Zwyczajne Walne Zgromadzenie PIFS 2025, GALA 20-lecia i XXIV Warsztaty PIFS
15 Maja 2025, 10:30 (Czwartek) - 16 Maja 2025, 14:30 (Piątek)

Z myślą o Waszych potrzebach i oczekiwaniach przygotowaliśmy program warsztatów, w ramach których Eksperci z zakresu AI pokażą, jak efektywnie wdrażać nowoczesne rozwiązania w codziennej pracy, specjaliści od edukacji cyfrowej przedstawią najnowsze narzędzia i metody, a praktycy dostępności wskażą, jak uczynić Wasze szkolenia bardziej inkluzywnymi. Zarejestruj się już dziś i zapewnij sobie udział w wyjątkowym wydarzeniu. Poznaj innych członków Izby, wymień się doświadczeniami i nawiąż cenne kontakty biznesowe. To doskonała okazja do budowania relacji i współpracy z innymi profesjonalistami z branży szkoleniowej.
Zapraszamy przedstawicieli wszystkich firm członkowskich na
Wydarzenie zostanie zrealizowane w formie stacjonarnej w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel****, ul. Poznańska 177, 05-850 Ożarów Mazowiecki.
Obiekt stanowi nowoczesne centrum konferencyjno-hotelowe dysponujące 35 salami konferencyjno-bankietowymi. W największej z nich istnieje możliwość zorganizowania konferencji nawet dla 1000 osób. W połączeniu z przestronnymi powierzchniami lobby hotelowego, hallu i foyer centrum konferencyjnego oraz przylegającego do obiektu terenu zielonego i parkingu, obiekt dysponuje ponad 14000 m2 powierzchni, która może zostać wykorzystana na potrzeby eventu. Dzięki tak imponującemu zapleczu konferencyjnemu, doświadczony Zespół hotelu jest w stanie sprostać wszelkim wyzwaniom związanym z organizacją kongresów, szkoleń, konferencji, targów, bankietów i eventów w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy. Położenie MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel blisko granic Warszawy, w pobliżu zjazdów z tras A2 i S8, gwarantuje uczestnikom dogodny dojazd z każdego miejsca w Polsce, bez konieczności przejeżdżania przez zatłoczone centrum stolicy. Pracownicy Hotelu będą służyć wsparciem na każdym kroku i postarają się aby zrealizowane wydarzenie zapadło w pamięci uczestników Walnego Zgromadzenia PIFS.
Każdy z gości eventu w przerwie wydarzenia lub czasie wolnym ma szansę zwiedzić niezwykłą, otwartą 24h galerię sztuki, w której co miesiąc prezentujemy nowe prace polskich artystów malarzy i rzeźbiarzy. Wystawione dzieła można nie tylko obejrzeć, ale również nabyć, bezpośrednio w ten sposób wspierając ich twórców.
OBOWIĄZEK INFORMACYJNY DLA CZŁONKÓW ZWYCZAJNEGO WALNEGO ZGROMADZENIA PIFS
Godz. 14.00 - 16.30 Walne Zgromadzenie PIFS
Porządek Obrad Walnego Zgromadzenia: pobierz
1. Otwarcie Walnego Zgromadzenia
2. Wybór Prezydium Walnego Zgromadzenia
3. Stwierdzenie ważności Walnego Zgromadzenia, prawidłowości jego zwołania i zdolności do podejmowania prawomocnych uchwał
4. Uchwalenie porządku obrad
5. Uchwalenie Regulaminu Obrad i Ordynacji Wyborczej w wyborach.
6. Wybór komisji Walnego Zgromadzenia
7. Przedstawienie sprawozdania z działalności Zarządu
8. Przedstawienie sprawozdania finansowego PIFS za 2024 rok
9. Przedstawienie sprawozdania z działalności Rady
10. Przedstawienie sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej
11. Przedstawienie projektu i uzasadnienia uchwały w sprawie zmian w Statucie PIFS
12. Przedstawienie projektu i uzasadnienia uchwały w sprawie zmian regulaminu Komisji Rewizyjnej PIFS
13. Dyskusja i podjęcie uchwał w sprawie:
a) zatwierdzenia sprawozdania z działalności Zarządu,
b) zatwierdzenia sprawozdania finansowego Izby,
c) zatwierdzenia sprawozdania z działalności Rady,
d) zatwierdzenia sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej,
e) udzielenie absolutorium Radzie,
f) udzielenie absolutorium członkom Zarządu
g) w sprawie zmian w Statucie PIFS
h) w sprawie zmian regulaminu Komisji Rewizyjnej PIFS
i) prezentacja przygotowanej aktualizacji Kodeksu Dobrych Praktyk, dyskusja i podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Kodeksu Dobrych Praktyk PIFS
14. Wolne wnioski
15. Zamknięcie obrad Walnego Zgromadzenia
Program ramowy XXIV Warsztatów oraz Gali 20-lecia i Walnego Zgromadzenia PIFS 2025:
Program ramowy w dniu 15 maja (czwartek, Sala konferencyjna ATENA, PARTER):
● od 10.00 Powitalna kawa i rejestracja uczestników, WZ i XXIV WARSZTATÓW
● 10.30 - 13.00 Wykłady (zaplanowano 3 wystąpienia)
● 13.00-14.00 Lunch
● 14.00-16.30 - Walne Zgromadzenie PIFS szczegółowy porządek obrad: KLIK
● 17.00-18.30 GALA 20-lecie PIFS (czwartek, Sala BOLERO, PARTER):
Podsumowanie Działalności Izby - Piotr Piasecki Prezes Zarządu i wręczenie nagród
● 18.30-19.30 Część artystyczna GALI 20-lecie PIFS (Koncert kwartetu smyczkowego ETNOSOMNIA)
● 19.30-21.30 Kolacja i networking (Sala BOLERO, PARTER)
W dniu 16 MAJA (PIĄTEK warsztaty równolegle: I Sala ATENA, PARTER do 100 osób, II Sala DEMETER, PARTER - sala do 30 osób, III Sala REJA, PARTER - sala do 30 osób):
● 9.00 - 13.15 XXIV Warsztaty PIFS
● 13.30 -14.30 Lunch
● 14.30 - 15.00 wyjazd
XXIV WARSZTATY PIFS 2025
Wzorem lat ubiegłych, na część warsztatową przygotowujemy szereg ciekawych i ważnych informacji bardzo przydatnych do prowadzenia firmy szkoleniowej.
Sprawdź: Szczegóły Programu Warsztatów16052025
...........................................................................................................
15.05.2025 r. WYKŁADY - Sala konferencyjna ATENA - PARTER
10:30-11:30 Wykład: ESG (60 min), Jolanta Okońska-Kubica Dyrektor Zarządzający w firmie ENVIPOL, Przewodnicząca Komitetu ds. ESG Krajowej Izby Gospodarczej
Spotkanie poświęcone będzie zmienionemu podejściu Komisji Europejskiej do konkurencyjności europejskich firm. Przedstawimy nowe podejście Komisji Europejskiej do europejskich przedsiębiorców i ich rolę w realizację utrzymanych przez UE ambitnych celów związanych z neutralnością klimatyczną w 2050 roku, budową gospodarki o obiegu zamkniętym i respektowania praw człowieka i praw pracy (z uwzględnieniem ich łańcuchów dostaw, w tym często globalnych) w sytuacji globalnych zawirowań politycznych i gospodarczych.
Zmiana podejścia jest tym bardziej ważna dla przedsiębiorców ze względu na obowiązujący od tego roku rozszerzony obowiązek raportowania przez kolejne firmy ich wpływu na środowisko, pracowników i społeczeństwo oraz prezentacja sposobu prowadzenia przez nich działalności.
Dlaczego warto wziąć udział?
- Poznają Państwo nowe podejście UE do budowy konkurencyjności UE i europejskiego biznesu (Clean Industrial Deal)
- Poznają Państwo nowe przepisy i wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju, które obowiązywać będą zarówno duże, jak i małe firmy po zmianach związanych z Pakietem Uproszczeniowym OMNIBUS
- Dowiedzą się Państwo, dlaczego raportowanie ESG jest potrzebne i jakie ma znaczenie dla relacji biznesowych w Polsce i za granicą.
- Przedstawimy bezpłatne narzędzia i programy wsparcia oferowane przez Krajową Izbę Gospodarczą, któe pomogą firmom dostosować się do nowych wymagań.
- Przedstawimy dostępne dotacje i wsparcie finansowe z funduszy unijnych i krajowych na realizację projektów związanych z ochroną środowiska, gospodarką o obiegu zamkniętym (GOZ), odnawialnymi źródłami energii (OZE) i oszczędnością energii.
11:30 -12:15 Wykład: USTAWA z dnia 21 lutego 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia (30 min), dr hab. Ewa Flaszyńska, Dyrektor Departamentu Rynku Pracy, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Z punktu widzenia naszego sektora szczególnie najistotniejsze regulacje - Rozwój zasobów ludzkich- Środki Funduszu Pracy na finansowanie zadań w ramach KFS. Zmiany mogące mieć istotne znaczenie w praktyce udzielania wsparcia rozwojowego z wykorzystaniem instrumentów regulowanych w tej ustawie. o istotnym znaczeniu systemowym, czy też ważne dla tych firm sektora, które poza działalnością szkoleniową realizują inne formy pomocy regulowane ustawą, takie jak np. pośrednictwo pracy, czy poradnictwo zawodowe. Istotna dla wielu firm sektora kwestia ostatecznego zastąpienia RIS przez BUR.
12:15 -13:00 Prezentacja: Zastąpienie Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS) Bazą Usług Rozwojowych (BUR). Planowana likwidacja w BUR rejestru podmiotów bez uprawnień do świadczenia usług bez dofinansowania., PARP, Edyta Sznajder, dyrektor Departamentu Usług Rozwojowych w PARP PARP
Od 1 stycznia 2026 roku w Bazie Usług Rozwojowych będą mogły znaleźć się wyłącznie podmioty, które spełniają wymogi określone w rozporządzeniu Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 28 lipca 2023 r. w sprawie rejestru podmiotów świadczących usługi rozwojowe. Oznacza to, że podmioty, które nie spełniają tych wymogów - 1 stycznia 2026 roku, zostaną wykreślone z rejestru BUR i nie będą mogły publikować swojej oferty w Bazie. Zatem dostawcy usług zarejestrowani w BUR, którzy nie posiadają wpisu z możliwością świadczenia usług z dofinansowaniem muszą go uzyskać do końca bieżącego roku, tj. do 31 grudnia 2025 r.
13:00-14:00 Lunch
14:00-16.30 Walne Zgromadzenie PIFS 2025
16:30-17:00 Przerwa kawowa
17:00-18:30 GALA 20-lecie PIFS - Podsumowanie Działalności Izby - Piotr Piasecki Prezes Zarządu i wręczenie nagród
18.30-19.30 Część artystyczna GALI 20-lecia PIFS (Koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego ETNOSOMNIA)
19.30-21.30 Kolacja i networking
16.05.2025 r. XXIV WARSZTATY, Sala ATENA, parter - do 100 osób (układ teatralny)
Blok I: SUS 3.0
9:00-11:00 Dostępność "Język prosty w usługach rozwojowych" Prowadzący: dr Natalia Marciniak--Madejska
Celem warsztatu jest nauczenie jasnego i zrozumiałego komunikowania się w usługach rozwojowych. Podczas warsztatu dowiesz się, jak unikać skomplikowanego języka, który może wprowadzać w błąd lub utrudniać zrozumienie. Nauczysz się formułować komunikaty prosto, precyzyjnie i bez zbędnych trudności, dzięki czemu ich przekaz będzie bardziej dostępny dla wszystkich odbiorców. Warsztat pomoże Ci lepiej dopasować język do potrzeb klientów i skuteczniej przekazywać informacje.
Program:
1. Język trzech pach - czytam, rozumiem, przechodzę do działania.
2. Korzyści z używania języka prostego w usługach rozwojowych.
3. Zasady języka prostego.
4. Czy feminatywy są proste?
5. Badanie stopnia przystępności tekstów: na przykładzie treści wybranych Kart Usług.
6. Ćwiczenie: Tłumaczenie złożonych tekstów na prosty język.
7. Wykorzystanie sztucznej inteligencji w upraszczaniu komunikacji.
dr Natalia Marciniak--Madejska: Od ponad 20 lat ekspertka dostępności i prostego języka. Dyrektorka Centrum Dostępności i Działu Projektów Rozwojowych w SENSE consulting. Ambasadorka platformy edukacyjnej Komisji Europejskiej EPALE. Wykładowczyni akademicka i konsultantka w zakresie projektowania uniwersalnego i inkluzywnego zarządzania. Autorka publikacji na temat włączenia społecznego i diversity.
11.00-11:15 przerwa
11:15-13:15 Warsztat: Walidacja: Michał Nieczypor, ekspert SUS 3.0
Michał Nieczypor: Od 2007 roku nieprzerwanie zajmuje się walidacją efektów kształcenia się (w UK i w Polsce) oraz wewnętrznym i zewnętrznym zapewnieniem jakości procesów walidacji. Przez wiele lat był walidatorem w UK. Jest autorem ekspertyz dotyczących walidacji dla IBE. Jest koordynatorem PZZJ i IC oraz doradcą walidacyjnym w ZSK.
16.05.2025 r.XXIV WARSZTATY, Sala DEMETER, parter - do 30 osób (układ szkolny)
Blok II: Cyfryzacja - dla wszystkich
9:00-11:00 "Praktyczne wykorzystanie AI w działalności firmy szkoleniowej" Prowadzący: Maciej Michalewski
Podczas warsztatu nauczysz się, jak wykorzystać narzędzia AI do usprawniania codziennej pracy. Skupimy się na zarządzaniu komunikacją wewnętrzną
i zewnętrzną, tworzeniu ofert oraz gromadzeniu i przekazywaniu wiedzy o szkoleniach i procedurach obowiązujących w Twojej firmie szkoleniowej. Dowiesz się, jak szybko rozpocząć korzystanie ze sztucznej inteligencji, aby zwiększyć efektywność i precyzję działań.
Proszę, abyś przyniósł laptopa z dostępem do Internetu, co będzie niezbędne do aktywnego udziału w zajęciach.
Maciej Michalewski: ma 14 lat doświadczenia w automatyzacji pracy i procesów biznesowych. Swoją wiedzę i umiejętności zdobywał, zakładając i rozwijając dwa startupy, gdzie odpowiadał za sprzedaż, realizację usług, szkolenie zespołów oraz wdrażanie technologii opartych na sztucznej inteligencji. Maciej nie tylko zarządza startupem, ale również dzieli się swoją wiedzą na blogu w newsletterze HR & Tech, który ma ponad 3 tysiące subskrybentów. Dzięki bogatemu doświadczeniu, zdolnościom dydaktycznym oraz opieraniu szkoleń o rzeczywiste przykłady, Maciej uznawany jest za praktyka, który dostarcza konkretne i gotowe rozwiązania. Szkolenia z zakresu AI Maciej prowadzi dla najbardziej rozpoznawalnych firm szkoleniowych, gdzie regularnie otrzymuje najwyższe oceny w anonimowych badaniach satysfakcji uczestników.
11.00-11:15 przerwa
11:15-13:15 "Marketing usług rozwojowych" Prowadzący: Marcin Olkowicz
O warsztacie:
Marcin Olkowicz: Knowledge Consultant SAR, trener, konsultant ds. rozwoju, edukator, wykładowca akademicki. Doświadczony trener (ponad 3.500 godzin dydaktycznych, 1.200 uczestników warsztatów, seminariów edukacyjnych i treningów indywidualnych). W praktyce zawodowej łączy 25-letnie doświadczenia z pracy w komunikacji (zarówno po stronie firm, jak i agencji) z pasją zawodu trenera i konsultanta. Ma opinię człowieka, który zaraża entuzjazmem, zachęca do myślenia, inspiruje do rozwoju, zaprasza do samodzielnych poszukiwań. Lubi ludzi i wierzy w rozwój. PROJEKTY: Szkoła Strategii Marki, Szkoła Zarządzania Projektami w Komunikacji, Szkolenie otwarte "Skuteczna prezentacja pomysłu"
16.05.2025 r. XXIV WARSZTATY Sala REJA, parter - do 30 osób (układ szkolny)
Blok III: Prowadzenie biznesu - dla właścicieli firm
9:00-11:00 Warsztat/prelekcja: "Różnorodność pokoleniowa w praktyce: jak się zmieniamy, kiedy rozumiemy, dlaczego współpracujemy." Prowadzący: Piotr Stohnij,
O warsztacie: Po raz pierwszy w historii firmowe zespoły tworzą osoby z czterech różnych pokoleń, a wkrótce dołączy do nich piąta generacja, co wprowadzi dodatkowy element złożoności do i tak już skomplikowanych relacji między osobami, które dzielą różny wiek, a przez to różne doświadczenia i w konsekwencji różne wartości. Różnorodność pokoleniowa jest i będzie jeszcze większym wzywaniem zarówno dla liderów, jak i osób, które będą tworzyć ich zespoły. Dlatego tak ważne jest i będzie budowanie lepszego porozumienia między osobami z różnych generacji. Stąd w czasie spotkania poruszymy następujące tematy:
- Zjawisko pokoleniowej wieży Babel z perspektywy firmy i rynku pracy - jak zmiany demograficzne wpływają na obecnych oraz potencjalnych członków zespołów.
- Źródła różnic pokoleniowych - ewolucja świadomości oparta na przezwyciężaniu barier związanych z warunkami życiowymi.
- Rola lidera nowej generacji - jakie wartości wyznają menedżerowie wielopokoleniowych zespołów i jaką mają pełnić w nich funkcję.
- Portret pięciu generacji - jakie są postawy i co wnoszą do zespołów osoby z poszczególnych generacji.
Piotr Stohnij: Piotr Stohnij, ekspert w zakresie różnorodności pokoleniowej w biznesie. Pracuje w obszarach: personalnym, marketingu oraz sprzedaży w nich prowadzi badania, doradza, wykłada i zarządza działaniami firm swoich klientów. Zrealizował ponad sto projektów strategicznych dla organizacji z kilkudziesięciu branż, w tym dla tak wymagających, jak: oprogramowania, samochodowa, spożywcza, rolnicza, ubezpieczeniowa, wydawnicza czy budowlana. Spędził również kilka tysięcy godzin, prowadząc warsztaty dla menedżerów najwyższego szczebla. Ponadto napisał Koniec alfabetu, pierwszą polską książkę poświęconą różnorodności pokoleniowej w biznesie. Pełni również funkcję wiceprezesa Fundacji Masculinum oraz wykłada w ICAN Institute i na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Stale komentuje bieżące wydarzenia życia biznesowego i społecznego na stronie: www.pstohnij.pl
11.00-11:15 przerwa
11:15-13:15 "ROI w usługach szkoleniowych - jak mierzyć efektywność i pokazać wartość biznesową szkoleń?" Prowadzący: dr Magdalena Urbańska
O warsztacie: Celem warsztatu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności w zakresie mierzenia zwrotu z inwestycji (ROI) w usługach szkoleniowych. Podczas zajęć:
- Dowiesz się, jak analizować rentowność szkoleń oraz identyfikować rzeczywiste korzyści i koszty związane z ich realizacją.
- Poznasz praktyczne narzędzia, metody oraz przykłady umożliwiające efektywne mierzenie i komunikowanie wartości biznesowej prowadzonych działań rozwojowych.
- Przećwiczysz podstawowe techniki obliczania wskaźników ROI w kontekście projektów szkoleniowych.
- Zrozumiesz korzyści i ograniczenia pomiaru ROI oraz poznają praktyczne przykłady jego zastosowania.
Warsztaty łączą kluczowe zagadnienia teoretyczne (modele, definicje, przykłady) z praktycznymi ćwiczeniami (case study, praca grupowa), co pozwoli Ci od razu zastosować zdobywaną wiedzę w praktyce. Dzięki temu będziesz potrafił/potrafiła:
- Wybrać odpowiednie wskaźniki biznesowe (KPI) do pomiaru efektywności szkoleń.
- Precyzyjnie obliczać ROI lub wskaźniki pokrewne.
- Unikać typowych błędów związanych z interpretacją danych finansowych.
dr Magdalena Urbańska: Doktor nauk społecznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Dyplomowana ewaluatorka, badaczka i trenerka z 25-letnim doświadczeniem zawodowym (ponad 10 tys. godz. zrealizowanych szkoleń, ponad 16 tys. przeszkolonych osób). Wykładowczyni w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, w szczególności rozwoju pracowników i polityk szkoleniowych. Właścicielka firmy MU Research. Specjalistka w zakresie metodologii badań, ewaluacji i usług rozwojowych. Jest członkinią Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Ewaluacyjnego oraz Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii. Zrealizowała ponad 90 projektów badawczych. Szkoliła się u Patti Philips z ROI Institute.
13.15-13.30 Podsumowanie warsztatów Sala ATENA I parter
13.30-14:30 Lunch
14:30-15:00 Wyjazd
Udział bezpłatny, wyłącznie dla Członków Polskiej Izby Firm Szkoleniowych i Prelegentów oraz Gości Gali 20-lecia PIFS.
Miejsce
MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel****, ul. Poznańska 177, 05-850 Ożarów Mazowiecki
Dogodna lokalizacja
Szczegółowe informacje dotyczące dojazdu do hotelu znajdziecie Państwo TUTAJ
NOCLEGI - rezerwacja i płatność przez uczestników wydarzenia
Czekają na Państwa pokoje:
- pokój 1-osobowy w cenie 405,00 zł brutto/ dobę w cenie: śniadanie. Doba hotelowa w godz. 14.00 - 12.00
- pokój 2 osoby w cenie 459,00 zł brutto/ w cenie: śniadanie. Doba hotelowa w godz. 14.00 - 12.00
Uwaga! Rezerwacje i zamówienia prosimy kierować do 11.04.2025 bezpośrednio do hotelu Recepcja i rezerwacje indywidualne: tel.:+48 22 721 47 47 do 49, e-mail: [email protected], powyższe warunki obowiązują przy rezerwacji na hasło "PIFS".
Organizatorem wydarzenia "Zwyczajne Walne Zgromadzenie PIFS 2025, Gala 20-lecia i XXIV Warsztaty" jest POLSKA IZBA FIRM SZKOLENIOWYCH
Miejsce
ul. Poznańska 177, 05-850 Ożarów Mazowiecki