To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  "Umowy w obrocie gospodarczym", 6 listopada 2019 r., Gdański Park Naukowo-Technologiczny
już niedostępne -

Pomorski ośrodek Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość" zaprasza przedsiębiorców, zainteresowanych poznaniem praktycznych wiadomości o zasadach związanych z przygotowaniem i zawieraniem umów w obrocie gospodarczym, na bezpłatne seminarium "Umowy w obrocie gospodarczym".

Podczas spotkania omówione zostaną reprezentacja stron, forma umowy, skuteczne sposoby zabezpieczania wykonania umowy i in.

Seminarium odbędzie się 6 listopada 2019 roku w sali C budynku C Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego ul. Trzy Lipy 3, Gdańsk


Główne zagadnienia:

  • Jak czytać umowy i gdzie szukać pułapek?
  • Jakie klauzule umowne ułatwiają dochodzenie roszczeń?
  • Jak prawidłowo wprowadzić do umowy kary umowne?
  • Co zrobić, gdy kontrahent opóźnia się z realizacją umowy?
  • Co zrobić, gdy kontrahent nie płaci?
  • Ile kosztuje prowadzenie spraw sądowych?
  • Jakie zmiany w Kodeksie Cywilnym wpływają na aktualną pozycję przedsiębiorców? 

Na te i inne pytania związane z zawieraniem umów i ich realizacją odpowie adwokat Anna Kujaszewska, która prostym językiem przedstawi skomplikowane zagadnienia prawne. Mec. Kujaszewska to prawnik z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców i osób prywatnych. Dzięki wykształceniu ekonomicznemu i prawnemu doskonale rozumie przedsiębiorców i zna ich punkt widzenia. Prowadzi własną kancelarię, specjalizuje się w prawie cywilnym, handlowym, karnym i medycznym.

Program:

9:00 - 9:30 Rejestracja
9:30 - 11:00 Część I - Analiza przepisów dotyczących zawierania umów, wyjaśnienie zmian w przepisach, omówienie głównych składników umowy oraz klauzul dotyczących zabezpieczenia wykonania umów.
11:00 - 11:30 Przerwa kawowa
11:30- 13:00 Część II - dochodzenie wykonywania umów, praktyczne wskazówki związane z postępowaniem przedsądowym oraz procesem. omówienie kosztów związanych z egzekwowaniem umów.
13:00- 14:00 PytaniaSzczegółowych informacji udziela Paweł Gruszkowski, pawel.gruszkowski@swp.gda.pl, 600 421 420. 

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Gdańsk