Spotknie z Edwinem Blackiem w Centrum Dialogu im. Marka Edelemana w Łodzi

8 Maja 2024, 18:00-20:00 (środa)

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Łódź Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Spotkanie z Edwinem Blackiem w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
już niedostępne -

"IBM i Holocaust" - weź udział w spotkaniu z autorem światowego bestsellera

"»IBM i Holocaust« to zaskakujący, zdumiewający i wstrząsający dokument historyczny. Edwin Black drobiazgowo ujawnia, jaką rolę w przeprowadzaniu Holocaustu odgrywał IBM, nowoczesna technika i systemy rejestrowania danych. Jak dotąd nikt nie poruszał publicznie tego zagadnienia." - zaważa Erick Somers, historyk Holenderskiego Instytutu Dokumentacji Wojennej.

  • 8 maja (środa) o godzinie 18:00 odbędzie się w Łodzi spotkanie autorskie z Edwinem Blackiem, autorem książki "IBM i Holocaust. Strategiczny sojusz hitlerowskich Niemiec z amerykańską korporacją"
  • Miejsce: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 83
  • Rozmowa będzie tłumaczona na język polski
  • Wstęp wolny!
  • Zapisy: https://app.evenea.pl/event/spotkanieedwinblack/

Książka "IBM i Holocaust" ukazała się równocześnie w 40 krajach, o tej samej godzinie. W Polsce opublikowało ją Wydawnictwo Muza.

"Zostało to zrobione strategicznie, aby IBM nie mógł zapobiec jej publikacji. W rezultacie IBM miał tylko jedno wyjście. Kiedy pojawiłem się rano na jednym z najważniejszych amerykańskich kanałów, NBC, w programie zwanym The Today Show, który wówczas był największym programem służącym promocji książek, nagle pojawiła się wiadomość. Na dziesiątkach tysięcy komputerów kontrolowanych przez nich wśród swoich pracowników przekazali komunikat: »Zbliża się informacja, która będzie bardzo bolesna i zawstydzająca, nie mamy żadnych informacji na ten temat«", mówił Edwin Black w wywiadzie dla Tygodnika Spraw Obywatelskich.

Edwin Black

Amerykański historyk i autor, a także felietonista, dziennikarz śledczy i gospodarz cotygodniowego talk show w "The Edwin Black Show". Jego działalność / twórczość przez pół wieku skupiała się na prawach człowieka, ludobójstwie, zorganizowanej nienawiści, przestępczości korporacyjnej i korupcji, niewłaściwym postępowaniu rządów, oszustwach akademickich, nadużyciach filantropijnych, uzależnieniu od ropy naftowej, alternatywnych źródłach energii i dochodzeniach historycznych. Jego książki ukazały się w ponad 2,2 mln egzemplarzy na świecie.

Paweł Mościcki (moderator)

Pisarz i filozof, pracuje w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Członek redakcji kwartalnika "Widok. Teorie i praktyki kultury wizualnej". Autor książek: Polityka teatru. Eseje o sztuce angażującej (2008), Godard. Pasaże (2010), Idea potencjalności. Możliwość filozofii według Giorgio Agambena (2013), My też mamy już przeszłość. Guy Debord i historia jako pole bitwy (2015), Foto-konstelacje. Wokół Marka Piaseckiego (2016), Migawki z tradycji uciśnionych (2017), Chaplin. Przewidywanie teraźniejszości (2017), Lekcje futbolu (2019), Azyl (2022) Wyższa aktualność. Studia o współczesności Dantego (2022). Jest też autorem bloga: pawelmoscicki.net.

Niepowtarzalna okazja. Edwin Black, nasz gość, przyjeżdża do Polski z Nowego Jorku.

Zaprasza Instytut Spraw Obywatelskich.

Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.

Dziękujemy też za współpracę Hotelowi Tobaco, który ugości naszego prelegenta w swoim hotelu.

Patronat medialny: Tygodnik Spraw Obywatelskich

Zachęć do udziału rodzinę, znajomych, sąsiadów!

Zarejestruj się już dziś!

Zobacz również:

konferencje Geopolityka Polityka Polityka zagraniczna wydarzenia Łódź