To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Warsztaty SITODRUKU
już niedostępne -

Zapraszamy na warsztaty sitodruku dla dorosłych z Pracownią Sita Suzito w ramach Dnia Kreatywnego Hal Targowych w Gdyni!

Czas: 26 listopada 2022; 10.00- 12.30
Start: podziemie pod Halą Płaską, pracownia Sita Suzito (alejka Halo Kultura)-  box 511 i 512

Prowadzenie: Pracownia sitodruku SUZITO- mała artystyczna drukarnia otwarta dla sympatyków kultury i sztuki. Jest częścią kompleksu otwartych pracowni artystycznych Halo Kultura działających w podziemiach Miejskich Hal Targowych w Gdyni - bardzo blisko Dworca PKP Gdynia Główna 

Udział bezpłatny.

Z nami nie będziesz się nudził! W miejscu, gdzie sitodruk i sztuka budują trójmiejską kulturę - zrealizujesz się twórczo i nawiążesz ciekawe kontakty. Sitodruk polega na przecieraniu farby przez szablon (sito) na dowolną płaską powierzchnię. Drukować możemy na papierze, tkaninie, drewnie czy betonie. Sito do celów artystycznych rozsławił w połowie ubiegłego wieku Andy Warhol. Dziś sitodruk to głównie domena street art'owców, grafików oraz ilustratorów. Podczas zajęć zapoznasz sięz pracą małej artystycznej drukarni, dowiesz się na czym polega technika sitodruku oraz wydrukujesz nakład jednej grafiki. Każdy z uczestników otrzyma pod nadruk dobry jakościowo papier oraz eco torbę. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdynia