17 czerwca (środa) o godz. 17.00 zapraszamy na warsztaty międzypokoleniowe łączące młodzież i seniorów do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8). Zajęcia poprowadzi Weronika Fibich. Na warsztaty obowiązują bezpłatne wejściówki.
Rysunek z pamięci jest - jakby dwoistą uwagą, lub uważnością - na to co pochodzi z przeszłości (i w tym procesie bywa, że się upublicznia) a uważnością na siebie samych, do których prywatnie to coś przychodzi. O wartości tych rysunków przesądza fakt, że udaje się powiązać i przepleść prywatne z publicznym, wyrozumowane z intuicyjnym, przypomniane z odczuwanym.
Pracować będziemy na starych fotografiach i fragmentach tekstów mówiących o naszym mieście. Rozczytując wielowarstwowość historii spróbujemy wywieźć indywidualne narracje. Kolaże z odnalezionych zdań i obrazów posłużą nam do tworzenia własnych szkiców z pamięci.
Na warsztaty zapraszamy młodzież i seniorów. Międzypokoleniowe spotkanie pozwoli na rozpoznanie różnych perspektyw .
Weronika Fibich - Pracuje na pograniczu sztuk performatywnych, reportażu i dokumentu. Reżyserka akcji teatralnych/performatywnych, artystka interdyscyplinarna, twórczyni filmów dokumentalnych i licznych projektów artystycznych.
Związana z Ośrodkiem Teatralnym Kana od 1998 roku. Oprócz działalności kulturotwórczej, edukacyjnej i programowej w ramach projektów realizowanych przez Ośrodek, od lat buduje własną, autorską drogę twórczą. W polu jej zainteresowań są działania realizowane w przestrzeni pozateatralnej; na granicy prywatnego i publicznego. Najczęściej podejmowanym przez nią tematem jest pojęcie pogranicza, wykluczenia, pamięci i tożsamości.
https://www.weronikafibich.pl/
Spotkanie jest częścią projektu "Poezja miasta" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Informacja zasadach przetwarzania danych osobowych uczestników naszych wydarzeń znajduje się tutaj: https://mbp.szczecin.pl/wp-content/uploads/2020/04/RODO-dla-Uczestnik%C3%B3w-wydarze%C5%84-kulturalnych.pdf
Miejsce
plac Matki Teresy z Kalkuty 8, Szczecin