To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Podczas godzinnego spaceru odwiedzimy newralgiczne punkty dawnego portu Gdańskiego. Poznamy miejsca rozładunku i załadunku, przechowywania i ważenia towarów przybyłych droga wodną. Uczestnicy dowiedzą się jak dawniej nazywała się Brama Zielona i skąd wzięła się jej nazwa. Miejsce startu spaceru: Żuraw od strony Motławy. Start: 30.11 (środa) o godz. 17:00. 30.11 | Chusta z trzema węzłami: Spacer z Łukaszem Darskim | Almanach Legend Gdańskich

Podczas godzinnego spaceru odwiedzimy newralgiczne punkty dawnego portu Gdańskiego. Poznamy miejsca rozładunku i załadunku, przechowywania i ważenia towarów przybyłych droga wodną. Uczestnicy dowiedzą się jak dawniej nazywała się Brama Zielona i skąd wzięła się jej nazwa. Miejsce startu spaceru: Żuraw od strony Motławy. Start: 30.11 (środa) o godz. 17:00.

już niedostępne -
  1.12 | Chusta z trzema węzłami: Warsztat edukacyjny z Olą Fronc | Almanach Legend Gdańskich
już niedostępne -
  2.12 | Chusta z trzema węzłami: Warsztat edukacyjny z Olą Fronc | Almanach Legend Gdańskich
już niedostępne -

Skąd nazwa Żabi Kruk? Jaką magie kryła chusta z trzema węzłami? Czego uczy do dziś Przypowieść o złocie? Odkryj krok po kroku legendy Gdańska podczas spacerów, warsztatów edukacyjnych i słuchowisk dla całej rodziny. Tej jesieni poznaj Almanach Legend Gdańskich. Liczba miejsc na wydarzenia ograniczona, wstęp bezpłatny.

Dlaczego legendy? Nie dawno, dawno temu, za górami, za lasami, a tuż obok w uliczkach, budynkach i zakątkach Gdańska działy się rzeczy niezwykłe. Legendy gdańskie kryją ziarno prawdy, w każdej z nich pojawiają się autentyczne postaci, konkretne miejsca, istniejące do dziś budowle. Jesienną porą dołączcie do odkrywania zapomnianych miejsc, historii i magii Gdańska.

Do każdej z trzech legend przygotowałem autorską trasę opowiada dziarski przewodnik Łukasz Darski — Podczas spaceru, 30 listopada, związanego z Chustą z trzema węzłami odwiedzimy newralgiczne punkty dawnego portu Gdańskiego. Poznamy miejsca rozładunku i załadunku, przechowywania i ważenia towarów przybyłych droga wodną. Uczestnicy dowiedzą się, jak dawniej nazywała się Brama Zielona i skąd wzięła się jej nazwa opowiada i dodaje na pozostałe spacery zapraszam 23 listopada i 7 grudnia.

🌬Czas wielkiego handlu, kapryśny wiatr i magiczna chusta. Legenda Chusta z trzema węzłami to zaproszenie do poczucia wiatru w żaglach. Kapitan gdańskiego żaglowca o brązowo-czerwonych żaglach zaznał szczęścia i nieszczęścia, jego statek, załoga i żagle także. Dołączcie do spotkania dla całej rodziny z artystką Olą Fronc, razem stawimy czoła siejącemu zniszczenie wiatrowi, stwarzając żagiel wyposażony w ochronne obrazki, symbole i słowa, które pomagają dotrzeć do celu nawet w najgorszy sztorm. To co, spróbujemy zaczarować żagle 1 lub 2 grudnia? Zapraszamy całą rodziną na warsztaty w godz. 17:00-19:00.

Na spacery i warsztaty obowiązują zapisy.

Cykle wydarzeń składają się na spacer, słuchowisko i 2 warsztaty poświęcone każdej z legend.

Chusta z trzema węzłami

  • 28 listopada premiera słuchowiska.
  • 30 listopada godz. 17:00, start: stary Żuraw portowy, ul.Szeroka 67/68 (od strony Motławy), spacer z Łukaszem Darskim - obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona.
  • 1 i 2 grudnia, warsztaty edukacyjne z Olą Fronc - obowiązują zapisy (więcej szczegółów wkrótce)

https://app.evenea.pl/event/alhchusta/

POZOSTAŁE LEGENDY

Przypowieść o złocie

  • 5 grudnia, premiera słuchowiska.
  • 7 grudnia (środa) o godz. 17:00 spacer z Łukaszem Darskim - obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona.
  • 8 i 9 grudnia Warsztaty edukacyjne z Olą Fronc - obowiązują zapisy (więcej szczegółów wkrótce).

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/algozlocie/


Projekt finansowany z dotacji Miasta Gdańska jest realizowany przez Gdańską Galerię Miejską dzięki wsparciu programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK.

Zobacz również:

kultura i sztuka