Więcej niż miód. Seans z filmem dokumentalnym

20 Czerwca 2020, 16:00-21:00 (Sobota)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  bezpłatny
już niedostępne -

Miejskie Hale Targowe w Gdyni zapraszają na projekcję filmu "Więcej niż miód" w formule on-line. Atrakcja jest częścią wydarzenia Festiwalu Kwiatów - Flower Lovers.

Czas: 20 czerwca 2020 r., godz. 16:00

More Than Honey

reż. Markus Imhoof, Austria, Niemcy, Szwajcaria, 2012, 90 min

Pszczoły to nie tylko istotne ogniwo ziemskiego ekosystemu, lecz również ważny czynnik plonotwórczy. Zamieszkują Ziemię równie długo jak człowiek, ale gdy one wyginą - jak twierdził Einstein - ludziom pozostaną nie więcej niż cztery lata życia.

Wykorzystując najnowszą technologię, umożliwiającą obserwację niewidocznych gołym okiem zjawisk, Imhoof z własnej perspektywy pokazuje rolę i piękno pszczół, a także fatalizm ich losu. Podróżując z kamerą po całym świecie: od Europy po USA, Australię i Chiny, filmuje tereny, na których zamieszkują pszczoły, a za pomocą mikroskopowych zdjęć pokazuje jak żyją i zachowują się w gniazdach i ulach. W filmie poznajemy pszczelarzy, naukowców i rolników, owładniętych pasją do pszczół i pragnących poznać tajemnicę ich masowej śmierci. Pomimo wieloletnich badań, dokładny powód tego zjawiska nie jest znany i stanowi przedmiot spekulacji. Być może jest to skutek zanieczyszczenia środowiska, stosowania pestycydów, antybiotyków, niedożywienia, chorób bakteryjnych i pasożytniczych, przepracowania pszczół lub wszystkiego naraz. Imhoof stara się pokazać międzynarodowy zasięg tego zjawiska, dokumentując przebieg, jaki ma ono w różnych częściach świata. W Chinach doszło już nawet do tego, że rolnicy zatrudniają ludzi, którzy zamiast pszczół zapylają rośliny.

Partnerem wydarzenia jest Doc Against Gravity.

Udział bezpłatny! Liczba miejsc ograniczona.

Aby skorzystać z bezpłatnego dostępu do filmu należy zapisać się za pomocą przycisku "kup bilet". Zapisane osoby otrzymają klucz do platformy VIMEO, w wiadomości e-mail (do 19.06.)

Film dostępny jest w granicach kraju (polska biblioteka filmowa).

#haletargowegdyniafilm

Więcej:

Festiwal Kwiatów - Flower Lovers

Miejskie Hale Targowe w Gdyni

źródło obrazu: Doc Against Gravity

Zobacz również:

film wydarzenia Gdynia