prawo autorskie dla twórców"

Udział w webinarium "Prawo autorskie dla twórców".

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Wasze prawa w waszych rękach, a nieznajomość prawa szkodzi!!

Zapraszamy na szkolenie.

kiedy: 16-17. 04. 2020 r. g. I dzień: 12-13.30, II dzień: 12.-13.30

gdzie: online - link wkrótce

koszt: bezpłatne

zapisy: evenea.pl/event/prawoautorskiedlatworcow

Tytuł: Negocjowanie umów prawno-autorskich z klientami

Wprowadzenie w tematykę prawa autorskiego i jego praktyczne aspekty przydatne podczas zawierania umów z perspektywy autora, artysty, projektanta. Za pomocą praktycznych ćwiczeń w grupach, wspólnie rozwiniemy kompetencje komunikacyjne i negocjacyjne konieczne do zadbania o własne potrzeby w kontaktach z klientem i jednoczesne zrozumienie oczekiwań drugiej strony.

Dla kogo: osoby kreatywne, autorzy, artyści, projektanci, zainteresowani rozwijaniem kompetencji w zakresie dbania o własne potrzeby w relacjach z klientami, producentami, wydawcami.

1. Pigułka teoretyczna - podstawowa wiedza o prawie autorskim
- autorskie prawa majątkowe i osobiste, ich zakres i specyfika
- umowy przenoszące autorskie prawa majątkowe oraz umowy licencyjne, ich praktyczne konsekwencje
- ujmowanie w umowach kwestii autorskich praw osobistych
- czas trwania umów i sposoby ich rozwiązywania

2. Przygotowanie do negocjacji - ćwiczenia w grupach w oparciu o gotowe scenariusze
- określenie własnego celu negocjacyjnego, analiza możliwych rezultatów negocjacji
- przygotowanie pytań negocjacyjnych
- oddzielenie strategii od potrzeb (merytorycznych, proceduralnych, psychologicznych)
- BATNA: mieć, czy nie mieć?
- lista ofert niepieniężnych

3. Negocjacje umowy - ćwiczenia w grupach ze wsparciem (facylitacją) prowadzącego
- w oparciu o gotowy scenariusz i wcześniejsze przygotowanie, uczestnicy wezmą udział w symulacji procesu negocjacji umowy

- negocjacje w trudnych sytuacjach - anulowanie zlecenia

4. Podsumowanie, informacja zwrotna od uczestników i prowadzącego

5. Bezpłatne porady prawne w zakresie umów prawno-autorskich w ciągu tygodnia od zakończenia szkolenia tj do dnia 24.kwietnia 2020 roku. Konsultacje będą odbywały się drogą mailową. Adres mailowy zostanie udostępniony tylko uczestnikom szkolenia którzy wezmą udział w szkoleniu w dniach 16-17.04

Prowadzenie: Krzysztof Siewicz - doktor nauk prawnych i radca prawny specjalizujący się w prawnych aspektach przetwarzania informacji. Członek zespołu Platforma Otwartej Nauki w ramach ICM UW, gdzie koordynuje prace nad Platformą Polskich Publikacji Naukowych. We współpracy z Fundacją Nowoczesna Polska organizował m.in. największą w Europie konferencję poświęconą społecznym i ekonomicznym aspektom prawa autorskiego - CopyCamp. Będąc koordynatorem prawnym Creative Commons Polska przygotował polskie wdrożenie wersji 3.0 licencji CC. Doktorat o ochronie wolności użytkowników oprogramowania obronił na Uniwersytecie w Lejdzie w Holandii, a dyplom LLM uzyskał na Central European University w Budapeszcie. Absolwent WPiA UW. Autor licznych publikacji oraz trener, głównie z zakresu prawa autorskiego, otwartych licencji i otwartego dostępu.

Otrzymujecie:

  • rzetelną i praktyczną wiedzę od prawnika, która na pewno wam się przyda.
  • porady prawne z zakresu umów prawno-autorskich w ciągu tygodnia od zakończenia szkolenia tj do dnia 24. kwietnia 2020 roku. - tylko osoby, które wezmą udział w szkoleniu.

kiedy: 16-17.04.2020 r. g. I. dzień: 12-13.30, II dzień: 12-13.30

gdzie: online

koszt: bezpłatne

ZAPISY: https://app.evenea.pl/event/prawoautorskiedlatworcow/

UWAGA: Zgłaszając się do udziału w szkoleniu akceptują Państwo poniższy regulamin:

Regulamin

1. Szkolenie jest bezpłatne - wymagana jest wcześniejsza rejestracja w systemie evenea. Ewentualną rezygnację należy zgłosić mailem na adres [email protected];

2. Szkolenie odbędzie się w dniach 16-17. kwietnia 2020 roku za pośrednictwem kanału Instytutu Kultury Miejskiej w serwisie Youtube. Organizatorem jest Instytut Kultury Miejskiej zwany dalej Organizatorem.

2. Organizator zastrzega sobie prawo do nieorganizacji kursu w przypadku nie zebrania się odpowiedniej grupy uczestników - minimum 10 osób.

3. Zapisy odbywają się wyłącznie za pośrednictwem systemu Evenea: (start zapisów 09. marca i trwają do 16. kwietnia 2020 lub do wyczerpania miejsc.

4. Zapisane osoby otrzymają mailem link do transmisji webinarium.

5. Osoby, które wezmą udział w szkoleniu - tj "pojawią się" na webinarium - otrzymają dostęp do tygodniowych bezpłatnych porad prawnych z zakresu umów prawno-autorskich i zapisów dotyczących praw autorskich. 

6. Uczestnictwo w kursie jest połączone z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku każdego z Uczestników, Prelegentów i Prowadzących w materiałach informacyjnych i promocyjnych kursu. Podczas kursu Organizator może przeprowadzać sesje fotograficzne i wideo. Uczestnictwo w kursie jest połączone z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku każdego z Uczestników, Prelegentów i Prowadzących w materiałach informacyjnych i promocyjnych kursu.

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, że:

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Instytut Kultury Miejskiej (dalej: IKM) -samorządowa jednostka kultury z siedzibą w Gdańsku, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu dokonania zgłoszenia na szkolenie organizowane przez IKM, na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) RODO. Pani/ Pana dane osobowe będą przechowywane do czasu zakończenia realizacji szkolenia, przez okres nie dłuższy niż 3 lata od dnia wyrażenia niniejszej zgody. Przysługuje Pani/Panu m.in. prawo do żądania dostępu do danych, ich sprostowania oraz usunięcia, jak również prawo do wycofania zgody. Szczegółowe informacje na temat uprawnień zostały opisane w polityce prywatności. Jeżeli ma Pan/Pani pytania dotyczące przetwarzania Pani/Pana danych osobowych prosimy o kontakt za pomocą adresu e-mail: [email protected].pl lub drogą listu zwykłego na adres siedziby IKM: ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdzie Pani/Pan tutaj: http://ikm.gda.pl/polityka-prywatnosci-ikm Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do przeprowadzenia procesu rejestracji udziału w w/w kursie.

Zobacz również:

szkolenia Prawo autorskie