To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatny udział
już niedostępne -

📅Data: 21 czerwca 2024 roku

📍Miejsce: Siedziba Instytutu Kultury Miejskiej - Kunszt Wodny; Targ Rakowy 11, Gdańsk

W ramach trzeciej edycji Konferencji Zielona Retencja przewidziany jest, jak co roku, otwarty panel, w którym udział wziąć może każdy chętny. Już 21 czerwca, w gdańskim Kunszcie Wodnym, odbędzie się debata pt. "Adaptacja do zmian klimatu - odpowiedzialność biznesu".

W obliczu dynamicznych zmian klimatycznych, rola biznesu w adaptacji do tych zmian jest nieoceniona. Zapraszamy na wydarzenie, które zainspiruje, dostarczy wiedzy i pomoże znaleźć konkretne rozwiązania w zakresie odpowiedzialności biznesu za środowisko. To wyjątkowa okazja, by posłuchać ekspertów i praktyków, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat kluczowych wyzwań związanych ze zmianami klimatu oraz roli, jaką w ich przezwyciężaniu odgrywa sektor biznesowy.

💼 KLIMATyczne rozmowy z biznesem!

Biznes odgrywa kluczową rolę w implementacji dyrektyw ESG (Environmental, Social, and Governance). W dzisiejszym świecie, gdzie zrównoważony rozwój zaczyna być priorytetem, odpowiedzialne podejście do kwestii środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego staje się nieodzownym elementem strategii każdej firmy.

W związku z wprowadzeniem regulacji ESG, biznes będzie musiał nie tylko zmodyfikować swoje modele operacyjne, aby spełniać nowe wymagania, ale także przemyśleć, w jaki sposób zmieniający się klimat wpłynie na jego przyszłą działalność i rentowność. Wiąże się to z zagadnieniem podwójnej istotności, która oznacza, że przedsiębiorstwa muszą uwzględnić zarówno wpływ swoich działań na środowisko, jak i to, jak zmiany klimatyczne oddziałują na ich własne funkcjonowanie czy długoterminową strategię rozwoju.

ESG to nie tylko moda, ale długoterminowy trend, który będzie kształtować sposób prowadzenia działalności gospodarczej w nadchodzących latach. Firmy, które już teraz inwestują w ESG, zyskują przewagę konkurencyjną, budując zaufanie wśród klientów, pracowników i inwestorów. Wdrażanie tych standardów staje się kluczowym czynnikiem sukcesu w obliczu globalnych wyzwań związanych ze zmianami klimatu i społecznymi oczekiwaniami.

🎙️Uczestnicy debaty

W debacie udział wezmą dr Monika Szewczyk z UNEP/GRID Warszawa, przedstawiająca perspektywę międzynarodową i lokalną w kontekście ochrony środowiska, Dominika Milion z Baltic Hub Container Terminal, która opowie o innowacyjnych rozwiązaniach stosowanych w branży portowej, Maciej Cieślik z Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, który omówi strategie adaptacyjne wdrażane na poziomie regionalnym oraz Ariel Wojciechowski, który odpowiada za współpracę z samorządami, instytucjami państwowymi oraz organizacjami pozarządowymi poprzez rozwój autorskiego Programu InPost Green City. Dyskusję poprowadzi Ewa Sowińska z ESO Audit, co gwarantuje merytoryczny i angażujący przebieg spotkania.

Zachęcamy do skorzystania z okazji, aby dowiedzieć się więcej o odpowiedzialności biznesu wobec zmian klimatu i nawiązywania cennych kontaktów z profesjonalistami z różnych sektorów.

✒️ Rejestracja

Udział w panelu jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy. Zapraszamy do rejestracji na naszej stronie internetowej, aby zagwarantować sobie miejsce. Link do zapisów: Adaptacja do zmian klimatu - odpowiedzialność biznesu - panel otwarty - Konferencja Zielona Retencja - Konferencje w Gdańsku, 21.06.2024 - Evenea.pl
Więcej o samej konferencji na: www.zielonaretencja.pl

🍃 O Konferencji #ZIELONARETENCJA

Zielona Retencja to wydarzenie inne niż wszystkie. Dlaczego? To pierwsza w Polsce konferencja będąca esencją praktycznej wiedzy na temat wykorzystania zieleni do zagospodarowania i oczyszczania wód opadowych.

Bez wody nie ma zieleni - takie podejście pozwala odkryć potencjał nieoczywistych miejsc do magazynowania deszczówki, takich jak zagłębienia terenowe, zielone nieużytki czy pasy drogowe.

Projekt "Pomorska Akademia Retencji" współfinansowany jest ze środków WFOŚiGW w Gdańsku. Organizatorem wydarzenia są: Gdańskie Wody, Gdańska Fundacja Wody i Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie".

Zobacz również:

konferencje Ekologia Ekologia biznesu Etyka biznesowa Kontakty biznesowe wydarzenia Gdańsk