Kurs Dla Zakochanych - edycja Legionowo 2023/2024

15 Grudnia 2023, 19:30 (Piątek) - 12 Kwietnia 2024, 21:30 (Piątek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.

Informacje szczegółowe


"Zanim powiesz - Ja biorę Ciebie..."

Kurs dla zakochanych


Jeżeli zależy Wam na czymś więcej, niż tylko "odbębnieniu" katechez przedmałżeńskich, jeżeli naprawdę zależy Wam na Waszej relacji i chcecie ją mądrze i dobrze budować, ten kurs jest dla Was. Nie sprawi (niestety) "magicznie", że będziecie szczęśliwym małżeństwem, ale na pewno da Wam solidne podstawy, nauczy - w jaki sposób budować - dzień po dniu - trwałe małżeństwo, kochającą się, szczęśliwą rodzinę. 

Porozmawiamy na pewno o różnicach między kobietami a mężczyznami i wynikających z tego wyzwaniach dla małżeństwa, o budowaniu relacji małżeńskiej, relacji z najbliższymi i przyjaciółmi, relacji z teściami i rodzicami. Będziemy mówić jak zmienia się nasz świat, gdy zostajemy rodzicami. nie zabraknie też rozmowy o małżeńskim współżyciu. Zastanowimy się, jak  zarządzać finansami w małżeństwie, jak dbać o wolny, wspólny czas. Nie zabraknie też rozmowy o ty, że Bóg bardzo chce nam pomóc i dba o nasze małżeństwo. To główne, choć nie wszystkie zagadnienia z naszych spotkań.  

Tak, ten kurs będzie bardziej czasochłonny niż zwykłe 10 katechez, będzie wymagał od Was więcej pracy, ale bez wspólnej pracy, wspólnego działania nie da się zbudować nic trwałego...

Zapraszamy


Tematy spotkań:

 1. Żyć we dwoje, ale jak? Małżeństwo nie czy tak?
 2. Miało być tak pięknie i co to się porobiło?
 3. Kobieta i mężczyzna, czyli wojna światów
 4. Są dwa światy, bo nas jest dwoje…
 5. OPCJ-a czyli Boży plan dla małżeństwa
 6. Budowanie na skale
 7. Jedne usta - dwoje uszu
 8. Żółw, skunks, goryl i inni nasi milusińscy
 9. Uprawiaj własną rolę
 10. Za drzwiami sypialni
 11. Skąd nadlatują bociany
 12. Dary, nagrody i strzały
 13. Nasza kasa
 14. Ja biorę Ciebie …
 15. Jadą goście jadą …
 16. Niech zabrzmią weselne dzwony…


RODO

Aby móc prowadzić ewidencję osób uczestniczących w spotkaniach, zbieramy następujące dane: Imię i Nazwisko uczestnika, e-mail i numer telefonu. 

Jednocześnie informujemy, że Parafia pw. Św. Jana Kantego w Legionowie przetwarza Państwa dane osobowe na podstawie Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele Katolickim, z dnia 13 marca 2018 r. Przetwarzanie danych wynika z przepisów prawa kanonicznego. Administratorem Państwa danych osobowych jest parafia pw. Świętego Jana Kantego w Legionowie. Kontakt z administratorem danych jest możliwy w kancelarii parafialnej w godzinach jej pracy. Cel przetwarzania: zgodnie z obowiązującym powszechnym i partykularnym prawem kanonicznym, prowadzenie ewidencji związanych z udzieleniem sakramentów. Planowany czas przechowywania danych osobowych: ustalony zgodnie z prawem kanonicznym. Mają Państwo prawo do sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania swoich danych osobowych zgodnie z zapisami Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele Katolickim, z dnia 13 marca 2018 r.