Żabi Kruk. ALMANACH LEGEND GDAŃSKICH - spacery, warsztaty, słuchowiska

23 Listopada 2022, 17:00 (środa) - 25 Listopada 2022, 20:00 (Piątek)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
23 listopada spacer szlakiem legendy z Łukaszem Darskim o godz. 17:00, Start: wejście do kościoła ss. Piotra i Pawła - obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona. 23.11 | Żaby i Kruk: Spacer z Łukaszem Darskim | Almanach Legend Gdańskich

23 listopada spacer szlakiem legendy z Łukaszem Darskim o godz. 17:00, Start: wejście do kościoła ss. Piotra i Pawła - obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona.

już niedostępne -
Warsztat 24.11, godz. 17:00. Miejsce: Pracownia Artystyczna GGM ul. Grobla 1/2. 24.11 | Żaby i Kruk: Warsztat Dzielny Kruk Wojtek z Olą Fronc | Almanach Legend Gdańskich

Warsztat 24.11, godz. 17:00. Miejsce: Pracownia Artystyczna GGM ul. Grobla 1/2.

już niedostępne -
Warsztat 25.11, godz. 17:00. Miejsce: Pracownia Artystyczna GGM ul. Grobla 1/2. 25.11 | Żaby i Kruk: Warsztat Dzielny Kruk Wojtek z Olą Fronc | Almanach Legend Gdańskich

Warsztat 25.11, godz. 17:00. Miejsce: Pracownia Artystyczna GGM ul. Grobla 1/2.

już niedostępne -

Skąd nazwa Żabi Kruk? Jaką magie kryła chusta z trzema węzłami? Czego uczy do dziś Przypowieść o złocie? Odkryj krok po kroku legendy Gdańska podczas spacerów, warsztatów edukacyjnych i słuchowisk dla całej rodziny. Tej jesieni poznaj Almanach Legend Gdańskich. Liczba miejsc na wydarzenia ograniczona, wstęp bezpłatny.

Dlaczego legendy? Nie dawno, dawno temu, za górami, za lasami, a tuż obok w uliczkach, budynkach i zakątkach Gdańska działy się rzeczy niezwykłe. Legendy gdańskie kryją ziarno prawdy, w każdej z nich pojawiają się autentyczne postaci, konkretne miejsca, istniejące do dziś budowle. Jesienną porą dołączcie do odkrywania zapomnianych miejsc, historii i magii Gdańska.

W listopadzie Gdańska Galeria Miejska zaprasza na autorskie spacery z przewodnikiem Łukaszem Darskim, warsztaty edukacyjne z artystką Olą Fronc i słuchowiska czytane przez aktorkę Teatru Wybrzeże Annę Kociarz, przybliżające trzy legendy gdańskie Żaby i Kruk, Chustę z trzema węzłami i Przypowieść o złocie. Wydarzenia Almanachu Legend Gdańskich czerpią inspiracje z Legendy Gdańskie baśnie, podania i przypowieści Jerzego Sampa.

Na spacery i warsztaty obowiązują zapisy.

ZAPISY PONIŻEJ

Żaby i Kruk

  • 21 listopada, godz. 18:00 premiera słuchowiska. 
  • 23 listopada spacer szlakiem legendy z Łukaszem Darskimo godz. 17:00, Start: wejście do  kościoła ss. Piotra i Pawła - obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona.
  • 24 i 25 listopada w godzinach 17:00-19:00 warsztaty Dzielny kruk Wojtek z Olą Fronc Kruczoczarny ptak, mądry żabi król i diabelski ząb. Legenda Żaby i kruk zaprasza nas do spojrzenia na Gdańsk z lotu ptaka, a właściwie…z lotu kruka. Dziób, szpony lub skrzydła. Który z tych elementów, pozwoli nam poczuć się jak ten niesamowity dostojny ptak, którego rozpiętość skrzydeł dochodzi nawet do 150 cm? Podczas warsztatów plastycznych omówimy wrażenia z przeżywania porywającej historii dzielnego Wojtka, który odważył się stawić czoła diabłu, ratując ukochaną Różę, a także broniąc żabiego raju przed Bocianem. Spróbujemy wcielić się w kruka i popatrzeć na świat jego oczami. Co widział kołując nad Żabim Bajorem? Co podziwiał lecąc nad Gdańskiem i mechowskimi grotami? Może wspólnie wyruszymy w wyobrażony, plastyczny lot nad miastem? 
Inne wydarzenia cyklu:

Chusta z trzema węzłami

  • 28 listopada o godz. 18:00 premiera słuchowiska.
  • 30 listopada godz. 17:00 spacer z Łukaszem Darskim - obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona.
  • 1 i 2 grudnia w godzinach 17:00-19:00 warsztaty edukacyjne z Olą Fronc - obowiązują zapisy (więcej szczegółów wkrótce)

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/alhchusta/

Przypowieść o złocie

  • 5 grudnia, premiera słuchowiska.
  • 7 grudnia (środa) o godz. 17:00 spacer z Łukaszem Darskim - obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona.
  • 8 i 9 grudnia w godz. 17:00-19:00 warsztaty edukacyjne z Olą Fronc - obowiązują zapisy (więcej szczegółów wkrótce).

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/algozlocie/

Projekt finansowany z dotacji Miasta Gdańska jest realizowany przez Gdańską Galerię Miejską dzięki wsparciu programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK.

Zobacz również:

kultura i sztuka