Fundusze na własność intelektualną. Zdobądź dofinansowanie!

23 Lutego 2023, 11:00-11:45 (Czwartek)

online,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  bilet na szkolenie Informacji Patentowej
już niedostępne -


Firmy posiadające prawa własności intelektualnej notują o 68% wyższe dochody na pracownika w porównaniu do przedsiębiorstw, które tych praw nie mają. Skorzystaj z programu SME fund i otrzymaj wsparcie na rejestrację znaku lub wzoru przemysłowego. Chroń swoją markę, nazwę firmy, wygląd produktu i czerp korzyści z posiadanych praw. 

kiedy: 23.02.2023 (czwartek), 11:00-11:45
gdzie: online
wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja

SME fund to program dotacji zapewniający wsparcie finansowe małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP) w celu ochrony ich praw własności intelektualnej. Z dofinansowania mogą skorzystać przedsiębiorstwa z siedzibą w Unii Europejskiej. Udział w programie SME Fund to doskonała okazja, aby zadbać o ochronę i rozwój własności intelektualnej w firmie. Dzięki unijnym środkom możesz zaoszczędzić na opłatach związanych z rejestracją znaków i wzorów w urzędzie patentowym. Refinansowaniu podlegają np. koszty rejestracji w Polsce, a także w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Nabór wniosków ruszył pod koniec stycznia i potrwa do 8 grudnia 2023 r. Weź udział w spotkaniu i dowiedz się, jak zdobyć wsparcie.
Webinar poprowadzi Pan Piotr Wiatrowski, przedstawiciel Urzędu Patentowego RP.

Dlaczego warto?

Uczestnicy spotkania dowiedzą się m.in.:
- kto może skorzystać z dotacji;
- jakie koszty mogą podlegać refinansowaniu;
- jaka jest maksymalna kwota, którą można uzyskać;
- kiedy złożyć wniosek (przed czy po zgłoszeniu znaku/wzoru);
- kiedy uzyskam zwrot środków?

Dla kogo?

Webinar skierowany jest do przedsiębiorców z sektora MŚP, którzy planują chronić własność intelektualną. Jeśli zastanawiasz się na rejestracją marki, nazwy firmy, logotypu lub chcesz chronić wygląd swojego produktu w kategorii wzoru przemysłowego - to spotkanie jest dla Ciebie.

Webinar poprowadzi:
Piotr Wiatrowski - Główny Specjalista w Departamencie Innowacyjności i Komunikacji Urzędu Patentowego RP. W codziennej pracy zawodowej zajmuje się m.in. prowadzeniem wykładów o tematyce poświęconej ochronie własności intelektualnej, organizacją oraz moderowaniem wydarzeń poświęconych tematyce IP, działaniami informacyjnymi z zakresu programu dofinansowania w ramach programu SME Fund, a także śledzeniem nowinek dotyczących innowacji i ochrony własności przemysłowej. 

Partnerem wydarzenia  jest Urząd Patentowy RP.

Kontakt w sprawie wydarzenia:
[email protected]
+48 58 880 81 98

Zobacz również:

szkolenia