WEEKENDOWY KURS SELF-COMPASSION
11 Maja 2024, 10:00 (Sobota) - 12 Maja 2024, 17:30 (Niedziela)
O kursie:
Self-compassion bywa tłumaczone na język polski jako samowspółczucie lub współczucie dla samego siebie. Bywa często mylone z użalaniem się nad sobą, litowaniem czy nadmiernym pobłażaniem sobie. Nic bardziej mylnego. Samowspółczucie to takie traktowanie siebie jakbyśmy traktowali naszego dobrego przyjaciela lub kogoś kogo po prostu kochamy, z życzliwością i zrozumieniem.
Konstrukt ten po raz pierwszy w psychologii opisała Kristin Neff w 2003 roku. Dziś po dwudziestu latach badań nad self-compassion wiemy już jak cenna jest to cecha. Wyższe współczucie dla siebie pomaga w codziennym funkcjonowaniu, wiąże się z mniejszym stresem, depresją czy lękiem. Sprzyja budowaniu satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi a także wiąże się z lepszym zdrowiem lub lepszym radzeniem sobie z chorobą przewlekłą. Samowspółczucie pomaga w zmniejszaniu wewnętrznego krytyka, który często odpowiada nie tylko za nasze złe samopoczucie ale również nasze porażki i trudności z którymi się mierzymy.
Na kursie dowiesz się o genezie koncepcji self-compassion, najnowszych wynikach badań, które potwierdzają jej dobroczynny wpływ na nasze funkcjonowanie oraz poznasz sposoby rozwijania samowspółczucia.
Kameralna grupa (maksymalnie 15 osób) oraz nowoczesna sala zapewni Ci dogodne warunki do rozpoczęcia przygody z uważnym życiem. Wystarczy, że przyjdziesz w wygodnym ubraniu, usiądziesz i wspólnie z innymi zaczniesz praktykę. Po ukończeniu kursu otrzymasz imienny certyfikat uczestnictwa.
Dla kogo jest ten kurs?
Kurs przeznaczony jest dla osób mających doświadczenie w medytacji mindfulness.
Korzyści dla Uczestnika
Dzięki udziałowi w kursie:
- dowiesz się na czym polega samowspółczucie i jak można je rozwijać w codziennym życiu
- dowiesz się jak lepiej i skuteczniej radzić sobie z trudnymi emocjami
- poznasz sposoby życzliwego motywowania się do działania
- dowiesz się czym jest wewnętrzny krytyk, skąd się bierze, jakie są konsekwencje jego "paplaniny" oraz jak można sobie z nim radzić
- poznasz skutecznych sposobach rozwijania self-compassion
Termin:
11 - 12 maja 2024 r. (sobota - niedziela), godz. 10.00 - 17.30
Czas trwania:
sobota 5 godzin, niedziela 5 godzin, łącznie 10 godzin
Program spotkań:
Sobota
10:00 - Rozpoczęcie, powitanie uczestników (sala wykładowa)
10:30 - Wykład: Historia i komponenty składowe self-compassion (sala wykładowa)
12:00 - Przerwa kawowa (organizator zapewnia poczęstunek)
12:30 - Wprowadzenie do ćwiczeń rozwijających self-compassion (sala medytacyjna)
13:30 - Przerwa obiadowa (posiłek we własnym zakresie)
15:00 - Kontynuacja praktyki medytacyjnej oraz praca warsztatowa (sala medytacyjna)
16:00 - Przerwa kawowa (organizator zapewnia poczęstunek)
16:30 - Kontynuacja praktyki medytacyjnej oraz praca warsztatowa (sala medytacyjna)
17:30 - Zakończenie
Niedziela
10:00 - Rozpoczęcie, życzliwy skan ciała (sala medytacyjna)
10:30 - Wykład: Self-compassion a relacje z innymi (sala wykładowa)
12:00 - Przerwa kawowa (organizator zapewnia poczęstunek)
12:30 - Kontynuacja praktyki medytacyjnej oraz praca warsztatowa (sala medytacyjna)
13:30 - Przerwa obiadowa (posiłek we własnym zakresie)
15:00 - Wykład: Wewnętrzny krytyk i jego rodzaje (sala wykładowa)
16:00 - Przerwa kawowa (organizator zapewnia poczęstunek)
16:30 -Kontynuacja praktyki medytacyjnej oraz praca warsztatowa (sala medytacyjna)
17:30 - Zakończenie
Miejsce spotkań:
Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, sala 420A (jest to specjalnie wyposażona sala medytacyjna).
Prowadząca kurs:
Kurs poprowadzi Dagna Kocur, która jest doktorem psychologii, zatrudnionym jako adiunkt w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Główne tematy badawcze, które podejmuje skupiają się wokół psychologii społecznej, okazywania uczuć w związku romantycznym oraz uważności (mindfulness) i współczucia wobec samego siebie (self-compassion).
Dagna ukończyła cztery roczne kursy w różnych szkołach psychoterapeutycznych. Od 2018 kształci się w zakresie medytacji mindfulness. Ukończyła roczne szkolenie w UNITI School (Umysł, Nauka i Terapia Integralnie) o profilu Mindfulness. W 2022 r. ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS, pn.: Uważność (mindfulness) i Współczucie. W tym samym roku ukończyła 2 letni kurs nauczycielski MBLC (Mindfulness Based Living Course) prowadzony przez Mindfulness Association Polska i uzyskała certyfikat gotowości do nauczania MBLC. Regularnie superwizuje się w Mindfulness Association Polskajest, które jest rekomendowaną przez UK Network for Mindfulness-Based Teacher Training Organisations Organizacją szkolącą nauczycieli uważności.
Na Uniwersytecie Śląskim prowadzi badania, zajęcia dydaktyczne, a także medytacje uważności. Stara się włączać podejście oparte na uważności zarówno w pracy zawodowej jak i życiu codziennym. Prywatnie jej pasją są storczyki i inne rośliny domowe.
Koszt kursu: 500,00 zł brutto za osobę.
UWAGA! Jeżeli jesteś pracownikiem lub studentem Uniwersytetu Śląskiego otrzymasz specjalną zniżkę na kurs w wysokości 20%.
Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekaj z podjęciem decyzji.
Zapisz się już TERAZ!
Informacje organizacyjne:
Zachęcamy do zabrania ze sobą wygodnych ubrań, na miejscu jest możliwość przebrania się.
Podczas medytacji nie ma konieczności siedzenia w pozycji lotosu, można siedzieć na krześle lub na poduszce - wystarczy wyprostowana, wygodna postawa. Część ćwiczeń wykonujemy leżąc.
Warunki uczestnictwa:
Ostatecznym potwierdzeniem zapisu i rezerwacji miejsca jest dokonanie wpłaty. Płatność może zostać dokonana bezpośrednio na konto Organizatora lub na podstawie faktury proforma. Faktura proforma zostanie wystawiona na prośbę Uczestnika. Dane do przelewu wyślemy w osobnym mailu.
W sytuacji gdy na szkolenie zapisze się mniej niż 5 osób, Organizator zastrzega możliwość odwołania kursu lub zaproponowania nowego terminu. W takim przypadku Uczestnik zostanie o tym powiadomiony niezwłocznie drogą telefoniczną lub mailową.
Rezygnacja z kursu i zwrot całości wpłaconej kwoty jest możliwy na 7 dni przed datą rozpoczęcia kursu. W przypadku nieobecności w dniu rozpoczęcia szkolenia opłata nie podlega zwrotowi.
Jeśli masz pytania, napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: 517 368 234.
Miejsce
Grażyńskiego 53, Katowice