To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
darmowa wejściówka darmowa wejściówka

darmowa wejściówka

już niedostępne -

3 sierpnia (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Nakielską-Pawluk, autorką "Wakacji z Gryfami", czyli podróży Szlakiem Gryfitów po Pomorzu Zachodnim i nie tylko. Prowadzenie: Tomasz Wieczorek.

Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej: stacjonarnie dla ograniczonej liczby osób w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) oraz w formie live'a na Facebooku.

Spotkanie odbywa się w wigilię czterysta drugiej rocznicy zaślubin ostatnich Gryfitów na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

4 sierpnia 1619 r. na zamku w Szczecinie trwało ostatnie wesele w dynastii Gryfitów - czy zdawali sobie z tego wówczas sprawę? Chyba tak, choć do końca łudzili się, że dynastii uda się przetrwać. Ratunkiem miało być uśmiercenie Sydonii von Borcke, która tego samego dnia cierpiała w lochu położonej nieopodal szczecińskiego Zamku letniej rezydencji Gryfitów - Oderburg, choć niektórzy historycy twierdzą, że w lochach samego głównego zamku…

O książce

Książka jest opowieścią przygodową dla młodzieży łączącą współczesność z historią Księstwa Pomorskiego i z dziejami rządzącej nim dynastii, promuje Szlak Gryfitów. Szlak Gryfitów jest międzynarodowym projektem turystycznym koordynowanym przez Województwo Zachodniopomorskie.

O autorce

Katarzyna Nakielska-Pawluk zawodowo jest specjalistką HR (w zakresie rekrutacji i doboru kadr, audytów personalnych i budowania marki pracodawcy), PR oraz komunikacji społecznej. Jej pasją pozazawodową jest pisanie, tworzenie opowieści (storytelling).

"Jestem tekściarą, słowomaniaczką, żywą maszyną do pisania, tworzę treści, jak wiatr fale, szybko i naturalnie, z mocą. Sprawdź i przekonaj się sam - mówi o sobie autorka. - Gryfici byli ze mną od zawsze. Jako 11-latka przeczytałam powieści Ireneusza Gwidona Kamińskiego "Czerwony sokół" i "Mściciel przybywa z Rugii" i zakochałam się w księciu Bogusławie. Od 2009 r, piszę bardziej dorosłą od "Wakacji z gryfami" książkę, której współczesny bohater uważa się za potomka Gryfitów. W 2019 r. koleżanka powiedziała mi o zapytaniu ofertowym Urzędu Marszałkowskiego na opracowanie storytellingu dla Szlaku Gryfitów. Otoczona książkami, m.in. prof. Edwarda Rymara, w kilka deszczowych dni napisałam kanwę historii, która spodobała się najbardziej spośród wszystkich złożonych propozycji. I tak w ciągu następnych paru miesięcy powstały "Wakacje z gryfami".

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Szczecin