SpaceHUB: Jak pozyska膰 finansowanie z Horyzontu Europa?

25 Maja 2021, 18:00-19:30 (Wtorek)

Online,

To wydarzenie ju偶 si臋 sko艅czy艂o. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Do艂膮cz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dost臋pne do Liczba
  Rejestracja
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

馃敶Transmisja na 偶ywo odb臋dzie si臋 na:

Program Horyzont Europa jest kontynuacj膮 programu Horyzont 2020, obecnego programu UE w zakresie bada艅 naukowych i innowacji na lata 2014-2020. Horyzont Europa przewidziany jest na lata 2021 - 2027. Jego bud偶et wynosi ok. 95,5 mld euro. Zachowano w nim elementy poprzedniego programu, takie jak: trzy filary, doskona艂o艣膰 jako centralny aspekt bada艅 i utrzymanie sprawdzonych zasad i procedur dotycz膮cych finansowania w ramach programu Horyzont 2020. Program zosta艂 jednak udoskonalony, tak aby zmaksymalizowa膰 jego oddzia艂ywanie, znaczenie dla spo艂ecze艅stwa i potencja艂 w zakresie prze艂omowych innowacji.

Podczas tego SpaceHUBa eksperci z Narodowego Centrum Bada艅 i Rozwoju - Krajowego Punktu Kontaktowego opowiedz膮 o tym jak pozyska膰 finansowanie z Horyzontu Europa ze szczeg贸lnym uwzgl臋dnieniem projekt贸w z bran偶y kosmicznej, aeronautycznej i morskiej.

馃摙 Wprowadzenie do Horyzontu Europa

Program Horyzont Europa b臋dzie promowa膰 doskona艂o艣膰 i zapewnia膰 cenne wsparcie najlepszym naukowcom i innowatorom, stymuluj膮c tym samym przemiany systemowe konieczne do zapewnienia, by Europa by艂a ekologiczna, zdrowa i odporna. Piotr 艢wierczy艅ski podczas swojej prezentacji opowie o strukturze programu, zasadach uczestnictwa, czym si臋 r贸偶ni od Horyzontu 2020.

馃摙 Przestrze艅 kosmiczna w Horyzoncie Europa

Horyzont Europa b臋dzie r贸wnie偶 wspiera膰 badania oparte na wsp贸艂pracy w zakresie wyzwa艅 spo艂ecznych, przed kt贸rymi stoi Europa, oraz wzmacnia膰 potencja艂 technologiczny i przemys艂owy poprzez tematyczne grupy polityk (klastry) dotycz膮ce ca艂ego spektrum globalnych wyzwa艅. Na przyk艂ad za spraw膮 klastr贸w "Klimat, energia i mobilno艣膰" oraz "Technologie cyfrowe, przemys艂 i przestrze艅 kosmiczna" zwi臋kszona zostanie skala bada艅 i innowacji w dziedzinach zwi膮zanych z klimatem, a przedsi臋biorstwa europejskie otrzymaj膮 dost臋p do potrzebnych im technologii i danych. W tym drugim przypadku nacisk zostanie po艂o偶ony na badania kwantowe, co poprawi pozycj臋 Europy jako lidera w dziedzinie nauki i zwi臋kszy doskona艂o艣膰 w dziedzinie technologii kwantowych.

Piotr 艢wierczy艅ski podczas swojej prezentacji wprowadzi nas do Europejskiej Polityki Kosmicznej, opowie polskich sukcesach w Horyzoncie 2020 oraz wyja艣ni za艂o偶enia pierwszych konkurs贸w w tym obszarze.

馃懁 Piotr 艢wierczy艅ski - od ponad 17 lat zaanga偶owany w proces implementacji program贸w ramowych bada艅 i rozwoju technologicznego Unii Europejskiej. Ekspert do Komitet贸w Programowych Komisji Europejskiej (7PR, Horyzont 2020, Horyzont Europa). Specjalizuje si臋 w obszarach zwi膮zanych z innowacyjno艣ci膮, wsp贸艂prac膮 nauki z biznesem. Od stycznia 2021 Kierownik Sekcji Konkurencyjno艣ci Przemys艂owej w Dziale Krajowego Punktu Kontaktowego w Narodowym Centrum Bada艅 i Rozwoju. Bierze aktywny udzia艂 w konferencjach krajowych i mi臋dzynarodowych, bardzo cz臋sto w charakterze prelegenta. Ponadto organizuje szkolenia w zakresie przygotowania wniosk贸w projektowych do Program贸w Ramowych.

馃摙 Aeronautyka i transport morski (wodny) - pierwsze konkursy w HE

Prezentacja dotyczy tematyki konkursowej z obszaru lotnictwa i transportu wodnego przewidzianego na rok 2021 w klastrze pi膮tym programu ramowego Horyzont Europa. Tematyka transportu wodnego zwi膮zana jest z realizacj膮 partnerstwa wsp贸艂programowanego "Zero-emisyjny transport morski" za艣 w obszarze lotnictwa opr贸cz konkurs贸w uruchamianych przez Horyzont Europa rozw贸j innowacji b臋dzie realizowany przez dwa partnerstwa zinstytucjonalizowane: "Czyste Lotnictwo", kt贸re dotyczy膰 b臋dzie zagadnieniom zwi膮zanym z rozwojem statk贸w powietrznych oraz "Zintegrowany system zarz膮dzania ruchem lotniczym" dotycz膮cym rozwojowi transportu lotniczego. Do drugiego partnerstwa zinstytucjonalizowanego tworzone jest jeszcze polskie konsorcjum w celu do艂膮czenia si臋 do niego.

馃懁Zbigniew Turek - NCBR KPK - Wieloletni pracownik naukowy w IPPT PAN, gdzie uko艅czy艂 studia doktoranckie a p贸藕niej pracownik Krajowego Punktu Kontaktowego Program贸w Badawczych EU tego Instytutu przez ponad 20 lat. Obecnie zatrudniony w Dziale Krajowego Punktu Kontaktowego NCBR. Autor wielu opracowa艅 dotycz膮cych rozwoju transportu w tym strategii dotycz膮cej rozwoju transportu elektrycznego w Polsce opracowanej w 2010 roku. Inicjator, organizator i uczestnik licznych spotka艅 oraz konferencji po nazw膮 "Kryzys szans膮 rozwoju motoryzacji i ma艂ego lotnictwa w Polsce". Zbigniew Turek ma du偶e do艣wiadczenie w pisaniu wniosk贸w badawczych i ich obs艂udze zar贸wno jako partner jak i koordynator.

馃摙 Jak skorzysta膰 z ESA Business Applications' Direct Negotiation

Europejska Agencja Kosmiczna oferuje finansowanie w formule otwartej - to Ty decydujesz na co chcesz otrzyma膰 dofinansowanie i w jakiej kwocie. Je艣li masz pomys艂 na technologie wykorzystuj膮c膮 co najmniej jedn膮 z technologii SPACE tj.: komunikacj臋 satelitarn膮, Obserwacj臋 Ziemi, Nawigacj臋 i/lub hardware i software wykorzystywany do lot贸w za艂ogowych, To Program ESA Business Applications jest dla Ciebie.

Aby skorzysta膰 z ESA Business Applications' Direct Negotiation musisz wype艂ni膰 Activity Pitch Questionnaire (APQ), na podstawie kt贸rego ESA oceni czy pomys艂 jest na tyle innowacyjny, 偶eby mia艂 szans臋 na uzyskanie finansowania. Co wi臋cej eksperci ESA wska偶膮 Ci najbardziej odpowiedni膮 艣cie偶k臋 finansowania.

馃懁 Martyna Gatkowska - posiada 12 letnie do艣wiadczenie we wdra偶aniu teledetekcji satelitarnej w r贸偶nych obszarach wiedzy i gospodarki. W toku swojej kariery pracowa艂a z wieloma firmami reprezentuj膮cymi sektory: ubezpiecze艅, energetyki odnawialnej, rolnictwa, monitorowania jako艣ci powietrza i nie tylko. Posiada r贸wnie偶 do艣wiadczenie w budowaniu architektury system贸w przeznaczonych dla administracji pa艅stwowej, g艂贸wnie z obszar贸w monitorowana 艣rodowiska i rolnictwa. Jej motto to: "z g贸ry wida膰 wi臋cej" i uwielbia wyzwania, w kt贸rych musi broni膰 s艂uszno艣ci tego powiedzenia.

馃實 SpaceHUB jest organizowany przez firm臋 konsultingow膮 z bran偶y kosmicznej Kapitech oraz co-working Brain Embassy.

"SpaceHUB: Jak pozyska膰 finansowanie z Horyzontu Europa?" jest 31-ym wydarzeniem z serii spotka艅 SpaceHUB.

Zobacz r贸wnie偶:

konferencje