We Need More Space in Szczecin

18 Stycznia 2020, 17:00-19:30 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka

dostępnych: bez ograniczeń

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Potrzebujesz kosmosu tak bardzo jak my? 18 stycznia przyjdź do Technoparku i weź udział w niezwykłym kosmicznym wydarzeniu! 🚀

Jesteś pasjonatem astronomii? Interesuje Cię inżynieria kosmiczna? A może jeszcze mało wiesz o kosmosie, ale chciałbyś/chciałabyś wiedzieć więcej? Zapraszamy na kosmiczną konferencję w Szczecinie.

AGENDA

🗨️ "Twardowsky - polska baza marsjańska dla 1000 osób"

Prelekcja dotyczyć będzie projektu bazy marsjańskiej Twardowsky zaprojektowanej przez polski zespól z Wrocławia, który zajął drugie miejsce na świecie w finale konkursu Mars Colony Prize w Pasadenie. Dowiecie się jak powstał cały projekt oraz jak zespół widzi funkcjonowanie takiej bazy pod względem zarówno technicznym jak i społecznym. Poznacie też problemy z jakimi mieli do czynienia i jak próbowali je rozwiązać.

Krzysztof Ratajczak jest członkiem Projektu Scorpio odpowiedzialnego za łazika marsjańskiego o tej samej nazwie. Studiuje inżynierię lotniczą na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej. Obecnie zajmuje się koncepcjami bezrakietowego wysyłania ładunków w przestrzeń kosmiczną w ramach swojej pracy dyplomowej. W projektowaniu stacji "Twardowsky" współtworzył system produkcji i transportu.

🗨️"Jak wysłać rakietę poza atmosferę - praca konstruktora rakiet"

Zapalony modelarz i konstruktor prawdziwych rakiet kosmicznych opowie o swojej pasji i pracy przy budowie rakiety Perun, której zadaniem jest wznieść się ponad umowną granicę kosmosu na wysokości 100 km. Dowiecie się nie tylko jak buduje się takie rakiety, ale i po co, co dzieje się z nimi w warunkach mikrograwitacji.

Kacper Zieliński jest współzałożycielem i wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Rakietowego. W ramach działania stowarzyszenia prowadzi warsztaty i promuje modelarstwo rakietowe w całej Polsce. Zawodowo konstruuje rakiety w firmie SpaceForest, zajmuje się opracowywaniem podsystemów mechanicznych i elementów konstrukcyjnych oraz technologią wytwarzania rakiet.

Spotkania z cyklu "We Need More Space in Poland" odbywały się do tej pory tylko w Warszawie, Krakowie i Łodzi, a teraz przybywają także do Szczecina. 

Po więcej kosmicznych wydarzeń i informacji zajrzyj na We Need More Space.

Zobacz również:

konferencje Astronomia Kosmos wydarzenia 71-441 Szczecin