21st Century Skills for Global Students: Kraków Online Workshops 

20 Czerwca 2020, 11:00-18:10 (Sobota)

ONLINE,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.

O SESJACH I PROWADZĄCYCH


Odważne pomysły wymagają starannego planowania, stałego zaangażowania, wysiłku i orientacji na sukces. Wizja Fundacji WorldLINK nie może być odważniejsza - chcemy wspierać ludzi, którzy ukształtują naszą przyszłość. To seminarium pozwoli uczniom skorzystać z wiedzy i doświadczenia mentorów z międzynarodowych doświadczeniem w wielu dziedzinach. To może być jednorazowe spotkanie lub początek relacji, która pozwoli uczniom stać się prawdziwymi liderami.

Opening session: Strengthening Academic Engagement (11:00 - 12:00 CEST)

Moderator: Don Allen, artistic director of English Touring Company

Część 1: Poszukiwanie jasnej strony: znajdowanie i wykorzystywanie optymizmu w czasach kryzysu (11:00 - 11:20 CEST)

Wykorzystując dekady doświadczenia w szkoleniu i wspieraniu liderów oraz swoje upodobanie dla wszystkiego, co pozytywne, Ian poprowadzi studentów przez proces poszukiwania optymizmu w tych trudnych czasach. Ian nie nakłania bynajmniej do przesadnego optymizmu, a raczej dostarcza nam praktyczne narzędzia do zmiany własnych wzorców myślowych tak, abyśmy mogli stać się liderami w naszych szkołach i społecznościach. Serwuje nam serdeczne opowieści, codzienne praktyki i narzędzia przydatne w tworzeniu dla siebie życia pełnego szczęścia i energii. Jego historie są angażujące i z pewnością dadzą wiele do myślenia o tym, jak stawić czoło naszym kolejnym dniom.

Prowadzący: Ian Tyson

Ian jest jednym z najlepszych mówców inspiracyjnych w Ameryce Północnej, który poprzez konferencje i szkolenia dla klientów uczy optymizmu, odporności i życzliwości. Jego książka "Hooray for Everything! The Optimist Manifesto" to zbiór wnikliwych opowieści i pomysłów na to, jak stać się bardziej pozytywnym.

Część 2: The Three Stories every Technologist Should Know (11:25 - 11:40 CEST)

Dołącz do nas podczas motywującej i pełnej emocji podróży. Patrick zainspiruje Cię za pomocą trzech krótkich, interesujących historii. Każdej z nich towarzyszyć będzie ćwiczenie, które pomoże Ci w rozwoju. Zapnij pasy, załóż kas i jedziemy!

Host: Patrick Kozakiewicz

Patrick jest prowadzącym kilka firm przedsiębiorcą, który podróżuje, zarówno fizycznie, jak i wirtualnie po całym świecie. W czasie tych podróży szkolił już dziesiątki tysięcy osób. Pracuje z międzynarodowymi firmami i instytucjami, współprowadzi kanał Youtube "The Present Show" i niedawno stworzył kurs online dotyczący Mindfulness" we współpracy z Uniwersytetem w Oxford.

Część 3: "Alina! Chce znowu polecieć do Kanady": Wyjątkowy wpływ Canada Study Tour Leadership Program na życie ucznia XXI wieku.

Marzysz o edukacji w Ameryce Północnej? Czy słyszałeś już, że Kanadyjczycy są najmilszymi ludźmi na świecie? A jeśli tak, to czy zastanawiałeś się również, dlaczego to może być prawda?

Nawiązując do doświadczeń młodych uczestników Canada Study Tour, jak i moich własnych doświadczeń związanych z podróżowaniem między Europą a Kanadą, prezentacja ta ujawni niektóre sekrety pedagogiki serca w Kanadzie i pokaże, w jaki sposób powinniśmy spróbować uczyć się od najlepszych, rzucać sobie wyzwania pracy nad naszym zdrowiem psychicznym, a to wszystko, aby pozytywnie wpływać na ludzi, ponieważ każdy dzień jest niepowtarzalną okazją, aby zmienić czyjeś życie na lepsze!

Host: Alina Deja-Grygierczyk

Alina jest pasjonatką Kanady i obecnie mieszka z mężem i synem w Berlinie, gdzie nie tylko cieszy się różnorodnością kulturową Niemiec, ale także dzieli się wartościami kanadyjskimi. Jest założycielką Polish Academy of Canada, której misją jest inspirowanie i umożliwianie dzisiejszym młodym Europejczykom wywierania pozytywnego wpływu na nasz świat poprzez ich zaangażowanie w pedagogikę serca. Poświęca się także zacieśnianiu dwustronnych stosunków między Unia Europejską a Kanadą poprzez realizację różnych projektów edukacyjnych w obszarach wspólnego zainteresowania Europy i Kanady. Jest stypendystką Programu Rządu kanadyjskiego oraz EU-Canada Study Tour Thinking Tour organizowanego przez Komisję Europejską. Studiowała stosunki dwustronne między Unią Europejską a Kanadą w tak znanych instytucjach jak EU Delegation to Canada jak i także w innych organizacjach pozarządowych.

Warsztaty: Redefining Education: a Global Common Good? (11: 45- 12:00 CEST)

O co właściwie chodzi z tą edukacja globalną? Fundacja WorldLINK i Partnerzy (świetni trenerzy i nauczyciele z całego świata) wyjaśnią, co w edukacji globalnej piszczy i dlaczego to tak ważny temat.

Warsztat otwierający przygotuje uczestników do kolejnych sesji. Wspólnie utworzymy wyjściową bazę merytoryczną niezbędną w trakcie całego szkolenia: porozmawiamy o tym, jak uczniowie rozumieją edukację globalną i co sprawia im przy tym problemy; spróbujemy usystematyzować tę wiedzę, odpowiedzieć na podstawowe pytania i zdefiniować edukację globalną jako ważne narzędzie wobec wyzwań niepewnej przyszłości.

Zaangażuj się w edukację globalną na rzecz lepszego jutra!

Prowadzące:

Anna Krzemińska-Kaczyńska

Prezes Zarządu i założycielka WorldLINK Foundation (Polska); Wicedyrektor ds. rozwoju w Prywatnym Akademickim Centrum Kształcenia (PACK) w Krakowie ; wiceprezes Stowarzyszenia Alumni; Nauczyciel Matury Międzynarodowej IB w VIII Prywatnym Akademickim Liceum Ogólnokształcącym, IB World School 006265 w Krakowie; absolwentka międzynarodowego kursu doskonalenia nauczycieli Teaching Excellence and Achievement (TEA) Uniwersytetu w Nebrasce i MSZ Stanów Zjednoczonych; Ambasador Programu English Teaching w Polsce; absolwentka prestiżowego programu mentoringowego Vital Voices Chapter of Poland i rocznego programu dyplomatycznego dla młodych światowych liderów Akademii Młodych Dyplomatów (EAD); wyróżniona za swoje osiągnięcia zawodowe Europejskim Znakiem Innowacyjności w Dziedzinie Nauczania Języków Obcych (ELL), odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej; wielbicielka podróży i fanka edukacji globalnej.

Zrealizowane projekty:

A Good Person Speaking Well: www.speakingwell.annakrzeminska.pl/

The Power of International Stories - historie pisane przez uczniów na świecie: www.stories.annakrzeminska.pl/

Mamta Kanti Kumar

Bardzo wykwalifikowany nauczyciel i ekspert w dziedzinie geografii. Mamta Kanti Kumar inicjowała i prowadziła wiele projektów międzynarodowych z dziedziny edukacji. Przygotowywała treść podręczników międzynarodowych, została nagrodzona prowadzony przez Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych programie TEA, w którym oceniano umiejętności i osiągnięcia nauczycieli, a także zredagowała książkę "The Power of International Stories: Coming of Age in the Global Village".

Wprowadzenie do warsztatów:

Celem wystąpień w czasie sesji otwierającej jest ogólne wprowadzenie do globalnej edukacji oraz innych kwestii poruszanych w czasie seminarium, warsztaty mają natomiast na celu umożliwienie mniejszym grupom podjąć interakcję z mentorami i nauczycielami. Zachęcamy, żeby traktować je jako soczewkę pozwalającą skupić wzrok na tym kim chcemy zostać w przyszłości, jaki jest nasz cel i czemu chcemy go osiągnąć.

Sesja 1A: IMB! - It's My Business!"(12:15 - 13:15 CEST)

Sesja ma na celu zmotywowanie uczestników do stworzenia zespołu, przejęcia inicjatywy i grupowej odpowiedzialności wobec problemów, ćwiczenia umiejętności negocjacji i rozładowywania konfliktów. Jednocześnie ma uczyć elastycznego działania pod silnym przywództwem.

Warsztat jest ukierunkowany na trening tzw. umiejętności miękkich - współpracy, otwartości i zaufania. Poprzez atmosferę zabawy i przygody nauczymy się wspólnie stawiać czoła wyzwaniom i trudnym sytuacjom życiowym.

Poznamy teoretyczne modele zachowań i przećwiczymy je w praktyce.

Umiejętności miękkie to kompetencje niezwiązane z konkretnym wykształceniem czy zawodem, choć równie ważne w życiu zawodowym. To zbiór cech osobowościowych zależnych od charakteru i poziomu świadomości danej osoby, korelujących z jej postawą życiową, osobowością i intuicją.

Trailer: http://englishtouringtheatrecompany.com/wrl/

Prowadzący: Don Allen

Don jest aktorem; od ponad 25 lat nieprzerwanie pracuje w teatrze, telewizji i filmie.

Już jego pierwszy film krótkometrażowy otrzymał wyróżnienie, ale Don nie spoczął na laurach: wyreżyserował i wyprodukował kolejne dwa filmy fabularne, "Three Minute Moments" i "K" z udziałem Tamera Hassana i Colina Salmona. Był także, wraz z reżyserem Apichatpong Weerasethakul, współautorem projektu multimedialnego, który zdobył Złotą Palmę w Cannes.

Obecnie mieszka w Polsce, jest dyrektorem artystycznym "English Touring Theatre Company". Prowadzi także warsztaty aktorskie, a niedługo rozpocznie serię filmów wspierających nauczanie języka angielskiego ("LET dramat"!). Więcej informacji na stronie: theETTC.com

Sesja 1B: Jak zmotywować siebie lub kogokolwiek do (prawie) wszystkiego? (12:15 - 13:15 CEST)

Jeśli chcesz zmotywować się do zrobienia czegoś, co zawsze chciałeś zrobić to wypróbuj tę metodę opartą na dowodach. 6 kroków zajmuje średnio 7 minut. Są to proste kroki, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele. Badania dowodzą, że możesz zwiększyć swoją motywację i podjęte dzięki temu działania nawet o 250%. Moje doświadczenie pracy z tą metodą pokazuje, że każdy, kto nią pracuje, realizuje swoje cele. Pokażę i poprowadzę cię przez kolejne etapy. Przygotuj na warsztat swoje cele. Przynajmniej jeden :) Przygotuj też kartkę i długopis, żeby móc wszystko zanotować - to znacząco zwiększy Twoją skuteczność.

Prowadząca: Agnieszka Maruda-Sperczak

Trenerka Biznesu, mentorka liderów i zespołów, mówczyni inspiracyjna, certyfikowana Coach ICF, Masterka Reiss Moitivation Profile, Masterka NLP, mentorka, konsultantka i jedyna trenerka w Polsce metody Instant Influence, która szkoliła się bezpośrednio u dr. Michaela Pantalona. Członkini Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

Sesja 2A: The Art of Balance (14:00 - 15:00 CEST)

Sesja "Sztuka Równowagi" ma pomóc uczniom rozumieć związek wewnętrznych i zewnętrznych komponentów życia, których współgranie ma kluczowy wpływ na naszą równowagę życiową.

Podczas sesji uczestnicy poznają metody osiągania sztuki równowagi życiowej i nauczą się je stosować za pomocą takich praktyk, jak ćwiczenie uważności czy technik oddychania.

Celem Natashy jest rozbudzenie wewnętrznej motywacji uczniów i przygotowanie ich do prowadzenia życia w równowadze, pomimo utrudnień wywołanych pandemią COVID-19. Zajęcia nauczą ich się relaksować i świadomie dokonywać właściwych wyborów prowadzących do przyszłości pełnej szczęścia i sukcesów.

Prowadząca: Natasha Sharma

Certyfikowana trenerka personalna (life coach) z Indii; absolwentka studiów w zakresie technologii informatycznych i studiów MBA na University of Leicester; członkini Rady Doradczej WorldLINK Foundation.

Natasha, za pomocą prostych, praktycznych narzędzi, pomaga uczniom w odnajdywaniu ich recepty na świadome i zrównoważone życie pozbawione stresu. Jej misją jest wspieranie rozwoju młodych ludzi tak, by wyrośli na szczęśliwych i spełnionych dorosłych.

Inspiracje do pracy czerpie z podróży po świecie i bacznych obserwacji, postaw życiowych oraz codziennych wyzwań, z którymi się borykają ludzie z różnych środowisk w codziennym życiu.

Pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Ma dwoje dzieci. Współpracuje z uczniami różnych grup wiekowych prowadząc zajęcia indywidualne, sesje internetowe, seminaria i wystąpienia eksperckie.

Sesja 2B: Mindfulness in Education - From Theory to Practice (14:00 - 15:00 CEST)

Obserwujemy fenomen mindfulness. Jest obecne w korporacjach, szpitalach, wojsku i edukacji. Praktykuje je coraz więcej uczniów i nauczycieli. W czasie tych warsztatów omówimy czemu jest tak popularne, czym jest, jaka jest jego rola i czy powinno być obecne w programie edukacji. A zanim wyciągniemy wnioski, spróbujemy samodzielnie doświadczyć stanu uważności w czasie ćwiczeń.

Prowadzący: Patrick Kozakiewicz

Patrick jest prowadzącym kilka firm przedsiębiorcą, który podróżuje, zarówno fizycznie, jak i wirtualnie po całym świecie. W czasie tych podróży szkolił już dziesiątki tysięcy osób. Pracuje z międzynarodowymi firmami i instytucjami, współprowadzi kanał Youtube "The Present Show" i niedawno stworzył kurs online dotyczący Mindfulness" we współpracy z Uniwersytetem w Oxford.

Sesja 3: Realistic Hope in a Fact-Based Future (15:15 - 16:15 CEST)

Czy przyszłość, która nas czeka, będzie lepsza czy gorsza? W dobie pandemii i ograniczeń społecznych oczywista może wydawać się odpowiedź negatywna. Czy jednak jesteśmy bezwzględnie skazani na czarny scenariusz?

Na warsztatach poznamy narzędzia pomagające brać sprawy w swoje ręce, stworzone w oparciu badania Hansa Roslinga. Dzięki nim dowiemy się, jak patrzeć w przyszłość z optymizmem i nadzieją.

Na wstępie uczestnicy sesji dokonają (anonimowo) samooceny i oceny własnego poglądu na świat. Następnie, za pomocą strategii 'Factfulness', nauczą się odróżniać prawdę od 'fake-news' w lawinie sensacyjnych i często sprzecznych informacji.

Prowadząca: Allyson Daly

Wykładowczyni języka angielskiego w Wayne Community College; liderka edukacji globalnej UNC-CH World View; członkini jury globalnego programu stypendialnego WCC 2020; ambasadorka programu edukacji globalnej Fulbright Teachers for Global Classrooms; absolwentka międzynarodowego kursu doskonalenia nauczycieli Teaching Excellence and Achievement (TEA) Ministerstwa Spraw Zagranicznych USA; wybrana Nauczycielem Roku Hrabstwa Wayne w roku szkolnym 2014/2015.

Sesja 4: Mixed Reality in a Global Classroom (16:30 - 17:15 CEST)

W mojej 45-minutowej prezentacji zanurzę się w świat rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. Omówię technologie dostępne na rynku i ich niesamowite możliwości. Zaprezentuję, w jaki sposób są one obecnie wykorzystywane w szkołach średnich, na uniwersytetach i uczelniach medycznych. Pokażę też, jak można wykorzystać rzeczywistość mieszaną w globalnej klasie.

Host: David Holley

David Holley urodził się i wychował w Pompano Beach na Florydzie. Ukończył inżynierię komputerową na Florida Atlantic University. Po trzech latach pracy w zawodzie podjął tymczasową pracę nauczyciela w Pompano Beach High School.

Ta futurystyczna szkoła - tzw. Magnet School, ukierunkowana na technologie i stosunki międzynarodowe - jak na jej nazwę przystało, przyciągnęła Davida na dobre. Nigdy nie wrócił do zawodu inżyniera, ale swoje zacięcie technologiczne wykorzystuje w nauczaniu: przybliża uczniom modelowanie i druk 3D, a także świat rzeczywistości mieszanej - wirtualnej i rozszerzonej.

Sesja zamykająca (dla uczniów i ich rodziców): Global Student: a New Found Reality--Be ONE! (17:30 - 18:00 CEST)

Sesja pytań i odpowiedzi to naszym zdaniem idealny sposób podsumowania, w czasie którego uczniowie i ich rodzice będą mieli możliwość włączyć się do dyskusji z ekspertami i podzielić własnym doświadczeniem oraz pomysłami. Uczestnicy będą mieli okazję do autorefleksji i zadania pytań, a wśród nich zostanie wybrany również jedna osoba, która otrzyma możliwość odbycia indywidualnej sesji z Ianem Tysonem.

Moderator: Don Allen

Participants: Allyson Daly, Anna Krzemińska-Kaczyńska, Mamta Kanti Kumar, Aleksander Pikulski, Natasha Sharma

ABOUT e-PASSPORT for Global Student

e-Paszport zapewnia dostęp do dodatkowych materiałów nagranych wcześniej przez ekspertów biorących udział w seminarium. Uczniowie będą mieli możliwość obejrzenia ich później, w wygodnym dla nich terminie. To dostęp do krajów i mentorów nieosiągalnych innymi sposobami.

Malpi International School w Nepalu dzieli się w e-paszporcie swoją niesamowitą sztuką wystawianą na wielkiej scenie w Teatrze w Katmandu. Digital University dostarcza dla e-paszport raport Beyond 2030 dla uczniów, studentów i profesjonalistów zainteresowanych biznesem.

E-paszport zawiera także nagraną sesję: pt. "Czy możemy pozbyć się wartości? autorki Stypendium Fulbright z Indii pani Mamty Kanti Kumar. (zobacz BIO prelegentów przy opisach sesji)

Każdy, kto posiada e-paszport otrzyma również miesięczny dostęp do Treesk: platformy umiejętności technologicznych. Umożliwia ona nowoczesną komunikację między prawnikami a klientami. Za pomocą Treesk można zaprojektować jednostronicowy inteligentny dokument z dowolnego obszernego tekstu. Jest on również wykorzystywany w edukacji do personalizacji planu nauki i globalnej komunikacji. Treesk został stworzony przez zespół wybitnych polskich prawników z międzynarodowym doświadczeniem w kancelariach prawnych, takich jak White & Case czy Allen & Overy. https://treesk.pl/en/