Boarding School Expo 2024

28 Września 2024, 09:00-17:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

Poprzednia edycja

23 września do Warszawy, do Hotelu Bellotto, zawitało ponad 40 wystawców, reprezentujących aż 50 zagranicznych placówek, z programami dla uczniów szkół średnich. Ponad 300 rodzin obecnych na wydarzeniu miało okazję do rozmów i poznania programów szkół m. in. z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych czy Kanady. Sprawdziliśmy, co o wydarzeniu, mówią sami uczestnicy i wystawcy.



Boarding School Expo 2023

Ponad 40 wystawców, podczas targów edukacyjnych czekało na rodziców nastolatków w Hotelu Bellotto. To jedyna taka okazja, żeby "odwiedzić" aż tyle zagranicznych, prestiżowych placówek, sprawdzić programy nauczania, zajęcia dodatkowe, warunki wyjazdu, proces rekrutacji czy czesne. Wydarzeniu towarzyszyła również konferencja międzynarodowa na temat wychowania uczniów w zagranicznych placówkach, podczas której rodzice mogli również zapoznać się z historiami innych rodziców, którzy wyjazd do boarding school mają już za sobą. Takie wydarzenie umożliwia bezpośrednie poznanie reprezentantów i dyrektorów zagranicznych placówek, a nawet innych rodziców i nastolatków, którzy w tych szkołach się uczyli. Wśród wystawców są szkoły z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Hiszpanii, Włoch, USA czy Kanady.



Udział w takich wydarzeniach jak Boarding School Expo jest idealną okazją do rozpoczęcia planowania przyszłości edukacyjnej nastolatka, nawiązanie kontaktów ze szkołami i innymi rodzicami (także tymi, których dzieci już skorzystały z przywileju edukacji w zagranicznych boarding schools). Dla rodziców odwiedzenie tylu szkół za granicą jest praktycznie niemożliwe. Targi, podczas których można je "odwiedzić" i porównać to wyjątkowa okazja, również do nawiązania kontaktów, rozmów z innymi rodzicami, zadania pytań, czy nawet rozwiania wątpliwości.