YouTube i YouTuberzy w komunikacji marki

6 Grudnia 2014, 10:00-18:00 (Sobota)

Hala Torwar, Warszawa Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba

Wejściówki na konferencję umożliwiają udział w całym programie Orange Video Fest by LifeTube, szczegóły tu: http://orangevideofest.pl/

Zapraszamy na konferencję dla marketerów w ramach Orange Video Fest by LifeTube. To prawdopodobnie najważniejsze wydarzenie youtubowe w Polsce. Zaprosiliśmy zarówno najpopularniejszych polskich i zagranicznych youtuberów, jak i praktyków sprzedaży i komunikacji na YouTube.

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję poznać ciekawe case studies kampanii na YouTube, dowiedzieć się jak mierzyć YouTube, poznać oczekiwania youtuberów dot. współpracy z markami oraz poznać składowe (prawie) idealnej kampanii z blogerami/youtuberami.

Po raz pierwszy w Polsce z prelekcją wystąpią:

Jeffey Harmon, współtwórca sukcesów sprzedażowych OraBrush i PooPouri. W tych kampaniach filmy wyświetlono ponad 70 mln razy. Redaktor Wired, Joseph Flaherty na Twitterze napisał, że: @jeffreyharmon to "Don Draper pokolenia YouTube!". Kampania PooPouri została także nagrodzona przez AdAge - nagrodą "najzabawniejszej reklamy roku 2013".  Zobaczcie zresztą sami:

 


 

Ricky Ray Butler, niektórzy twierdzą, że jego agencja PlaidSocial labs przeprowadziła więcej projektów łączących twórców z USA z markami niż ktokolwiek inny. Ricky zaprosił YouTuberów do wsparcia m.in. kampanii Kobe VS Messi: http://youtu.be/ jhFqSlvbKAM, oraz odpowiadał za projekt Assassin's Creed Meets Parkour in Real Life, którego 4 części wyświetlono ponad 80 milionów razy.

 


Program konferencji dla marketerów w ramach Orange Video Fest by LifeTube
6 grudnia 2014

(Organizator zastrzega możliwość zmian w programie)

 10:00

 briefing prasowy

  Barbara Sołtysińska, Googe, Jeffrey Harmon, AdBuster

  11:00

  YouTube w komunikacji marki 

 Barbara Sołtysińska

 11:20  

  Kto ogląda video w sieci, jak najlepiej zmierzyć oglądalność?    

 Michał Sadowski - Brand24, Jan Zając - SoTrender, Artur Kurasiński - MUSE

 12:00

the Don Draper of the YouTube generation! Jak wykorzystać potencjał YouTube w strategii sprzedażowej? Przykłady Ora Brush i Poo Pouri       

 Jeffrey Harmon

 12:45

 The more brand integration deals with YouTubers the better 

 Ricky Ray Buttler

  13:30

Przerwa

 

 13:45

 YouTube Case Studies  

 Barbara Sołtysińska - LifeTube,  Łukasz Grzejek - Agora Internet Artists

 14:05

 Współpraca z youtuberami by Orange 

 Tomasz Sulewski,Marek Wajda - Orange

 14:30

 Współpraca z markami wg youtuberów               

 Panel z udziałem takich twórców jak: Radosław Kotarski, Adbuster, Stuart Edge, Furious Pete,Magia Y


15:30

#Potencjał youtuberów w komunikacji marek

Konrad Traczyk

16:10

 5 trendów psychosocjologicznych, które ukształtują myślenie przyszłych pokoleń

Mateusz Grzesiak

 16:30

 Składowe (prawie) idealnej kampanii z blogerami/vlogerami      

  Maciej Budzich

 17:00

  Ekosystem YouTube      

 Zuzanna Rutkowska - LifeTube

17:30 

 Zakończenie

 

 

Informacje o prelegentach:

Jeffrey Harmon - jest współzałożycielem Orabrush (razem z bratem i wynalazcą Orabrush75-letnim Dr Bobem).  Był głównym architektem jednej z najbardziej udanych kampanii  na YouTube. Filmy "Orabrush Tongue Cleaner" zanotowały ponad 50 mln wyświetleń. Przełożyło się to również na sprzedaż, a OraBrush z nikomu nieznanej firmy przed kampanią, obecnie jest sprzedawana w ponad 30 000 sklepów w 15 krajach. Wiedza Harmona pozwoliła mu na stworzenie kolejnego przedsięwzięcia Orapup - "tongue cleaner for dogs", który cieszył się większym zainteresowaniem niż produkty znanych marek żywności dla psów. The Harmon Brothers stworzyli kampanię"girls don't poop" dla Poopourri , która zanotowała 40 millionów wyświetleń i była jednym z 5 najczęściej oglądanych virali 2013. Kampania została także nagrodzona przez AdAge - nagrodą "najzabawniejszej reklamy roku".  Redaktor Wired, Joseph Flaherty na Twitterze napisał, że: @jeffreyharmon to "Don Draper pokolenia YouTube!"
Ricky Ray Butler - absolwent Brigham Young University. W czasie studiów był zaangażowany w startup BYU.com.  Pracował w FamilyLink.com, sieci skierowanej do rodzin.  Tworzył strategie dla firm, angażujące 80 mln społeczność FamilyLink.  Pracując dla dużych marek, Ricky zauważył dużą potrzebę na stworzenie agencji rozumiejącej świat YouTube i Facebook.  Dlatego w 2009 Ricky został współzałożycielem Plaid Social Labs, agencji rozumiejącej social media, z naciskiem na YouTube and Facebook. Plaid Social Labs prowadziło projekty m.in. dla  Orabrush, Intermountain Healthcare, Travalo i Ubisoft. Podczas VidCon 2014 mówiło się o nim, że nikt inny nie przeprowadził większej ilości projektów łączących youtuberów z markami.
 

Maciej "mediafun" Budzich - autor bloga o mediach, marketingu i internecie - blog.mediafun.pl, redaktor naczelny "mediafun magazynu". Pasjonat, obserwator i komentator nowych mediów, niestandardowych działań reklamowych i wszystkiego co jest związane z nowymi technologiami i ich zastosowanie w budowaniu marki, wizerunku, promocji firmy i przedsiębiorczością. Prelegent na wielu konferencjach branżowych.


 

Łukasz Grzejek - Od lipca 2014 szef, najstarszej sieci You Tube, Agora Internet Artists (AIA). Wcześniej Łukasz Grzejek pracował na stanowisku Digital & New Business Development Managera w Universal Music Polska. Odpowiadał za biznesowy rozwój istniejących cyfrowych serwisów muzycznych, korzystających z katalogu UMG, a także zawieranie nowych partnerstw. Od stycznia 2013 roku był odpowiedzialny dodatkowo za realizację celów finansowych związanych z działalnością cyfrową tej firmy. Wcześniej, podczas pracy w spółce Connectmedica, zajmował się rozwojem i wdrażaniem projektów komunikacyjnych dla branży medycznej i farmaceutycznej.


Artur Kurasiński - współtwórca Fokus - smarter analytics (getfokus.com) oraz MUSE - narzędzia do mierzenia YouTube. Przedsiębiorca skupiony na wspieraniu i inwestowaniu w projekty technologiczne na wczesnym etapie rozwoju. Mentor, bloger oraz aktywny komentator branżowy. Współtwórca cyklu spotkań Aula Polska oraz nagród Aulery.

 

 

 

 

 

 

Zuzanna Rutkowska - Jako Dyrektor Strategiczny odpowiada za planowanie strategii komunikacji, których sercem jest YouTube oraz działania new business i rozwój firmy LifeTube. Wiążąc się z LifeTube przeszła na czerwoną stronę mocy, gdyż wierzy w konieczność zmian w reklamie w kierunku użyteczności i rozrywki, z prawdziwym wykorzystaniem mocy wideo i społeczności. W branży reklamowej działa od ponad 7 lat, od samego początku blisko strategii. Pracowała m.in w OS3 multimedia, Omnicom Media Group, PanMedia Western, a 4 lata temu, w ramach Grupy o2 tworzyła jedną z pierwszych agencji social media w Polsce.

 

 

 

 

 

Michał Sadowski - założyciel i Prezes Brand24 S.A. firmy zajmującej się monitoringiem Internetu i jednego z laureatów konkursu Aulery 2012, Ekomersy 2012, Mobile Trend Awards 2013. Startup Founder of the Year w konkursie The Next Web Startup Awards 2013. Autor bestsellerowej książki "Rewolucja Social Media". Programista i grafik. Bloger i komentator zjawisk związanych z Internetem. W wolnym czasie gitarzysta w zespole Band24.Barbara Sołtysińska - współtwórca i Prezes Zarządu LifeTube, sieci partnerskiej YouTube (MCN) zrzeszająca wpływowych twórców video, którzy łącznie mają ponad 10 milionów subskrybentów i 70 milionów wyświetleń filmów miesięcznie. LifeTube łączy twórców video (youtuberów) z markami, a dla firm tworzy video, przygotowuje strategie obecności na YouTube, optymalizuje kanały. Wcześniej przez 7 lat związana z branżą PR. Projekty, które realizowała i nadzorowała, zostały uhonorowane licznymi nagrodami - polskimi i międzynarodowymi, m.in. Złotymi Spinaczami, nagrodami Golden Drum, tytułem Projektu PR Roku, Magellan Award, SABRE Awards, Kreaturą i innymi. Swoją wiedzą dzieli się podczas prowadzonych szkoleń oraz wykładów m.in. na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Warszawskiej Szkole Reklamy.

 

 

 

 

Tomasz Sulewski - Head of Social Media Strategy & Coordination Orange Poland. Odpowiedzialny za wszystkie działania Orange w social media, relacje z liderami opinii, obserwowanie i przewidywanie trendów i wdrażanie ich w strategiczne i taktyczne działania firmy.
Konrad Traczyk - twórca Hash.fm, serwisu skierowanego do digital influencers, rozwijanego w ramach spółki Social Hackers, którą zarządza. Wcześniej związany z kilkoma projektami socialowymi min. Fejs.pl i Facebooker. Był także odpowiedzialny za ten obszar w Euro RSCG (obecnie Havas). Z branżą związany od 10 lat. W wolnym czasie, którego mu wraz z powiększaniem się rodziny dramatycznie ubywa, lubi zgłębiać życie miast. W teorii i w praktyce.Dr Jan ZającBadacz, psycholog, przedsiębiorca. Współtwórca i prezes Sotrendera, który pomaga setkom marketerów z kilkunastu krajów w analizowaniu, raportowaniu i optymalizowaniu kampanii w social media. Adiunkt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent UW i SGH, stypendysta Uniwersytetu Bocconi w Mediolanie i Uniwersytetu w Leuven. Autor kilkunastu publikacji naukowych na temat psychologii internetu i prowadzenia badań w sieci. Prowadzi szkolenia dla Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii, wykłada na licznych studiach podyplomowych z zakresu marketingu internetowego oraz badań społecznych i marketingowych. Zna 6 języków, zwiedził 40 krajów, w tym ponad połowę rowerem.  


 

Marek Wajda - Ekspert ds. projektów i narzędzi cyfrowych w Orange Polska.

Nie wyobraża sobie życia bez internetu i telefonu komórkowego. Zaczynał w Gazety Wyborczej od stażysty do redaktora prowadzącego i redaktora wydania internetowego. W Orange odpowiada za realizacje wewnętrznych kampanii komunikacyjnych strategicznych projektów oraz za wewnętrzną sieć społecznościową. Współpracuje przy realizacji kampanii z b(v)logosferą. Współtwórca wielokrotnie nagradzanego bloga korporacyjnego blog.orange.pl a także kilkunastu formatów, również wideo (m.in. Webmagiel). Doświadczony trener i prelegent. Najważniejsze w jego życiu to dwie córeczki i muzyka ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mateusz Grzesiak,

psycholog, trener i coach, pomagający ludziom i organizacjom w osiągnięciu ich szczytowego potencjału poprzez dostarczanie najbardziej zaawansowanych narzędzi m.in. z zakresu praktycznej psychologii,motywacji, komunikacji. Na jego szkoleniach i
prezentacjach, które prowadzi w 5 językach, pojawia się kilkanaście tysięcy osób rocznie. Występuje w Brazylii, Meksyku, Anglii, Niemczech, Polsce, Kolumbii i wielu innych krajach. 


YouTuberzy:

AdBuster (Marek Hoffman) - na swoich kanałach ma milionową widownię. Jeden z najbardziej aktywnych polskich twórców. Jest twórcą kanałów: "AdBuster" i "Być jak Jan Błachowicz" oraz  współtwórcą "Tube Raiders".
Radosław Kotarski - współtwórca LifeTube. Człowiek uzależniony od zdobywania wiedzy i dzielenia się nią w swoim programie "Polimaty". Udowadnia, iż nawet najtrudniejsze zagadnienia potrafią być interesujące jeśli tylko są odpowiednio przedstawione. Jego programy miały ponad 30 milionów odsłon. Jest nazywany "człowiekiem instytucją" nauki. Sam pisze scenariusze, reżyseruje i montuje odcinki swojego programu. Prowadził programy w TVP i Fokus TV.Furious Pete - Kanadyjczyk polskiego pochodzenia, który na swoich kanałach ma blisko 2 miliony stałych widzów. Furious Pete jest “Professional Competitive Eater" oraz “Fitness Guru". Przygodę z “Eating YouTube videos" rozpoczął w 2007. Ma na swoim koncie kilka rekordów Guinnessa. Poza YouTube zrealizował kilka programów dla m.in.: National Geo, Discovery Channel, Sport Science, Travel Channel. Na jednym ze swoich kanałów uczy Amerykanów i Kanadyjczyków języka polskiego.


Stuart Edge - https://www.youtube.com/user/stuartedge, 2,1 mln subskrybentów. Amerykański youtuber, który zanim rozpoczął swoją przygodę z YouTube, pracował przy oczyszczaniu toalet na budowach. Jego filmy notują po kilkanaście milionów wyświetleń. Wyspecjalizował się w pozytywnych prankach i magii na ulicy. Ma na swoim koncie kilka projektów komercyjnych.

Zobacz również:

szkolenia Influencer Komunikacja w mediach społecznościowych Marketing w YouTube Social Media Youtuber wydarzenia Warszawa