Warsztaty z Robertem Małeckim

2 Października 2021, 11:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  darmowa wejściówka
już niedostępne -

Zapraszamy na warsztaty pisarskie z Robertem Małeckim, które odbędą się 2 października o godz. 11.00 w filii nr 7 MBP w Szczecinie (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8).

Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób pobudzić wyobraźnię do pisania, poznają narzędzia do nauki i metody, które mogą pomóc odkryć swój potencjał twórczy. Zapraszamy do udziału młodzież, osoby dorosłe i seniorów. Tych ostatnich szczególnie serdecznie, ponieważ warsztaty odbywają się podczas Weekendu Seniora. Zajęcia potrwają ok. 180 min.

"W czym tkwi siła literatury? Dlaczego tak chętnie sięgamy po dobre opowieści? Dlaczego jedna opowieść jest ciekawsza od drugiej? Gdzie przebiega ta cienka granica? Jak sprawić, żeby nasza fabuła zainteresowała Czytelników?
Przez kilka sam lat jeździłem na warsztaty literackie, żeby znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania. Uczyłem się od najlepszych w tym fachu. Dziś chcę podzielić się własnym doświadczeniem w tworzeniu kryminalnych fabuł. Bo teraz już wiem, co jeszcze potrzebne jest Uczestnikom kursów pisarskich, aby wiedzieli jak w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę.
Podczas zajęć będziemy pisali i dyskutowali. Porozmawiamy o konstrukcji pełnokrwistego bohatera literackiego i świata powieściowego, a także fabuły. Zajmiemy się wyborem czasu i miejsca akcji, porozmawiamy o tym gdzie szukać inspiracji i jak uprawdopodobnić powieściowe zdarzenia".
Zapraszam Robert Małecki

Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki.

Robert Małecki

Politolog, filozof i dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania. Laureat najważniejszych polskich kryminalnych trofeów literackich, w tym Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Nagrody Kryminalnej Piły.

Wydarzenie jest częścią projektu "Kryminał czai się wszędzie".

Zobacz również:

inne wydarzenia Szczecin